Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

aktualizováno 
Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani chystaná hra Maid of Sker, která ho používá ve svých propagačních materiálech.

Minulý týden došlo k oznámení chystané advenutry Maid of Sker. Po pravdě řečeno nás podle prvního traileru hra příliš nezaujala, vypadá totiž jako další z mnoha klonů hororové Amnesie. Zato zaujala vlastníka proslaveného domu Sker House, který se ve zveřejněných tiskových materiálech zhusta objevuje. Přestože je děj hry zasazen do fiktivního hotelu, zvažuje vlastník domu právní kroky proti vydavatelství Wales Interactive, které za hrou stojí.

Fotogalerie

Sker House je slavná nemovitost s takřka tisíciletou minulostí, kterou podle legend obývají rovnou dva duchové. Jeden patří kapitánovi lodi, která ztroskotala na nedalekých útesech, druhý pak jisté Elizabeth Wilsonové, kterou v domě uzamkl otec, aby neutekla za svým milencem.

Dům sloužil několik let i jako turistická atrakce, současný majitel však z jeho nechvalné proslulosti nemá radost. Dům je obehnaný plotem s elektrickými branami, nedaleká turistická pěšina byla odkloněna a případné návštěvníky vítají cedule informující, že jde o soukromý pozemek. 

Jak vyplývá z rozhovoru pro britský Eurogamer, majiteli domu nejspíše vadí, že by se na základě hry budova mohla stát cílem dalších amatérských „lovců duchů,“ kteří by se pak na její adrese srocovali. A to přesto, že majitel v domě nežije a dům bývá po většinu roku zavřený.

Wales Interactive se ovšem brání, že jde o veřejně známou budovu a jejím zobrazením žádný zákon neporušili. Obrázky domu však již při propagaci raději nadále používat nebudou, i když by podle svého názoru z hlediska práva klidně mohli.

Maid of Sker by měla vyjít v průběhu příštího roku na PC, X1, PS4 a Nintendo Switch.

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Megalomanský Star Citizen pod palbou kritiky. Množí se obavy, že nevyjde

Squadron 42

Ani vybraných 5 miliard korun nakonec nemusí autorům ambiciózního Star Citizena stačit. Podle magazínu Forbes už jen...

Vznik jednoho z nejzásadnějších rockových alb ohrožovala chytlavá videohra

The Cure (O2 arena, Praha, 22. října 2016)

Členové kapely The Cure museli při natáčení svého legendárního alba Disintegration zakázat ve studiu hraní vesmírného...

RECENZE: A Plague Tale ukazuje drsný středověk: inkvizici, mor a krysy

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence vás nevezme do minulosti jen svým zasazením, ale i svojí přísně koridorovou hratelností. Ale...

Další z rubriky

Free 2 play variace na Monster Huntera Dauntless vyjde příští týden

Dauntless

Po dlouhém vývoji konečně brzy vyjde chystaná multiplayerová akční hra Dauntless. Podle prvních ohlasů vypadá jako...

PC verze extrémního sportování Steep je dočasně zdarma

Steep

Steep nabízí snowboarding, lyžování, paragliding a létání s takzvanou wingsuit kombinézou. Hra vyšla v roce 2016.

Epic Store pořádá první výprodej, provázejí ho zmatky

Na obchodě Epic Store aktuálně panuje výprodej.

Stejně jako roky zavedený Steam, i Epic láká na svůj obchod s digitálními hrami velikými slevami. A jeho megavýprodej...

Najdete na iDNES.cz