Epic Inventor – Terraria zdarma

  21:50aktualizováno  21:50
RPG, které na malém prostoru předvádí principy, jaké známe z 2D nástupce Minecraftu.
77

Epic Inventor

Platforma: Freeware
Výrobce: Pixel Prone

  • klon Terrarie
  • kombinování a vytváření předmětů
  • pro více hráčů
  • neustále vycházejí nové opravné balíčky
  • v jednom hráči se brzy promění v nudu
  • velké množství nedodělků
  • chybí tomu vyšší smysl, který by hráče motivoval k dalšímu hraní

Stáhnout

Epic Inventor

Hra, která svou podobnost s oblíbenou komerční hrou Terraria jen tak nezapře. Na rozdíl od ní, však Epic Inventor v mnoha ohledech zaostává. Nabízí však poměrně vyváženou porci hratelnosti pro jednoho i více hráčů, kteří chtějí hru zdarma, která se jim hned tak rychle neohraje.

Terraria. Tak se jmenuje duchovní předchůdce Epic Inventoru. Tato velmi oblíbená multiplayerová hra, kterou studio Re-Logic (díky fl4sh36 :)) vydalo jako řekněme takovou dvourozměrnou alternativu pro veleoblíbený Minecraft, staví na podobných principech, jako její předchůdce. Epic Inventor se ji snaží v mnohém napodobit. Přesto, alespoň dle mého úsudku, to nedělá v mnoha ohledech šťastně, přestože je zde velký potenciál pro budoucí vylepšování.

Epic Inventor
Epic Inventor


V Epic Inventoru se pohybujete po dvourozměrné krajině, zabíjíte příšery, získáváte zkušenosti a nové úrovně, hledáte suroviny pro výrobu jiných věcí a ty pak skutečně vyrábíte či kombinujete. Vše je zde víceméně tak, jak to říká základní koncept samotné Terrarie. Ta je však založena především na průzkumu nových krajin a koutů, stejně jako na možnostech prokopat se kamkoliv odkudkoliv (stejně jako v Minecraftu), avšak to není v EI možné. Terén je přednastaven a není možné ho svou činností výrazně měnit. Stejně tak suroviny se nezískávají tím, že používáte jednotlivé nástroje na prostředí (Třeba sekeru na strom.), ale pouze tak, že držíte klávesu pro sběr a postava sama věc sebere. Bohužel, ztrácí se tímto jakási hloubka herního prostředí. Místo aktivního sběru surovin tak jen přijdete k hromádce kamení, zmáčknete a držíte klávesu pro sběr a měřič vám odpočítává, jak dlouho sběr potrvá. Je to statické a musím bohužel uznat, že i nezajímavé řešení.

Samotný fakt, že všechny podzemní chodby a tunely jsou přednastaveny (protože nelze prokopávat vlastní) zapříčiňuje, že prostředí v EI působí velmi chudým a nudným dojmem. Vše je jaksi strohé a nezajímavé. Veškeré prostředí vypadá a funguje stejně. Sem tam se dá natrefit na náhodně generované nepřítele, ale to je jen malé zpestření.

Epic Inventor


V případě tzv. craftingu, tedy vytváření předmětů ze surovin je situace o něco málo lepší. Předmětů není ani zdaleka tolik jako v Terrarii, to je pochopitelné, ale je jich dost. Bohužel samotný systém výroby předmětů je velmi strnulý a křečovitý. V inventáři se neukazuje, co která věc je. Jednoduše se to nikde nenapíše. Takže můžete jen dle obrázku hádat, že to, co zrovna držíte v ruce je kytka. Výroba probíhá tak, že stačí mít potřebné věci v inventáři a zmáčknout tlačítko pro výrobu toho či onoho předmětu a hra sama vám z předmětů věc stvoří. Často se však stane, že předmět stvoří ze surovin, ze kterých nechcete.

Epic Inventor
Epic Inventor


Proti EI mám mnoho výhrad. Některé prvky mi přijdou naprosto absurdní a nad některými se evidentně mnoho nepřemýšlelo. Obsahuje však i dost věcí, které jsou skvělé a nadchnou. Jedním z takových je přítomnost robůtka. Každý hráč si na začátku pojmenuje robota, kterého lze kdykoliv přivolat klávesou „R“ a postupně vylepšovat. Toho lze kromě boje využít jako dopravní prostředek. Vpravdě je to nutné, protože kromě toho, že se pohybujete rychleji, také asi třikrát výše doskočí (a později je třeba schopen létat), což je zcela nutné, abyste se dostali z naprosté většiny jeskyň a podzemních chodeb. Upřímně bych ocenil spíše nějaký předmět, jako lano nebo hák, pomocí kterého se v podzemí pohybovat, než pokaždé přivolávat robůtka, ale budiž. To se však později s lepším vybavením mění. Hráč získává třeba padák či boty, se kterými lze vesele skákat až do stropu.

Epic Inventor
Epic Inventor


EI je zajímavá hra. Třebaže vyjmenovávám téměř samá negativa, hra samotná je po poměrně dlouhou dobu zábavná. Především však ve více lidech. Bohužel postrádá hloubku svého vzoru a především jakoukoliv obšírnější motivaci, proč dělat to, co v ní děláte. Obsahuje mnoho chyb a nedodělků, ale to je způsobeno tím, jak obrovský si na svá bedra položila úkol. Neustále vycházejí nové a nové opravné balíčky, stejně jako vylepšení a další obsah, takže je velmi pravděpodobné, že za tři, čtyři měsíce EI ani nepoznáme. Pokud tomu bude skutečně tak, opraví se všechny přehmaty a dodají nové nápady a možnosti, bude Epic Inventor povinností pro každého, kdo to s hraním myslí vážně. Dnes je hodný doporučení a lze u něj strávit skutečně dlouhé hodiny. Obsahuje velké možnosti, ale zatím chybí krapet duše.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz