Sniper 3D Assassin sází na uvážlivé odstřelování i zběsilou palbu

aktualizováno 
Překvapivě nejednotvárná hra s dostatečným množstvím zbraní i různých úkolů.
65

Sniper 3D Assassin: Free Games

Platforma: Android, iOS

  • Rozmanité úkoly
  • Bohatý arsenál
  • Efekt „zpomalení času“
  • Titul občas „zamrzne“
  • V pozdějších fázích se čekání nevyhnete
  • Malé bonusy za zásah do hlavy

Sniper 3D Assassin: Free Games | foto: Bonusweb.cz

Většina misí se točí kolem opatrného a pečlivého zaměřování, ale narazíte i na úkoly, ve kterých se ke slovu dostanou třeba kulomety nebo brokovnice.

Tvůrci se hodně snažili, aby se jen tak nedostavil stereotyp, takže mají na hráče různé požadavky. V některých misích dostanete k dispozici obrázek cíle a v davu musíte danou osobu najít a vyslat směrem k ní kulku, v jiných pálíte na jedoucí auto a v dalších je nutné zastavit sebevražedného atentátníka, který se s výbušnou vestou žene směrem ke škole.

Za co se platí

Free 2 play

Stažení je zdarma a poměrně dlouhou dobu to vypadá, že nehrozí ani dlouhé čekání, pokud se rozhodnete neplatit skutečnými penězi. Sniper 3D Assassin sice obsahuje ukazatel energie, který se vybíjí vstupem do misí, ale většinou jsem poskočil na vyšší level (díky čemuž se dobije energie) těsně před tím, než byl ukazatel prázdný. Také na vylepšování zbraní se dalo získat dostatek mincí jen během hraní. Po několika hodinách se situace změnila.

Energie se rychle vybíjela, vylepšování zbraní nebylo okamžité, ale žádalo určitý čas, plus začalo být jasné, že je nutné zakoupit nové zbraně, které nejsou úplně levné (ceny v řádu desítek tisíc mincí, případně stovek krystalů, což je prémiová měna). Jak mince, tak krystaly jsou nabízeny v cenových relacích od necelých 110 korun (150 krystalů nebo 25 tisíc minci) do 2 195 korun (4 800 krystalů nebo 800 000 mincí). Jestliže se rozhodnete nenakupovat, tak se dá hrát i tak, ale docela často budete muset čekat, než se dobije energie a bude nutné plnit i spoustu postranních misí, abyste získali dostatek mincí na nové zbraně a vylepšení. 

Sniper 3D Assassin: Free Games

Sniper 3D Assassin: Free Games

Sniper 3D Assassin: Free Games

Sniper 3D Assassin: Free Games

Někdy máte dostatek času v klidu zacílit, jindy je nutné být hodně rychlý. Ale vždy hraje důležitou roli přesnost. Tím, že se netrefíte napoprvé, sice většinou mise nekončí, ale zvýší se obtížnost. Vaše potencionální oběť totiž obvykle začne utíkat a stejně tak lidé v blízkosti místa, kam dopadla střela, a mohou vám tak vběhnou do dráhy kulky.

Sniper 3D Assassin: Free Games

Sniper 3D Assassin: Free Games

To ale není výtka, právě naopak. Přidává to hře na napínavosti. Je nutné si dávat pozor na spoustu věcí. Například i na to, abyste si vybrali správnou osobu, kterou je nutné odpravit. V příběhových misích někdy není přímo řečeno, kdo by jí měl být, ale dostanete jen pár indicií.

Kromě kampaně jsou dostupné ještě další typy misí. K získávání mincí poslouží úkoly, kdy likvidujete osoby na základě poskytnuté fotografie, jiný druh úkolů vám zase otevírá další oblasti města a jsou tu i mise, ve kterých je nutné zlikvidovat v rychlém časovém sledu více cílů. Právě v nich využijete jiné typy zbraní.

Fotogalerie

Arzenál je docela bohatý, zbraně se navíc dají vylepšovat. Je to nezbytné. Většina misí vám sice jen doporučí, jaké vlastnosti by měla vaše puška mít, ale jsou i takové, které vás dál nepustí, pokud zbraň nemá určitá specifika.

U podobných projektů je důležité dobře doladěné ovládání. Tvůrci vsadili na zaměřování s pomocí naklánění přístroje. Pár minut trvá, než to člověku vejde do krve, ale po chvíli hrání si na to zvykne. I když nikdy to nebude úplně snadné. Ovládání je navrženo tak, aby nebylo frustrující, ale bez určité dávky šikovnosti se neobejdete.

Vizuálně je titul slušným nadprůměrem a navíc nabízí lákavé efekty (zpomalený let kulky). Povedené jsou i zvuky.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 80 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz