Další přešlap v Call of Duty. Lidé si mohou připlatit za neviditelnost

  • 17
Hráče, kteří si chtěli zpestřit vánoční svátky skvělou střílečkou Call of Duty: Warzone, potrápil nepříjemný bug. V případě použití jednoho z vzácných kosmetických předmětů jsou totiž jeho nositelé na větší vzdálenost neviditelní.

Takzvané live service hry, které díky mikrotransakcím generují příjmy nejen v době vydání, ale průběžně i po několik následujících let, jsou aktuálně v herním průmyslu trendem. Autorům přinášejí obrovské a pravidelné zisky, ovšem na druhou stranu od nich vyžadují bezchybný servis. Nestačí přitom jen zajistit technické zázemí a komunitní podporu, je potřeba neustále přinášet nový obsah. Je tak vcelku pochopitelné, že v tom neustálém přísunu novinek občas dojde k chybě. Nemělo by se to ovšem stávat příliš často.

Smutné je, že to není poprvé, co se podobný bug ve hře objevil. Tentokrát ovšem oprava trvá neúměrně dlouho.

Bohužel, co se týče oblíbené battle royale hry Call of Duty: Warzone, přehmaty se v poslední době vrší. Poté, co v rámci oslav Mikuláše autoři přidali smrtícího Krampuse, který během několika sekund dokázal nahodile zcela změnit situaci na bojišti (viz náš článek), jim už hráči zase nadávají ve velkém.

Jeden z kosmetických převleků určených pro postavy s maximální úrovní totiž kvůli chybě svým nositelům zajišťuje částečnou neviditelnost. Pokud je hráč od takto oblečné postavy vzdálený zhruba 35 metrů, jediné, co z ní může vidět, je hlava, zbytek těla je totiž zcela průhledný. V rychlé střílečce, kde o úspěchu či neúspěchu rozhodují milisekundy, jde samozřejmě o zásadní nevýhodu, která rozbíjí její vyváženost.

Samotný skin je přitom už ve hře poměrně dlouhou dobu, jenže proto, že si ho na sebe může obléct až člověk na stém levelu, to nikoho příliš netrápilo. Takových hráčů totiž bylo donedávna naprosté minimum. Ovšem s tím, jak se aktuální sezona blíží ke konci, se jich objevuje stále víc, nadto je možné si za takové vylepšení připlatit skutečnými penězi.

Jde o evidentní chybu, které se prostě v tak komplexním oboru, jakým je vývoj softwaru, nevyhnutelně stávají. Velikou smůlou ovšem bylo, že k jejímu objevení došlo během vánočních svátků, kdy měla drtivá většina zaměstnanců Activisionu dovolenou. Nebyl tak nikdo, kdo by ji mohl rychle opravit.