Paradise Cracked - vivat cyberpunk

  12:00aktualizováno  21. září 2:23
Pokud vám říkají něco jména jako William Gibson, Phillip K. Dick, Matrix či Bladerunner, měli byste nyní zpozornět. Společnost Buka Entertainment připravuje hru, která by měla být balzámem pro všechny, pro koho není kyberpunk jen prázdným pojmem.

Paradise CrackedSvět trpí a s ním i lidstvo, které se postupně samo připravuje o životní prostor. Běžné každodenní starosti ustupují do pozadí před takovými problémy, jako je přelidnění či zamoření životního prostředí. Pokud se rychle něco neudělá, je jen otázkou času, kdy dojde ke globální katastrofě, která zničí vše živé a zanechá za sebou jen mrtvou spoušť. Pozemským vědcům se tomu naštěstí podařilo předejít a vytvořili superpočítač zvaný CyberBrain, jenž všechny problémy vyřešil a zničenou a zamořenou planetu přetvořil v ráj.

Zde ale schopnosti kybermozku nekončily, spíše to byl teprve začátek. Vše začalo být automatizované, veškeré práce vykonávaly stroje, roboty a roboti. Lidé se nemuseli o nic starat a v klidu se mohli ponořit do hlubin CyberBrainem vytvořeného kyberprostoru, ve kterém se spolu mohli bavit, hrát si, milovat se či rybařit, to vše pochopitelně virtuálně. Zdálo se, že lidstvo se dočkalo utopie, o které vždy snilo. Jenže brzy se ukázalo, že takovýto pohodlný život je pro lidskou populaci to nejhorší, co jej mohlo potkat. Nikdo se o nic nesnažil, nikdo netoužil po něčem novém. Počítače začaly tuto vzniklou situaci analyzovat a zakrátko došly k překvapivému závěru: lidská porodnost rapidně klesá, rychlým tempem se snižuje i průměrná inteligence obyvatel planety Země. Zjednodušeně řečeno - lidstvo vymírá. V tu chvíli přichází CyberBrain s nápadem na monstrózní experiment...

Zdá se vám tento příběh poněkud povědomý? Žádný div. Pracovníci společností Buka Entertainment a Mist-Land se při vývoji své nové strategické RPG s názvem Paradise Cracked nechali inspirovat nejedním dílem světové sci-fi. Za své vzory si vzali například knihy velekněze cyberpunku Williama Gibsona nebo schizofrenního podivína Phillipa K. Dicka a filmy jako Matrix a Bladerunner. Už z toho je zřejmé, že příběh hry by měl být strhující a plný překvapivých zvratů.

Paradise CrackedBudete postaveni do role mladého hackera, kterému se podaří prolomit se v kyberprostoru do chráněné oblasti a stáhnout odtamtud několik podezřele vyhlížejících souborů. Nedostanete ale ani šanci zjistit, co ve skutečnosti obsahují. Jen několik minut poté, co se od počítače odpojíte, slyšíte policii bušit na vaše dveře.

Paradise Cracked ale nenabízí hráčům pouze zajímavý příběh. Čeká zde na vás také pokročilý 3D grafický engine, který by neměl zklamat žádná vaše očekávání. Všechny postavy, objekty i prostředí budou díky němu kompletně trojrozměrné, kamera bude zajišťovat third person pohled, a aby toho nebylo málo, měla by být hra doslova prošpikována mnohými kvalitními animacemi.

Protože vás při odhalování pravdy čeká mnoho přestřelek a soubojů, budete mít k dispozici poměrně slušný arzenál všech možných zbraní. Chybět v něm nemohou takové klasiky jako automatické pistole, různé pušky, granátomet, raketomet a další. Kromě těchto zbraní zde budou i různé druhy brnění, a protože se pohybujeme na poli kyberpunku, setkáte se také se všemi možnými druhy implantátů, kterými překročíte omezené hranice lidských schopností.

Co se týče ostatních herních prvků, i zde sází Paradise Cracked především na kvalitu. Mise tedy budou mít nelineární strukturu, fyzikální model bude detailně propracovaný a za pozornost by měla stát i podpora pro multiplayer. Jednoduše řečeno, tento titul by si neměl nechat ujít žádný milovník dobrých her, sci-fi a kyberpunku zvlášť. Jedinou nevýhodou je, že finální verze by měla být hotova až za rok, ale pro opravdové nadšence to nic neznamená, že?

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Lechtivá Catherine vyšla konečně i na PC

Catherine

Po téměř sedmi letech od svého uvedení na konzolích PS3 a X360 vychází bizarní japonská hra Catherine i na PC.

Hernímu průmyslu roku 2018 vládly mobilní hry, Fortnite a PUBG

Playerunknown’s Battlegrounds

Analytická společnost Superdata zveřejnila žebříček nejvíce vydělávajících her za rok 2018. A musíme vás upozornit, že...

Série Call of Duty vydělala dvakrát více peněz než Hvězdné války v kinech

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty patří mezi vůbec nejsilnější značky zábavního průmyslu. Vydavatelství Activision se může poměřovat i s...

Najdete na iDNES.cz