Chcete mít lesklé vlasy a hladkou pleť? Čtěte, jak se promlsat ke skvělému vzhledu.

Jasně, investujete nemalé peníze do zkrášlovadel. Pokud ale chcete vypadat k nakousnutí, musíte tělo rozmazlovat i zevnitř – dobrou výživou. Zjistěte, jaká jídla překvapivě fungují na vlasy, oči a nehty.

Pro čistou pleť

Jestliže bojujete s pupínky, zkuste přijít na chuť ústřicím, krabímu masu, dýňovým semínkům a luštěninám. Obsahují zinek, který udržuje pokožku zdravou a čistou. Zmírňuje také záněty, takže se akné rychle zahojí. Když se jím budete ládovat pravidelně, zvýšíte si imunitu a krátery na pleti se vám zavřou.

Proti kruhům pod očima

V noci mizerně spíte a ráno máte kruhy pod očima. Řešení: banánové orgie. Žluté plody obsahují látku jménem tryptofan, která tlumí stres, zklidňuje a zlepšuje spánek. Když si večer dáte dva banány, budete spát jako špalek a černé kruhy zmizí.

Pro hebké tělo

Máte-li suchou pokožku, dvakrát týdně si smlsněte na avokádu. Lahodný plod je plný vitaminu E a zdravých nenasycených tuků, které udržují pleť ve formě. Avokádo stačí nakrájet na kostičky a pokapat olivovým olejem.

Pro pevné nehty

Máte nehty ohebné jako papír? Třepí se vám a lámou, případně se na nich dělají ošklivé rýhy? Pomozte jim stravou bohatou na beta-karoten. Když si pravidelně pochutnáte na mrkvi, dýních a melounech, budete mít drápy pevné jako kočka.

Pro lesklou kštici

Mastí se vám hříva? Začněte svačit bílý jogurt. Je bohatý na vitamin B, hlavně B2 (riboflavin), který reguluje tvorbu kožního mazu. Jogurt si dochuťte medem, který obsahuje také spoustu „béčka“.

 

  6:50,  aktualizováno  24. března 18:25