Letního obutí známe nespočet druhů. Vedle populárních plastových pantoflí jsou stejně oblíbené také žabky. Ač mají většinou samá pozitiva, nalezneme v jejich případě i pár mínusů. Podívejte se, na co si dát při výběru trendy botiček pozor.

Správná kombinace s oděvy

Na trhu nalezneme širokou škálu žabek. “Obyčejné” flip flopy, jak se žabkám také říká, které mají jednoduchý a tenký pásek přes nárt, noste k outfitům plážovým, maximálně těm sportovním. Nikdy je nekombinujte s jiným módním stylem. Výjimkou jsou žabky značkové, jež mají viditelný znak společnosti. V tomto případě si je lze obout k roztomilým šatičkám či pohodovým džínovým šortkám. K ležérním modelům se hodí kousky více fashion. Porozhlédněte se po modelech s moderní korkovou či pletenou podešví. Efektně působí zdobené pásky na nártu.

1557 Kč

Dvakrát měř, jednou řež

Než si z obchodu odnesete nové žabky, důkladně je vyzkoušejte. Nezapomeňte se v nich několikrát projít tam a zpět. Jakékoliv škrábání pásku nepodceňujte. Žabky se nepoddají tak snadno jako tenisky. Navíc pot dokáže pohodlí žabek také nepříjemně ovlivnit, zvláště v případě plastového materiálů. Zvláštní důraz klaďte na pásek mezi palcem a ukazováčkem. Neměl by nikde dřít.

Z kolekce: Deichmann

Pozor na časté nošení

Většina žabek není vhodná na každodenní nošení. Důvodem je plochá podrážka. Zpočátku nemusíte cítit na svých nohách žádné bolestivé příznaky, ale později se mohou dostavit. Věřte, že nevhodné klenutí bot je časem vážně hodně bolavé. Jestli už nyní máte problémy s klenbou, investujte do obutí se speciálně navrženou ortopedickou výstelkou. Sice si připlatíte, ale zdraví máme přeci jen jedno. Další možnou alternativou je zakoupení tzv. srdíček. Jedná se o malé polštářky, které se nalepí do boty. Při běžné chůzi nejsou nikterak vidět. Uvidíte, že budete mile překvapená, o jak příjemnou záležitost se jedná.

Témata: pláž