Jak pomoci přírodě a zůstat přitom COOL?
Slyšeli jste už o tzv. pomalé módě aneb slow fashion? Navazuje na vlnu zájmu o udržitelný životní styl, jehož nedílnou částí je právě i móda. Už nejde jen o to vypadat skvěle a být trendy, důležitý je také původ a podmínky, ve kterých se oblečení vyrábí, nebo třeba jeho dopady na životní prostředí. Tušily jste, že k výrobě běžného trička je potřeba asi 2500 litrů vody? A že občané EU vyhodí ročně necelých 6 milionů tun textilu? Ale nebojte, s těmihle děsivými čísly se dá něco dělat! Co? Nechte se inspirovat našimi tipy a začněte praktikovat slow fashion. Není to žádná věda.

 

Nakupujte v sekáčích

V sekáčích se dají najít skvělé kousky za pár korun. A často i nenošené a značkové. Stačí si dát tu práci a najít si „svůj“ sekáč, kam občas zavítáte, když vás přepadne nákupní mánie. Sekáče jsou ideální volbou, pokud ve svém šatníku preferujete široký výběr oblečení nebo ho často měníte. Další možností jsou pak stále oblíbenější vintage nebo různé charitativní obchody, třeba jako ten v domově Sue Ryder. Nákupem tady vlastně pomáháte hned dvakrát.

 

Vyměňujte

Vyměňování se stává stále populárnější možností, jak obměnit čas od času svůj šatník. A nejen šatník! Vyměňování může probíhat online, už existují i skupiny na Facebooku, nebo se konají tzv. swap akce, kde se sejde víc lidí a mezi sebou si mění kousky, které sami už nechtějí. Začít můžete třeba s pár kamarádkami. Kromě toho, že si zdarma obměníte pár kousků oblečení, taky uděláte něco dobrého pro životní prostředí.

  6:03,  aktualizováno  21. března 2019 11:16