RoboQuest – dobijte si baterky

  23:02aktualizováno  23:02
Příjemná a odpočinková adventura s roztomilým robůtkem v hlavní roli.
65

RoboQuest

Platforma: Freeware
Výrobce: Glauzer, AdM244

  • velmi jednoduché, přesto zábavné
  • oddechové a roztomilé
  • nic, co bychom už mnohokrát neviděli

Stáhnout

Víc, než co tvrdí podnadpis, by se už o RoboQuest nemuselo říkat. Třebaže hra není nikterak dlouhá a neobsahuje nic „světoborného“, především pro svou lehkou poetičnost a celkovou herní nenáročnost je všeobecně vhodná k vyzkoušení. Vždyť co jiného se v posledních, bouřkami a přeháňkami bičovaných dnech dá dělat? Pojďme si hrát!

RoboQuest


I ty nejjednodušší věci dokáží nejvíce nadchnout. Matně si vzpomínám třeba na mimořádně poetickou procházku ve hře Kuma Story, kde nebylo nic složitého a ona samotná jednoduchost dala člověku zapomenout na strasti skutečného života. U her, jako je i RoboQuest může člověk jednoduše „vypnout“ a duševní uvolnění je o to větší, stejně jako požitek, který častokrát předčí i ty nejsložitější komerční hry. Dalo by se říci, že minimalismus léčí, zvláště, když je navíc roztomilý.

RoboQuest
RoboQuest


Náš bezejmenný hrdina robot si zrovinka dobíjí své baterie, když mu přichází zpráva, že jeho přátelé pořádají velkou párty. Náš protagonista je natolik zaskočen a rozveselen vidinou veliké veselice, že si ani nevšimne nebezpečí, které jeho létajícímu domu hrozí. Ten naráží do vysokého útesu. Je tedy na robůtkovi, aby svůj dům co nejrychleji opravil, protože slavnost se kvapem blíží.

RoboQuest
RoboQuest


Náplň samotného pátrání po červeném krystalu, který slouží jako zdroj energie pro robotův dům, je pak zcela v mezích obvyklých dobrodružství, na jaká jsme z přehršle všemožných adventur již zcela zvyklí. To však je zaobaleno do líbivé a jednoduché grafiky a slušného ozvučení. Hudbu bohužel hra neobsahuje zatím žádnou, ale vzhledem k tomu, že RoboQuest je jakousi upoutávkou na brzy vycházející plnou verzi, je možné, že hudba bude dodána později. Nemusíte se však nijak bát: Přestože je RoboQuest ve zde recenzované podobě sám o sobě pouze jakési „demo“, působí jako zcela soběstačná hra zdarma.

RoboQuest
RoboQuest


RoboQuest si koleduje o doporučení. Tak bych nejlépe shrnul své poznatky. Přestože je jednoduchou procházkou v „kůži“ robota, je procházkou velmi příjemnou a svěží. Neděje se během ní nic originálního, ale výtvarné zpracování, kdy vše je jaksi veliké a na první pohled viditelné a přitom stále pohledné dává hře nádech svěžesti. Pokud se zrovna nudíte a nevíte, do čeho dloubnout, roztomilé cupitání zdejšího bezejmenného robůtka si jistě užijete.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz