Když se řekne pohorky, sněhule, nebo válenky, většina z nás si představí sice funkční obutí, které je však primárně určeno na hory. Tak tomu ale být nemusí. V dnešní době totiž značky myslí na všestranné použití těchto pohodlných a hřejivých bot. Uděláte s nimi tak parádu i ve městě.

Pohorky

Mohou mít nespočet podob. Většinou se jedná o model připomínajíc trendy „farmářky”. Charakterizuje je vyšší podešev s masivním vzorováním, které zabraňuje uklouznutí na náledí. Kromě toho jsou mnohdy vybaveny i nepromokavým materiálem, jenž ochrání nohy před sněhem, případně deštěm. Co se týče švů, tak ty jsou také speciálně ošetřeny, aby nebyl narušen váš komfort.

Modely s vyteplením ve formě ovčí vlny jsou nesmírně příjemné a trendy. Hodí se k punčocháčům v kombinaci se sukní, pletenými šaty, džínami a delšímu kabátu.

Díky praktickým a pohodlným pohorkám vznikne outfit ležérně elegantní, který se hodí do města i na hory. Z kolekce: Kamik

Vysoké pohorky

Kromě nízké varianty jsou zde také vyšší provedení pohorek. Stanou se praktickou součástí botníku. Oceníte je ve městě, stejně jako v přírodě. Pokud si rádi vyrazíte na procházku do lesa, horského městečka nebo na apres-ski, rozhodně je musíte mít. Vypadají skvěle s péřovou městskou či lyžařskou bundou v obdobném odstínu, s úzkými džínami, které zastrčíte dovnitř nebo se softshellovými zateplenými kalhotami do zvonu.

Kamik Sienna jsou stylové dámské boty určené pro podzimní a zimní období. Díky jejich stylu, zateplení a lehké protiskluzové podrážce jsou vhodné do každého počasí. Kamik, 3399 Kč.

Válenky

Ty se staly součástí městské módy už před pár lety. A to díky známým zahraničním tvářím, jenž je s velkou oblibou obouvají dodnes. To i v teplých měsících, kdy je propojují se vzdušnými šaty či šortkami. Ač jsou nesmírně pohodlné, mají pár mínusů. Hlavní neduhem je plochá nášlapná část. Tím, že většina populace má problém s klenbou, stává se tak, že ve městě vidíme dámu, kterou zdobí právě tento druh bot, ovšem nepěkně „sešmajdaných”.

Herečka Hilary Duffová, topmodelka Heidi Klumová či zpěvačka Rihanna válenky milují.

Herečka Hilary Duffová, topmodelka Heidi Klumová či zpěvačka Rihanna válenky milují.

Pokud válenky zbožňujete, nechcete se jich vzdát, pořiďte si kvalitnější produkt. Ty mnohem lépe drží nohu. Kromě toho mají protiskluzovou gumovou podrážku, kterou oceníte hlavně v mrazech. Jestli vás trápí plochá chodidla, vybavte se speciálními ortopedickými vložkami.

Rada na závěr

Při koupi bot nešetřete. Hlavně tehdy, kdy chcete, aby vám vydržely déle než jednu sezónu. Navíc kvalita se podepíše také na chůzi. Při jejich výběru dbejte na správnou velikost. Jakmile je v obchodě obujete, projděte se, pohoupejte se dopředu a dozadu, zdali někde netlačí, jsou správně široké. Určitě nevsázejte na pravidlo „Oni se rozšlápnou.”. U funkčních bot tomu tak nebývá. Ať nejste později smutná, botky neleží ladem.

Pokud jste zimomřivá, vsázejte na vnitřní vyteplení a hlavně vyšší podrážku. Gino Rossi, CCC, 2499 Kč.