Rudé rty jsou provokativní, sexy a zároveň elegantní. Naučte se je nosit a vyberte si tu správnou rtěnku. Na trhu je mnoho nejrůznějších textur, které se liší nejen konzistencí, tvarem, ale samozřejmě i výsledným efektem. Víte, která je právě pro vás ta nejlepší?

Matná

Chcete-li opravdu výrazně sytý efekt, sáhněte po matných rtěnkách obsahujících velké množství pigmentu. Většinou také vydrží déle než jiné varianty, ale mohou vysušovat rty. Z toho důvodu musíte používat hodně balzámu v době, kdy nemáte rty nalíčené. Nehodí se pro ženy s velmi tenkými a vrásčitými rty.

Tekutá krycí rtěnka s ultra dlouhou výdrží a měnící se texturou: původně krémová textura se po aplikaci změní v lehký sametový závoj bezchybné barvy držící několik hodin. Cena 295 korun.

Krémová

Rtěnky s označeném „creme“ mají také velké množství sytých pigmentů, ale zároveň obsahují více vosků pro lesklý efekt. Dobře pečují o rty, mnohem lépe než matné. I ony však mohou kvůli velkému množství barvy vysušovat rty. Určitě tak nezapomínejte používat výživný balzám.

Saténová

Pro majitelky suchých rtů představují tyto rtěnky ideální produkt. Obsahují oleje, vosky a hydratační složky, které pečují o citlivou pokožku. Ovšem musíte je přes den kontrolovat a pravidelně nanést novou vrstvu barvy.

Dior Addict Stellar Shine je rtěnka nové generace, která dodá vašim rtům lesk až na 8 hodin. Cena 1040 korun.

Průsvitná

Rtěnky s označením „sheer“ jsou ideální pro začátečnice, které si chtějí užít sytější odstíny, ale nejsou zvyklé si líčení často kontrolovat. Zároveň se hodí pro ženy se suchými rty, neboť obsahují více olejů a hydratačních látek. Konturovací tužku volte raději tělovou, ať neprosvítá skrz rtěnku.

Tužka

Na trhu se stále častěji objevují barvy ve formě silných tužek, tzv. chubby sticks. Některé obsahují více pigmentů než jiné, obecně však tolik nebarví, snadno se stírají a na rtech nevydrží déle než do další kávy či jídla. Na druhou stranu se velmi snadno aplikují, nerozmazávají se a netvoří žmolky.

Balzám na rty It Started with a Kiss, Lush, 255 korun

Balzám

Tónované balzámy jsou oblíbené, proto jich na pultech obchodů najdete mnoho. Od elegantních tyčinek po varianty v kelímku. Neobsahují vysoké množství pigmentů, proto se hodí pro úplné začátečnice, které si na červené rty teprve zvykají. Díky svému vysoce hydratačnímu složení se hodí i pro velmi suché rty. Nepotřebuje k nim již další balzám ani konturovací tužku.