Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Project Earth – 3D RTS ála Homeworld

  12:00
Project Earth se zatím profiluje jako nadmíru zajímavý titul. Jedná se realtimovou strategii zasazenou do 3D prostředí, jejíž děj se odehrává v daleké budoucnosti. Tato hra v lecčems připomíná úspěšný Homeworld, ale přináší i vlastní originální prvky. V tomto článku se můžete o 3D strategii Project Earth dozvědět více.

Project Earth Většina stratégů jistě dobře zná hru Homeworld, která znamenala v herním světě v jistém smyslu přelom. Tato realtimová 3D strategie zasazená do vesmírného prostředí byla totiž první svého druhu, která nabízela úplně volnou kameru s možností otáčení o 360 stupňů. Na letošní rok jsou připraveny dva tituly, které z tohoto povedeného titulu vycházejí a budou se ho snažit překonat. Jedním z nich je hra O.R.B., o které jsme vás již informovali, tím druhým je pak Project Earth, který vzniká díky týmu Lemon Interactive a vydavatelům z DreamCatcher Games.

Project Earth vyjde v Evropě pod názvem Starmaggedon a vzhledem k tomu, že by se podle dostupných informací mohlo jednat o zajímavý titul, řekneme si o něm dnes něco víc. Hra nabízí dvě rasy, jejichž vedení se hráči mohou chopit, a zároveň dva samostatné příběhy, které jsou ovšem různě provázány. Hrát je možno za lidstvo, které se po úspěšném osídlení planety Cognita v systému Alpha Centauri vydává na cestu k další vhodné planetě. Kolonizaci mají zajistit obrovské mateřské lodě Sundivers ovládané silou mysli, které vyrážejí směrem ke "Třetí Zemi", která se nachází v souhvězdí Taurus vzdáleném 68 světelných let od Země. Plavidla jsou však na cestě napadena mimozemskou rasou Démonů, za které lze rovněž hrát. Ve hře je navíc další mimozemská civilizace – rasa Vitechů (za níž ovšem hrát Project Earth nelze), která bojuje proti Démonům. Obě příběhové linie jsou zajímavé a naprosto odlišné, navíc jsou proloženy filmovými sekvencemi (což už ovšem dnes už asi nikoho nepřekvapí, že ano).

Jak už jsem naznačil výše, hráč bude mít ve hře naprostou volnost co se týče nastavování a pohybu kamery v 3D prostředí tvořeném vesmírem. Hlavním a nejdůležitějším objektem ve hře je mateřská loď, která může produkovat ostatní plavidla. Každá strana bude mít ve hře kolem patnácti útočných, obranných a nebojových jednotek, přičemž síly by měly být zhruba vyrovnané. U každé rasy najdeme slabé (ale rychlé) stíhače, silnější taktické lodě i těžké bojové křižníky, každá civilizace má navíc i speciální super zbraň, ke které se ovšem dostane až v závěrečných fázích hry, po dostatečně dlouhém výzkumu. Mezi bojovými plavidly najdeme i stroje se speciálními dovednostmi, například lidé disponují lodí Lorelej, která dokáže zmást elektronické systémy nepřátel a učinit tak jejich plavidla na určitou dobu neovladatelnými, Démoni mají speciálního Doppelgangera schopného zamaskovat se před senzory nepřátel a Vitechové mají ve svém arzenálu loď Heidon schopnou vysávat energii z nepřátelských plavidel. Lidstvo a Démoni se navzájem hodně podobají resource managementem, jelikož obě rasy těží minerály z asteroidů. Vitechové jsou v tomto směru výjimkou a jejich resource management je založen mj. i na již zmíněném vysávání nepřátelských lodí. Na mateřské lodi probíhá zpracování Project Earth vytěžených surovin, stavba objektů a také tuze důležitý výzkum, jehož prostřednictvím se lze dostat k lepším technologiím a kvalitnějším zbraním.

