Etherlords - hrdinové, magie a tak dál…

  • 182
Ruský vývojářský tým Nival Interactive je sice nejvíce znám díky titulům jako Rage of Mages a Evil Islands, ale to už se možná brzo změní. V současné době totiž chystá něco dalšího - tahovou strategii Etherlords, kde se to bude hemžit hrdiny, magickými formulemi a hlavně čtyřmi rozdílnými rasami.
Etherlords

Ruský vývojářský tým Nival Interactive je asi nejvíc znám díky svým strategicko-rpgčkovým počinům Rage of Mages a Evil Islands. Jejich nejnovějším dítkem bude tahová strategie pojmenovaná Etherlords, která se může pochlubit ledasjakou zajímavou vlastností…

Než se k nim ale dostaneme, bylo by zapotřebí přiblížit si svět, v němž se Etherlords budou odehrávat. Ten je totiž celý založen na substanci nepřekvapivě nazvané Ether - a její význam pro život v této části vesmíru je skutečně zásadní. Z Etheru je stvořeno prakticky všechno, co zde existuje, a po zániku se zase všechno obrací ne v prach, ale zpátky v Ether. Samotnou substanci lze dále rozdělit na čtyři druhy - Ether of Chaos, Ether of Motion, Ether of Vitality a Ether of Synthesis. Každý z nich má jinou barvu (červená, modrá, zelená, černá) a je proto trochu zvláštní, že když se spojí všechny dohromady, vznikne jednolitý bílý proud prapůvodního Etheru. Začínáte se v tom tak trochu zamotávat? Nebojte se, bude hůř…

Etherlords

Svět, v němž se budete pohybovat, je totiž obýván čtyřmi rasami a jak už můžete nejspíš tušit, každé z těchto ras přísluší jeden ze čtyř druhů Etheru. První se jmenují The Synthets a jejich nespornou výhodou je chladná, racionální mysl, díky níž probíhá plánování útoků mnohem snáze než u jiných ras. Nevýhody se rekrutují převážně z porušení rovnováhy, která panuje mezi živou a neživou stránkou v jejich těle, což mívá za následek proměnu v nemyslící monstra. Dalšími bytostmi jsou The Chaots, jejichž síla spočívá v téměř nezničitelném fyzičnu a slabinu představuje hlavně občasná neschopnost ovládat své vrozené instinkty. The Vitals se zase mohou pochlubit snadnou interakcí s ostatními živými bytostmi a v podstatě od téhož se odvíjí i jejich hlavní nevýhoda - cení si totiž lidského života natolik, že je pro ně obtížné ho nesmyslně zničit. Poslední rasou, o níž ještě nebyla řeč, jsou The Kinets - velmi učenlivé a téměř nesmrtelné bytosti, které ve své touze po vědění občas zapomenou bránit holý život (tedy ten svůj).

Etherlords

Celý ten podrobný popis ras jsem tu pochopitelně nevypisovala jen tak - ale proto, abyste si mohli lépe představit, jaký výběr vás v Etherlords čeká. V singleplayerových úrovních si sice budete moci vybrat jen ze dvou popsaných druhů bytostí, ale multiplayer vám nabídne všechny čtyři. Každá z nich má jiné budovy, kouzla, systém boje atd.

Pokud máte dosud potíže s tím, co se po vás vlastně v Etherlords bude požadovat, pak vězte, že především dvě věci - trocha strategie a k tomu špetka taktiky. Strategie spočívá především ve vašem snažení o získávání nových a nových území, v rozvíjení vašich postav a ve správě budov (ať již vámi postavených, či těch bojem nabytých). Taktika pak přichází ke slovu při samotných soubojích - váš hrdina dokáže vyvolávat všelijaké potvory, které se pak následně vrhají na hrdiny protivníků. Potvor je ve hře připraveno kolem 120 druhů, takže vybírat bude rozhodně z čeho.

Potěšitelnou zprávou na závěr je to, že na třetí čtvrtletí letošního roku se počítá s vydáním dema a že těsně před koncem roku by měla vyjít finální verze.