Doporučujeme

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Proti podráždění i k navození milostné touhy. Vyzkoušejte aromaterapii

  • 0
Stávající čas je pro křehkou lidskou psychiku náročnou zatěžkávací zkouškou. Právě z tohoto důvodu bychom měly pečovat nejen o své zdraví, ale také tělo a mysl. Zharmonizujte ducha, nastartujte vnitřní sílu pomocí aromaterapie. Alternativní způsob léčby je oblíbený již od pradávna.

Aromaterapie je ideální volbou pro odbourání všeho negativního ve vaší mysli.

Je všeobecně známo, že vůně mají blahodárný vliv na psychiku člověka. Ovlivňují nás po mnoha stránkách. Ve starověké Číně, Egyptě, Mezopotámii či Římě se vůně používaly nejen pro regeneraci mysli a provonění kůže, ale i domova. 

Dnes tvoří  různorodé aroma součást každého dne, a to především u něžného pohlaví. Většina kosmetických produktů je parfemovaná, oblečení voní po aviváži, ale i třeba do auta pořizujeme produkty, které interiér vozu zahalí do příjemného hávu opojné vůně.

Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Každému voní něco jiného. Zatímco někteří pocítí okamžitou bolest hlavy po přičichnutí těžké kořeněné vůně, jiní zažijí pocity vzrušení, jelikož kombinace dřevitých akordů pro ně bude mít afrodiziakální účinky.

Horká lázeň s přidáním éterického oleje přijde vhod po náročném dni, psychickém vyčerpání.

„Člověk dokáže rozeznat až 40 000 druhů vůní a pachů. Každou vůni máme často spojenou s nějakým okamžikem či člověkem. Jen málokdo, ale ví, jak moc může ovlivnit naši mysl, náladu, soustředěnost,“ sděluje Denisa Lhotová, zakladatelka Jungle Way, a dodává. „Právě proto je velmi důležité zvolit tu správnou vůni, kterou chcete provonět váš domov.“

Proti stresu a napětí

Existuje nespočet vůní fungujících jako pomyslné antidepresivum. Psychické vyčerpání, špatnou náladu, podrážděnost či zlost zažene nejznámější léčivá rostlina levandule. Sáhnout však můžete i po aroma meduňky, kanangy vonné neboli Ylang Ylang, jasmínu, eukalyptu či skořice. 

„Skořice dále pomáhá k uzemnění, stimuluje rozpoznávací a pracovní paměť a aktivuje kořenovou čakru. Tuto kombinaci vůní můžete použít nejen po těžkém dni doma, ale i třeba při práci z domova. Skořice má totiž povzbuzující účinky, zatočí s únavou a ospalostí,“ komentuje účinek skořice na ducha i tělo Denisa Lhotová.

Éterické oleje, difuzéry, aromalampy, vonné tyčinky a svíčky, způsobů, jak se nechat omámit kouzlem vůně, je nespočet.

Tip: Eukalyptus je pro místo, kde trávíme nejvíce času trefou do černého. Pomáhá v boji s nadměrným stresem a přináší okamžité uvolnění. Zažene negativní myšlenky a starosti. Dodá dobrou náladu a pomůže zmírnit trému a nervozitu. Kromě toho harmonizuje, posiluje intuici a má silně očistné účinky na prostor, stejně jako bytosti v něm.

Eukalyptus je všestranným pomocníkem.

Nová krev

Energie se s příchodem podzimu z našeho těla vytrácí velmi rychle. Pro ztracený elán zvolte vůni jehličnanů, například borovice, za zkoušku stojí tak vůně pralesa, citrusů, pačuli nebo máty. 

Stagnuje váš milostný život? Chcete v ložnici zažehnout vytrácející jiskru vášně? Pak také zde aromaterapie přijde vhod. Vyzkoušejte klasiku v podobě mošusu, pižma. Touhu probudí také bílá růže a vanilka. Pokud se rozhodnete využít vůni do ložnice, opatrně s dávkováním. Náhlá migréna by nemusela být pouhou výmluvou…

Jak na aromaterapii? Možností máte nespočet, od svíček, přes éterické oleje do koupele až po difuzéry a vonné tyčinky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Během nachlazení přijde vhod přímá inhalace. Pro kvalitní spánek dejte pod polštář sáček se sušenou levandulí. Jako odměnu po zvládnutí emočně náročného období si dopřejte kvalitní olejovou masáž.

Vonné oleje se hojné používají k léčbě a odbourání stresu především v exotických zemí. Vězte, že olejová masáž zažene všechny podzimní chmury.


  • Vybrali jsme pro Vás