Jedna z nejúspěšnějších alternativních her se povedla i na mobilech

aktualizováno 
Je to umění, je to kruté a není to pro každého. Názory na Limbo se různí, přesto patří k nejúspěšnějším nezávislým hrám. Dílem díky unikátní grafice a atmosféře, částečně díky návratu k nekompromisní obtížnosti her z minulosti. Podílí se na tom i inteligentní návrh titulu a obsah, jenž se neopakuje.
90

Limbo

Platforma: iOS

  • Originální grafika
  • Chytré a nápadité zpracování
  • Vhodné na krátké i delší herní seance
  • Pořizovací cena
  • Pro někoho hra může být příliš obtížná

Pokud hledáte nevšední zážitek, neměli byste Limbo minout. Je to klasický žánr s nezvyklým zpracováním. To hře pomáhá vytvořit velmi svébytnou identitu a proměňuje ji na červenou entitu v moři šedé konkurence.

Stáhnout z App Store

Autoři Limbo pomocí jednoduché grafiky navozují velmi ponurou atmosféru.

Limbo může na první pohled působit jako obyčejná 2D hopsačka. Minimalismus grafiky i herního návrhu ji však povyšuje nad žánrovou konkurenci. Ze hry sálá hlubší význam a umělecké vyjádření. A ačkoliv nemluvný hrdina často umírá násilnou smrtí, z titulu je cítit něha. Znát je láska vývojářů k jejich dílu, která čiší z každého vizuálního prvku, propracovanosti smrtí i nápaditosti rébusů.

Ve hře jste bezejmenným klukem, který se v ponurém světě pokouší objevit svou sestru. Herní náplň je neposkvrněná. Žádné přerušování obsahu animacemi, žádné dialogy. Vývojáři tak příběh vyprávějí pouze pomocí prostředí a událostí. Vše je otázkou hráčovy interpretace a neexistuje správné, či špatné pochopení příběhu. Existuje jen to hráčovo vlastní.

Limbo

Titul vyšel již před třemi lety na konzoli Xbox 360 a později zavítal i na další platformy. Verze pro iOS je však k dispozici teprve od července. Hra je s ostatními verzemi identická, vývojáři jen uzpůsobili ovládání. To se nese v duchu minimalistického herního návrhu, a někdy tak další postup hrou může být matoucí.

Není tu totiž žádná nápověda, a ovládání tak je třeba pochopit za pochodu. Ve většině případů je intuitivní, přesto však můžete narazit na několik zákysů. Takových, které byste s klávesnicí pravděpodobně neřešili.

Fotogalerie

Limbo je s cenovkou téměř 120 korun jedním z dražších titulů pro zařízení s operačním systémem iOS. Přesto však tuto investici bohatě odmění. Je to titul výjimečný. Hra, která nesurfuje po trendy vlnách a nesnaží se zalíbit každému.

Těžko však osloví méně trpělivé hráče. Obtížnost je totiž v některých pasážích nadstandardní, a tak opakujete a opakujete a opakujete.

Pokud tedy hledáte nevšední zážitek, neměli byste Limbo minout. Je to klasický žánr s nezvyklým zpracováním. To hře pomáhá vytvořit velmi svébytnou identitu a proměňuje ji na červenou entitu v moři šedé konkurence. Jen více takových her.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 239 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz