Jen růžová, oprava, korálově růžová to může být...

Posledních 20 let Pantone institut vybírá jednu barvu, která nás bude provázet různými odvětvími grafického designu, bytového, ale hlavně módním průmyslem. Proces výběru barvy roku není snadný, zahrnuje spoustu faktorů a vlivů, které odborníci z Pantone institutu musí vědět a zahrnout, například trendy v módě, designu, cestování, nové životní styly ale i politickou situaci.

Letošní rok se stala barvou roku korálově růžová, PANTONE 16-1546. To znamená, že ji v průběhu celého roku budete všude vídat, od diáře, rtěnky až po tenisky. Je to živoucí a sytý tón, se zlatým odleskem. Nejenom že rozzáří jakýkoliv váš outfit, ale i váš den. Barva plná optimismu, které nám zajišťuje příjemný pocit jistoty, ve stále se měnícím světě.

16.října 2018 v 18:06, příspěvek archivován: 16.dubna 2019 v 15:22



Proč zrovna tato barva? V dnešním světě plném digitálních technologií a sociálních médií hledáme něco, s čím se budeme moci spojit. Tato barva nám evokuje to, jak korálové útesy pod mořem poskytují ochranu pro všechny různé druhy mořských rybiček s neskutečnými barvami.  Korálová povzbuzuje naši dobrou náladu, optimismus a podporuje vnitřní harmonii. A protože korálový tón velmi lichotí, tak se nebojte dopřát si ho kde všude můžete.