Neustále "plavate" s penězi? Víme, jak je konečně naspořit!

Pozor na internet

Když surfujete na interetu, je pokušení podlehnout nechtěným nákupům velmi snadné: nestále na vás útočí atraktivní bannery a speciální nabídky, které vás lákají, abyste si něco koupila teď hned. Pokud nemáte čas popřemýšlet, jestli danou věc potřebujete, uděláte zbrklý nákup a vyhodíte peníze. Vždy si na nákupy vyhraďte dostatek času a teprve pak objednávejte. 

Noste si jídlo s sebou

Pokud se chystáte na výlet, cestujete nebo třeba jen jdete na pláž, připravte si svoje jídlo. Jednak budete přesně vědet, co a v jaké kvalitě jíte, ale hlavně nebudete zbytečně utrácet peníze za různé předražené a nezdravé pochutiny a fast foody. Navíc se jich ani pořádně nenajíte....

Udělejte si revizi

Víte například, kolik každý měsíc provoláte a prosurfujete? Za co nejvíce utrácíte? Kolik toho projíte a kolik dáte za oblečení? Zkuste si alespoň jeden týden přesně psát každou korunu, kterou vydáte a na konci týdne se na to podívejte. Budete se divit, za co všechno peníze tečou. Nejdou pak tyto náklady třeba uložit?

Chraňte se před sebou

Je skvělé mít jeden účet na denní výdaje, ale k tomu mít ještě jeden, kam si peníze budete ukládat a které se "nesmí sahat". Pokud víte, že vás to neustále bude lákat peníze ze spořícího účtu utrácet, založte si takový, který bude mít dlouhou výpovědní lhůtu nebo k němu nebudete mít snadný přístup. To vás ochrání a peníze ušetříte.

  12:57,  aktualizováno  24. března 2019 14:58