Voda, šampon, kondicionér? To zní dobře! Jde to ale ještě lépe. Prozradíme vám pár triků, abyste si mohly mýt hlavu šetrněji a efektivněji.

Zbytky stylingu odstraníte dvojím mytím

Někdy toho pro své vlasy děláte až příliš, což vede k tomu, že vám v nich ulpívají zbytky stylingových přípravků a vlasy u kořínků vypadají, jako by byly mastné. Co vám pomůže? Jednoduše si umyjte vlasy šamponem dvakrát. Důkladně ho vypláchněte a bude pro problému. Dvojí mytí funguje i na více se mastící vlasy.

Suché konečky před mytím naolejujte

Aby se vlasy při mytí příliš nevysušovaly, je dobré do nich před umytím vmasírovat olej, třeba kokosový.

Při mytí používejte vlažnou vodu

Teplem se povrch vlasů otevírá a vlasy tak lépe vstřebávají pečující přípravky, proto při mytí vlasů používejte nejdřív vlažnou vodu. Studená se hodí na závěr, aby se povrch vlasů uzavřel, a hříva tak dostala lesk.

Vlasy oplachujte minerálkou

Platí to zejména v případě, že máte vodu s vysokým obsahem vápníku. Ten totiž způsobuje, že jsou vlasy nepěkně matné a také dost lámavé. Aby si uchovaly svůj lesk, po umytí je na závěr důkladně opláchněte minerální vodou.

Jednou z nejčastějších příčin vysušení vlasové pokožky je příliš vysoká teplota vody.

Šampon dávejte jenom ke kořínkům

Příliš velké množství šamponu může vlasy vysušovat. Namáhané konečky proto raději při mytí vynechejte.

Při péči nezapomínejte ani na kondicionér

Aby se povrch vlasů po umytí šamponem zase hezky zacelil, je vhodně zvolený kondicionér naprostou nutností. Vlasy pak budou o poznání poddajnější.

Před mytím rozčešte vlasy kartáčem

Určitě nechcete, aby se vám vlasy při mytí zacuchaly. Proto je předem důkladně pročešte. Pak do nich také lépe vmasírujete pečující přípravky. Kromě toho jsou mokré vlasy velmi citlivé a mohou se při kartáčování snadno lámat. Lepší je nechat je před česáním uschnout.

Při mytí vlasů dbejte nejen na typ produktů, ale také na teplotu vody a množství aplikovaného výrobku. Pamatujte, že maska na vlasy, stejně jako kondicionér, nepatří na pokožku hlavy!

Použijte tričko místo ručníku

Sušit si mokré vlasy bavlněným tričkem je mnohem šetrnější, než když na to použijete hrubý ručník, který může při silném tření způsobit jejich lámání.

Přípravek nejdříve důkladně napěňte

Zacuchání vlasů během mytí předejdete také tím, že šampon nejdřív napěníte v dlaních a až pak ho jemně nanesete ke kořínkům.