Chcete, aby běhání mělo ten správný účinek? A dodržujete tyto body?

Protahovat se

Mnoho běžců si stěžuje, že je po běhu bolí celé tělo, jenže zapomínají na závěrečný strečink. Svaly totiž, aby se nezkracovaly, potřebují protáhnout. Cviky by neměly být dynamické, ale statické a v každém byste měla vydržet aspoň dvacet sekund. Nezapomínejte také při protažení dýchat. Pokud vás nějaké místo "táhne" více, soustřeďte se na něho a prodýchejte ho.

Dělat běžeckou abecedu

Tyto legrační cviky určitě znáte z hodin tělocviku. Vypadají sice zvláštně, ale jsou pro běhání velmi důležité. Každý cvik je to totiž částí rozloženého běžeckého kroku, navíc těmito cviky posilujte kotníky, zlepšujete jemnou motoriku a pilujete si správný běžecký styl. Skiping, liftink, vysoká kolena, zakopávání - vše můžete zapojit i přímo do běhání na začátku tréninku, po rozehřátí.

Doplňovat magnézium

Na závodech často vidím běžce, jak stojí ohnutí v pase a nemůžou dál. Je to tím, že mají svalové křeče z nedostatku hořčíku. A nemusí se to stávat jen při závodech, nedostatek tohoto prvku vede ke křečím i u krátkého běhu. Doporučujeme tedy pravidelně hořčík užívat, nejlepší  zkušenost s mám s Magnesuim komplexem od Terranova Healt z Profimedu, okamžitou pomocí na křeč je tekutý přípravek Magneslife od Nutrendu.

Ihned se převléct do suchého

I když je léto, po tréniku to svádí zůstat v mokrém oblečení. Jenže ono je to zrádné - pokud fouká větřík nebo jste ve stínu, můžete i tak snadno nachladnout. Po doběhu proto platí - ihned se pokud možno osprchujte a převlékněte se do suchého.

 

  0:36,  aktualizováno  24. března 2019 15:08