Pro krásné vlasy plné oslnivého lesku nemusíte utrácet horentní sumy za profesionálního kadeřníka a kvalitní péči. Základem je prosté mytí. Aby kštice byla zdravá, je potřeba se umět o ni správně postarat. Což umí jen málokdo. Možná se i vy dopouštíte jedné z mnoha častých chyb při mytí vlasů.

Správná teplota vody

Možná patříte k milovnicím teplé vody, ale vlasy byste vždy měla oplachovat vlažnou vodou při šamponování a spíše studenější při oplachování kondicionéru. Vysoká teplota škodí nejen vlasům, trpí také pokožka hlavy. 

Pokud na tuto radu nedáte, časem se dopracujete ke slabé a lámající se struktuře vlasů. A nejen to, zastaví se také jejich růst a pokožka hlavy se začne více mastit.

Tip kadeřníků: Při závěrečném mytí vlasy osprchujte ledovou vodou. Docílíte tak zářivého lesku.

Horká voda nejen škodí vlasům, ale i pokožce hlavy, která se vysušuje. Můžete pak spatřit vyšší tvorbu lupů či mazu.

Horká voda nejen škodí vlasům, ale i pokožce hlavy, která se vysušuje. Můžete pak spatřit vyšší tvorbu lupů či mazu.

Příliš šamponu

Spousta žen zcela zbytečně používá velké množství šamponu. Přitom dlouhým vlasům stačí množství srovnatelné s lískovým oříškem, krátkým kapka o velikosti kuličky hrášku. Fígl je v důkladném napěnění. Toho dosáhnete jemnou masáží v těsné blízkosti pokožky hlavy. Pomalou masáží prsty postupujte od čela, za uši až k temenu. 

Dalším chybným krokem je šamponování dvakrát za sebou. Sice se dlouhou dobu tvrdilo, že v první fázi se vymývají největší nečistoty, až následně se vlasy čistí, ale údajně tomu tak není. Dvojité mytí dle odborníků vlasům neprospívá, dehydratuje je. Zcela postačí jedno precizní umytí.

Rada: Šampon patří pouze ke kořínkům vlasů! Jakmile jej budete oplachovat, postupně vyčistí vlasy po celé jejich délce.

Šampon vždy vybírejte dle typu svých vlasů, nebo problému, který vás trápí, například roztřepené konečky.

Šampon vždy vybírejte dle typu svých vlasů, nebo problému, který vás trápí, například roztřepené konečky.

Špatná aplikace kondicionéru

V první řadě je důležité zmínit, že kondicionér je nutné používat vždy. I v případě, že máte krátké vlasy. Šampon strukturu vlasu otevírá, kondicionér naopak zavírá. 

Pokud kondicionér nepoužijete, vlas je náchylnější k poškození. Rychleji se vysušuje, čímž se vlasy začnou cuchat a třepit. 

Teď už k samotné aplikaci. Kondicionér nanášejte jen do spodní poloviny kštice. Když jej nanesete k hlavě, vlasy budou zplihlé a rychleji získají mastný film.

Vysoušení vlasů

Nikdy, ale opravdu nikdy, vlasy ručníkem nedrhněte! Ani tehdy, kdy pospícháte. Tím se totiž dopouštíte fatální chyby. Vezměte ručník a z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu. 

Do dalšího ručníku vlasy zabalte, vytvořte slušivý turban a nechte na hlavě alespoň půl hodinky. Poté můžete pokračovat v jejich úpravě.

Češete mokré vlasy? Pak zapomeňte na kartáče. V tomto případě jsou ideální hřebeny se širokými „zuby“.

Češete mokré vlasy? Pak zapomeňte na kartáče. V tomto případě jsou ideální hřebeny se širokými „zuby“.

Na co si dále dát pozor?

  • Dbejte na to, aby vlasy byly před aplikací šamponu dostatečně mokré.
  • Zahrňte do své vlasové péče masky. Ty používejte jednou, maximálně dvakrát týdně. Nanášejí si po použití šamponu. I když vlasům dopřejte masku, nezapomínejte následně na kondicionér.
  • Nechte si odborně poradit, jaký typ produktů je pro vás nejvhodnější. Možná si myslíte, že své vlasy znáte, ale můžete se plést, děje se tak ve většině případů. Jen díky vhodné péči získáte nádherné vlasy plné života. 
  • Všechny vlasové přípravky opravdu důkladně opláchněte.
  • Nechoďte spát s mokrou hlavou! Během tření vlhkých vlasů o polštář dochází k intenzivnímu a nenávratnému poškození vlasů.