Styl grafiky ve hře Project Earth je podobný jako v již zmiňované strategii Homeworld a i když není technické zpracování nijak převratně kvalitnější, pořád je celkem s přehledem v nadprůměru. Všechny objekty ve hře mají kvalitní textury, velmi dobře je vyřešeno také lámání a odraz světla jakož i další speciální efekty. Ovládání jednotek v 3D prostředí je řešeno podobně jako v jiných realtimových strategiích, takže hlavní roli hraje myš a k dispozici jsou i některé šikovné klávesové zkratky.

Finální verze hry by měla kromě dvou kampaní obsahovat i samostatné mise a multiplayer podporující různé módy (Deathmatch, Teamplay ap.). Poměrně příznivě se tváří hardwarové nároky – minimální konfigurace je procesor 300 MHz, 128 MB Ram a 3D karta, ale pokud máte rychlejší počítač, tak to jistě nebude na škodu. Podle všech dostupných informací by měl být velký důraz soustředěn na hratelnost a můžeme tedy doufat, že Project Earth nebude jen tuctová strategie zasazená do 3D prostředí. Moudřejší ovšem budeme až v létě tohoto roku, jelikož právě to je doba, ve které by měl tento slibný titul vyjít.

Autor:
  • Nejčtenější

Hráči poskytují výkon počítačů na generování AI porna. Dostávají za to cetky

Aby jejich draze zaplacený supervýkonný hardware nezahálel, pronajímají ho někteří hráči ke...

Korektnost kazí naší oblíbenou stolní válečnou hru, stěžuje si komunita

Zpětné upravování zavedených reálií se nevyhnulo ani oblíbené stolní válečné hře s miniaturami,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vývojářům Falloutu chodilo tolik výhrůžek, že si museli najmout ochranku

Na třetí díl kultovní série Fallout se dnes vzpomíná převážně v dobrém, v době oznámení však budil...

Herní průmysl má další megahit, Manor Lords vytvořil jediný člověk

Už během prvního víkendu od vydání se historické budovatelské strategii Manor Lords podařilo zcela...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Z Tomb Raidera byly odstraněny lechtivé plakáty, hráči se bouří

Dva měsíce od vydání remasterované trilogie klasických Tomb Raiderů se hráči dočkali nového patche....

Vydělali balík na Angry Birds, začátky měli krušné. Poznáte tyto hry?

Ještě před tím, než zbohatlo na sérii her Angry Birds, vyrábělo finské studio Rovio celou řadu...

VIDEO: Figurky Funko se chystají dobýt i svět videoher

Roztomilé plastové figurky známých popkulturních postaviček s disproporčně velkými hlavami na vás...

Česká střílečka Gray Zone Warfare je terčem kritiky, ale prodává se skvěle

Vojenská střílečka Gray Zone Warfare od brněnského studia Madfinger zažila úspěšný start. Celkem si...

Předplatitelé PS Plus dostanou v květnu fotbal i kyberpunkovou akci

Nabídka pro předplatitele služby PS Plus je tento měsíc mimořádně pestrá. Hlavním tahákem je...

Dara Rolins je po další plastice. Kritiku fanoušků nechápe, cítí se svěží

Zpěvačka Dara Rolins (51) se na čas stáhla z veřejného života. V tom období prodělala „estetický zákrok“ a na sociální...

Natáčení Přátel bylo otřesné, vzpomíná herečka Olivia Williamsová

Britská herečka Olivia Williamsová (53) si ve čtvrté sérii sitcomu Přátelé zahrála epizodní roli jedné z družiček na...

Byli vedle ní samí ztroskotanci, vzpomíná Basiková na muže Bartošové

Byly každá z jiného těsta, ale hlavně se pohybovaly na opačných pólech hudebního spektra. Iveta Bartošová byla...

Autofotka: Sen z plakátů v kotrmelcích. Mladíček v tunelu rozbil Ferrari F40

Symbol italské nenažranosti se již skoro čtyři dekády pokouší zabít své řidiče. Jízda s Ferrari F40 bez posilovače...

Ukaž kozy, řvali na ni. Potřebovala jsem se obouchat, vzpomíná komička Macháčková

Rozstřel Pravidelně vystupuje v pořadu Comedy Club se svými stand-upy, za knihu Svatební historky aneb jak jsem se nevdala se...