Konec starého roku a začátek nového se nezadržitelně blíží. Víte už, jak ho budete trávit?
Bujaré oslavy nejsou pro každého a čím dál tím více lidí odmítá slavit na povel. Patříte mezi ně? Pak pro vás máme super tipy, jak strávit poslední den a noc v roce příjemně a trochu jinak než jen popíjením. Jste zvědavé?

Zajděte do kina

Celý rok se chystáte do kina, ale nějak vám to nevychází? Proč tam nezajít třeba zrovna na Silvestra? Některé z těch tradičních biografů nabízí dokonce program od odpoledne až do večera. Třeba do pražského Kina Aero můžete zajít na film od 15:00, 17:30 a 20:30. V kině Lucerna pak můžete od 17:00 sledovat živý přenos Silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie.

Užijte si divadelní představení

Silvestrovský program mají i některá divadla, protože vědí, že na poslední den v roce hledá alternativní zábavu čím dál tím víc lidí. Například oblíbené Studio dva hraje již od odpoledních hodin až do večera na obou svých scénách. Většina představení je téměř vyprodaných, přesto je možné ještě pár lístků na poslední chvíli sehnat. Program od brzkého odpoledne až do večera připravila i Městská divadla pražská ABC, Rokoko a Komedie. Speciální večer připravilo Stavovské divadlo, kde se od 19:30 koná Silvestr s Mozartem. Během tohoto galavečera zažijete mozartovské árie, neomezený raut s vybranými lahůdkami, o půlnoci si můžete přiťuknout s herci a zatančit si na jevišti

Zažijte koncert

Pokud máte rády klasickou hudbu, tak i na Silvestra si přijdete na své. Například v Rudolfinu hraje od 18:00 Smyčcové trio českých filharmoniků. Hudebního Silvestra můžete zažít i v Obecním domě. Od 16:00 hraje Symfonický orchestr Praha Silvestrovský koncert, během něhož zazní melodie od Bedřicha Smetany, Giacoma Pucciniho, Petra Iljiče Čajkovského a dalších velikánů. Od 19:00 se můžete těšit na to nejlepší z Carmen a Dvořáka a od 19:30 bude ve Sladkovského sále probíhat Silvestrovská galavečeře s Mozartem. Připraven je výjimečný program se slavnostní šestichodovou večeří a zazní nejen slavné kousky od Mozarta, ale také od Johanna Strausse nebo Franka Sinatry. Navíc v nádherném prostředí Obecního domu s výhledem na pražské ulice.

  20:15,  aktualizováno  19. března 2019 14:49