Zatímco módní trendy z devadesátek slaví letos obrovský comeback, jiné návraty jsou prakticky nemožné. Exponencionální růst nejrůznějších technologií leckdy předběhl i scénáře sci-fi filmů a tehdejší náctiletí by v dnešní době obstáli jen stěží. V čem se liší od generace Z?

Seriálová horečka

Beverly Hills 90210, Pobřežní hlídku i Doktorku Quinnovou s napětím sledovali spolu s celou rodinou v obýváku, protože jen málokterá domácnost vlastnila víc než jednu televizi. Ženskému osazenstvu nemohly uniknout ani vzrušující mexické či argentinské telenovely (na Esmeraldu a Divokého anděla nelze zapomenout). Potíž nastala ve chvíli, kdy jste z jakéhokoliv důvodu nestihli před obrazovku usednout včas. Ztracenou epizodu oblíbeného seriálu na internetu zkrátka nevysílali a tak jste si ji mohli maximálně nechat převyprávět od vaší babičky. Dnes už ve většině případů nemusíte čekat každý týden v určený čas na nový díl, stačí, když zapnete Netflix a seriálový maraton může začít.

Ilustrační fotografie

Vysněný idol

Ke svým idolům se zamilovaní teenageři přiblížili jen tak, že vytrhli prostřední dvojstránku z populárního Bravíčka. Ať už se jednalo o plakát Luneticů, Kelly Family nebo Backstreet boys, vždycky skončil nalepený na zdi jejich pokojíčku a o setkání s nimi mohli pouze zdát. Od té doby co se zpěváci, herci, modelové i vtipálci přesídlili na sociální sítě a pořádají všelijaké “meetupy” či akce s fanoušky, mají jejich obdivovatelé mnohem větší šanci na to je odchytnout, vyzpovídat a udělat si s nimi třeba fotku.

Sdílené faux pas

Když jste v devadesátých letech minulého století vyrazili s rodinou na hory, abyste se konečně naučili lyžovat, nestál vám za zády škodolibý brácha s telefonem v ruce poctivě nahrávajíc na stories všechny vaše krkolomné pokusy udržet se na dvou prkýnkách. Co se stalo v Jizerkách, zůstalo prostě a jednoduše v Jizerkách. Dnes už ví o vašich trapasech klidně celý svět (pokud jsou tedy dostatečně trapné) a ještě je kolemjdoucí mohou k vašemu překvapení natáčet rovnou živě.