Chcete se z dovolené vrátit krásná? Tak na toto zapomeňte:

Nechejte doma parfém

Je nám jasné, že chcete vonět pořád - i na pláži. Jenže mít na sobě na sluníčku vůni není pro kůži vůbec dobré. Voňavky totiž obsahují alkohol a vonné látky, které na slunci s kůží reagují a můžou na ní způsobit podráždění, ale hlavně tmavé pigmentové skvrny, které pak jdou jen velmi těžko a zdlouhavě odstranit. Co s tím? Na trhu existují speciální pečující vůně, které neobsahují alkohol a slunce jim nevadí. Používejte právě je. Nabízí je například značka Biotherm.

Nepoužívejte krémy s retinolem

Krémy, které obsahují provitamín A, nebo-li retinol sice zajistí nádhernou a zářivou pleť, ale nesmí se s nimi na slunce a používat je v létě. Retinol totiž působí na kůži exfoliačně - to proto, aby se rychleji obnovovala. Jenže pokud pak půjdete na slunce, tak si způsobíte předčasné vrásky a také tu hrozí velmi pravděpodobné riziko pigmentových skvrn.

Vynechejte peeling

Když  chodíte na pláž, tak se vyhýbejte také peelingům. Ty totiž mechanicky pleť obrušují a ztenčují ji. Kůže pak není vůči slunečním parskům tak odolná, rychleji se spálí a opět je náchylná ke vzniku tmavých skvrn.

Neepilujte se v daný den

Pokud si trháte chloupky, dělejte to vždy večer, aby kůže měla čas se přes noc zregenetovat. Pokud po epilaci hned vyrazíte na pláž, tak kůži bude vadit slaná nebo chlorovaná voda, která ji bude spolu se slunečními paprsky dráždit a můžou tak na ní vzniknout pupínky a zčervenání.

 

 

 

 

 

  7:07,  aktualizováno  24. března 2019 14:53