Chcete hladké tělo bez jediného dolíčku?

Řekněme si to na rovinu: když už se celulitida objeví, nezmizí jen tak. Chce to trochu práce, ale ta se vyplatí! Kromě cvičení, pohybu a speciálních krémů je tu také zdravá výživa, která pomůže vyhladit pokožku. Patří sem i ovoce. Pokud si ho každý den dopřáváte, posiluje nejenom svůj imunitní systém, ale také pojivovou tkáň! Jak to? Ovoce a bobuloviny totiž obsahují hodně vitamínu C, kyseliny listové, antioxidantů, stopových prvků a vlákniny, což prospěje nejenom celkovému zdraví, ale také posiluje a zlepšuje cirkulaci v pojivových tkáních a to je pro redukci pomerančové kůže nezbytné.

Zázračný vitamím C

Trocha teorie: naše pojivová tkáň se skládá z různých látek, kde jednou z nich je kolagen, jehož vlákna udržují tkáň napjatou. Kyselina askorbová, také známá jako vitamín C, má velký vliv na jednu z chemických reakcí v těle, které se podílejí na tvorbě kolagenu. Pokud tedy budete pravidelně jíst dostatek ovoce s vysokým obsahem vitamínů, podporujete vaše tělo na molekulární úrovni ve tvorbě pevnějších pojivových tkání. Vhodné je zejména ovoce, které má vysoký obsah vitamínu C -např. kiwi, jahody, černý rybíz, guava nebo acerola.

Všecho s mírou

Důležité je ale také si uvědomit, že ovoce obsahuje i cukr. Proto je vhodné ho konzumovat spíše dopoledne, rozumné míře a nejlépe celé. Pokud si z něho uděláte smoothie nebo fresh džusy, spotřebujete ho o mnoho více a s tím také větší množství cukru. Důležité je k tomu pravidelně a dostatečně pít, aby se odpadní látky z těla mohly lépe vylučovat.

K tomu ještě přidejte pravidelnou kosmetickou péči:  

  8:03,  aktualizováno  24. března 2019 14:53