Cítíte se bez make-upu jako nahá? Víme, jak se nalíčit na pláž i do vody!

Pleť:

Když jdeme na pláž, řešíme, jak všechny vrstvy sladit, aby fungovaly a přitom se neroztékaly. Ráno pleť ošetřete hydratačním sérem a pak místo opalovacího krému a make-upu použijte tónovací opalovací krém. Sjednotí pleť, zakryje nedostatky a přitom účinně chrání. Vezměte si ho i sebou k vodě a nátěr několikrát za den opakujte. Praktické jsou taky ochranné kompaktní pudry s vysokým SPF, které se skvěle hodí na cestování, protože obsahují zrcátko a houbičku. Můžete je použít kdykoliv podle potřeby. A nebojte se, tónovací opalovací krémy i kompaktní ochranné make-upy voda nesmyje. Co však nevydrží, je utření ručníkem a také sahání na obličej.

Oči, tváře, rty

Pokud si nechcete pořizovat speciální mastné oční stíny a krémovou tvářenku, postačí vám klasická krémová rtěnka. Má mastný základ, proto je odolná vodě. Rtěnku tak použijte na líčka místo tvářenky, na víčka místo očních stínů a také na rty. Celé líčení bude sladěné v jednom tónu a bude vypadat šťavnatě a svěže.

Oči

Na léto si pořiďte voděodolnou řasenku v černé barvě. Vydrží celý den, nerozmaže se a nevadí ji chlorovaná, ani slaná voda. Jak ji však večer snadno odlíčit? Použijte dvousložkové oční odličovače, které obsahují také olej. Ten řasenku snadno rozpustí a nezatíží řasy. Dobře na odlíčení také micelární ubrousky nebo micelární voda. Hezky vypadá, když si před řasenkou ještě na horní víčko uděláte linku - musí být však provedená tužkou, která ma mastnou tuhu, nikoliv tekutou linkou. Krásně linka vypadá samostatně, jen zkombinovaná s řasenkou. K opálené pleti ladí tyrkysové, temně zelené nebo modré odstíny.

 

  14:55,  aktualizováno  24. března 2019 15:05