Milujete módu a vše, co se kolem ní točí?
A chtěli byste nahlédnout do zákulisí vzniku kolekcí, módních přehlídek i do života návrhářů, stylistů a modelek? Díky filmovým dokumentům ze světa módy můžete!

McQueen

Návrháře Alexandra McQueena a jeho tragický konec netřeba představovat. Díky ojedinělému dokumentu můžete nahlédnout do života osamělého návrhářského génia, který se z obyčejného chlapce vypracoval na jednoho z nejznámějších módních návrhářů světa. V pouhých 27 letech se mu povedlo to, o čem ostatní jen tajně sní – stanul v čele značky Givenchy. A potom si založil vlastní značku. Jaký doopravdy byl, co se mu honilo hlavou, kde bral inspiraci… na to a mnohem víc se snaží dokument najít odpovědi.

 

The September Issue

Zářijové číslo módní bible Vogue, které váží skoro 2 kila, je jednou z nejdůležitějších a nejvýraznějších událostí jak v tisku, tak v módě. Díky dokumentu R. J. Cutlera můžete nahlédnout do zákulisí jeho příprav a zjistit, jak to ve Vogue, kterému pevnou rukou vládne už víc než dvacet let pověstná Anna Wintour, vlastně chodí.

In Vogue: The Editor's Eye

A ještě jednou Vogue. Milujete tenhle časopis? Pak je pro vás tenhle dokument skoro povinností! Tento zajímavý dokument sleduje to, jak Vogue ovlivňuje lidi po celém světě, zabývá se kulturními dopady časopisu po celou dobu jeho existence. Věděly jste, že byl založený už v roce 1892?! Těšit se můžete mimo jiné i na rozhovory s redaktory, kteří se významně podíleli na budování Vogue. Včetně již jednou zmíněné Anny Wintour.

 

Dior et Moi

Zajímá vás, jak vznikají haute couture kolekce? Díky dokumentu Dior et Moi můžete nahlédnout do zákulisí vzniku kolekce módního domu Dior. No není to splněný sen? Podívejte se, jak se tvořila vůbec první haute couture kolekce nového uměleckého ředitele Rafa Simonse. Kromě krásných rób uvidíte i ty desítky lidí, kteří se na přípravách podílejí, zejména klíčovou úlohu švadlen.

  15:59,  aktualizováno  24. března 18:24