E3 2006: Multiplayerové akce - dojmy

Nejen konzolové tituly hýbou děním na letošní E3. Své místo zde mají i ostatní tituly. Dnes byl pro nás den multipalyerových klání, a jaké jsou naše dojmy se můžete dozvědět i vy.

Prey Očekávaná sci-fi akce Prey už pomalu klepe na dveře a během následujících několika dní by se mělo objevit hratelné demo. My jsme měli možnost otestovat multiplayerovou část hry a vylepšit si tak náladu po předražené jízdě taxíkem přes polovinu Los Angeles. Hra samotná má i singleplayer s příběhem, ale k dispozici byla v inkriminovanou dobu jen zmiňovaná MP verze. První dojmy jsou následující: engine z Dooma 3 dodává všem postavám a objektům dostatečnou hloubku, vykresluje stíny atd. Prostě klasika, která se dala očekávat. Jediným zajímavým elementem, který stojí za povšimnutí, je možnost chodit po zdech nebo po stropě. Pokud si v kartě hry stáhnete některé video z MP akce, budete mít jasno. Prostě zpočátku zmatek nad zmatek, ale po pár minutách si zvyknete. Já sem si zvykl také, a hned v prvním kole se mi povedlo dostat na druhé místo (bylo to o jeden jediný frag).

CryTek ví jak vyždímat z počítače co nejvíc.

Prey Další z akcí pro více hráčů bylo pokračování úspěšného titulu F.E.A.R. V datadisku s podtitulem Extraction Point se ocitnete v novém prostředí a příběhu, který navazuje na předešlý díl. Po několika minutách hraní se mi zdálo vše velmi stejné a defacto sem nepoznal žádný rozdíl. Tím samozřejmě nechci hru a úsilí vývojářů nijak shazovat, prostě se jen jedná o pokračování úspěšného titulu, které asi bude mít úspěch, ale žádné zázraky nečekejte.

To taková akce Crysis je jiné kafe. Pokud jste slintali u videí a screenshotů, tak si nedovedete představit, jak by vám bylo při hraní tohoto skvostu. CryTek ví jak vyždímat z počítače co nejvíc, to jsme se mohli přesvědčit již ve FarCry. Jejich novinka ale předčí veškeré očekávání a vidět MP zápasy na velkých LCD je opravdu pošušňáníčko pro oči. Skoro vše jde zničit, postavy po zásahu podléhají deformaci, jako kdyby do nich byla vpálená skutečná kulka, a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Výtečně je zpracováno osvětlení, měkké stíny, pohyb porostu, prostě všechno. Při demonstraci jsem jen tak zkusmo rozstřílel kmen palmy, která následně spadla, a při úhybném manévru po hlavni zbraně sklouzl jeden list. V jiné hře by prostě projel hlavní bez jakéhokoliv povšimnutí, ale ta se nejprve ohnul a posléze sklouznul na zem. Prostě nádhera. Crysis

Burning Crusade se nedá upřít vylepšená grafika a fronta lidí, která čekala u stánku.

Další z MP akcí byly hlavně MMORPG od společnosti NCSoft. Ta zde nabídla k vyzkoušení veškeré své produkty, od již vydaný her jako je Guild Wars (a GW: Faction), Line Age II, City of Heroes, City of Villains, Auto Assault, tak i hry nadcházející – Tabula Rasa, Aion, Dungeon Runners a Exteel. Vyzkoušet tyto tituly je na dlouhé lokte, takže vám mohu akorát říci, že jsou všechny pěkně propracované. Společnost se prostě snaží vytvořit MMORPG pro všechny cílové skupiny. A aby měl šéfredaktor radost, musím alespoň zmínit datadisk pro WOW. I když zrovna MMORPG akce nejsou mým koníčkem, nedá se Burning Crusade upřít vylepšená grafika a fronta lidí, která u stánku stála a chtěla si hru vyzkoušet. Já jsem raději šel čekat frontu na ET: Quake Wars, které si spolu s posledním dílem Battlefieldu rozebereme v následujících dnech.