Flat Earth Simulator

Flat Earth Simulator | foto:  The Truthtellers

Flat Earth Simulator by rád dokázal, že Země není kulatá, ale plochá

  • 77
Edukativní hra Flat Earth Simulator prezentuje všechny důkazy teorie placaté Země. Činí to takovým způsobem, že není úplně jasné, jestli jde o legraci, nebo to autoři mysleli vážně. Čtěte než to smažou!

Každý den přibudou do největšího digitálního obchodu s hrami Steam desítky titulů. Většina z nich za nic nestojí, ale pokud si dáte práci, dokážete v hordě balastu najít i opravdové skvosty. Alespoň tedy pokud máte zálibu v bizarnostech.

Flat Earth Simulator

Minulý týden jsme vás informovali o ironické „historické“ hře Sex with Stalin, nyní jsem pro vás z hlubin internetu vyhrabal ještě větší skvost. Flat Earth Simulator je totiž tím nejlepším důkazem pseudovědecké teorie, že naše planeta není kulatá, jak je nám od mládí vbíjeno do hlavy, ale že je ve skutečnosti plochá.

Každé malé dítě si snadno odvodí, že kdyby Země byla kulatá, znamenalo by to, že někde na světě žijí lidé hlavou dolů. Přesto je dnes selským rozumem neověřitelná teorie kulaté Země brána jako společenský úzus. Naštěstí díky svobodnému internetu stále existuje šance, že se lidstvo dozví pravdu.

Flat Earth Simulator má v zásobě spoustu pádných argumentů, tedy alespoň těch pár kriticky uvědomělých jedinců, kterým židovský magnát George Soros nespálil mozek pomocí smrtící kombinace chemtrails a 5G sítí.

Nejde ani tak o hru jako spíše o encyklopedii. Celkem nabízí jen sedm interaktivních prvků, ovšem i na takto drobné ploše vám možná změní život. Jasnou a stručnou formou totiž vysvětluje, že přistání na Měsíci bylo nahrané, že ledovce na Antarktidě slouží k tomu, aby tučňáci nepřepadli do vesmíru, a kde přesně si počkat na letní rovnodennost, aby se vám otevřel průchod do Atlantidy. Všechna hesla jsou prezentovaná srozumitelným výkladem od komentátora, na jehož procítěný projev by žárlil i David Attenborough.

Na to, že autoři z anonymního studia nazvaného skromně The Truthtellers (Vykladači pravdy) tvořili v amatérských podmínkách, vypadá jejich „hra“ až překvapivě dobře. Detailním hvězdným modelem ploché Země můžete volně rotovat, zoomovat i urychlovat čas, realistický pohyb planet vám pak jasně ukáže, jak je tato vysmívaná teorie propracovaná, a tak i zavedená média typu Kotaku marně pátrají nad tím, jestli náhodou nejde ve skutečnosti o vtip.

A to je právě pointa hry. Tomuto žánru se říká mockumentary a je postaven na tom, že každá lež vypadá věrohodně, pokud ji podepřete falešnými argumenty, vymyšlenými citáty respektovaných osob a ničím nepodloženými grafy. Flat Earth Simulator je vtipný právě proto, že se při prezentaci absolutních nesmyslů tváří smrtelně vážně.