Jedna z nejúspěšnějších alternativních her se povedla i na mobilech

aktualizováno 
Je to umění, je to kruté a není to pro každého. Názory na Limbo se různí, přesto patří k nejúspěšnějším nezávislým hrám. Dílem díky unikátní grafice a atmosféře, částečně díky návratu k nekompromisní obtížnosti her z minulosti. Podílí se na tom i inteligentní návrh titulu a obsah, jenž se neopakuje.
90

Limbo

Platforma: iOS

  • Originální grafika
  • Chytré a nápadité zpracování
  • Vhodné na krátké i delší herní seance
  • Pořizovací cena
  • Pro někoho hra může být příliš obtížná

Pokud hledáte nevšední zážitek, neměli byste Limbo minout. Je to klasický žánr s nezvyklým zpracováním. To hře pomáhá vytvořit velmi svébytnou identitu a proměňuje ji na červenou entitu v moři šedé konkurence.

Stáhnout z App Store

Autoři Limbo pomocí jednoduché grafiky navozují velmi ponurou atmosféru.

Limbo může na první pohled působit jako obyčejná 2D hopsačka. Minimalismus grafiky i herního návrhu ji však povyšuje nad žánrovou konkurenci. Ze hry sálá hlubší význam a umělecké vyjádření. A ačkoliv nemluvný hrdina často umírá násilnou smrtí, z titulu je cítit něha. Znát je láska vývojářů k jejich dílu, která čiší z každého vizuálního prvku, propracovanosti smrtí i nápaditosti rébusů.

Ve hře jste bezejmenným klukem, který se v ponurém světě pokouší objevit svou sestru. Herní náplň je neposkvrněná. Žádné přerušování obsahu animacemi, žádné dialogy. Vývojáři tak příběh vyprávějí pouze pomocí prostředí a událostí. Vše je otázkou hráčovy interpretace a neexistuje správné, či špatné pochopení příběhu. Existuje jen to hráčovo vlastní.

Limbo

Titul vyšel již před třemi lety na konzoli Xbox 360 a později zavítal i na další platformy. Verze pro iOS je však k dispozici teprve od července. Hra je s ostatními verzemi identická, vývojáři jen uzpůsobili ovládání. To se nese v duchu minimalistického herního návrhu, a někdy tak další postup hrou může být matoucí.

Není tu totiž žádná nápověda, a ovládání tak je třeba pochopit za pochodu. Ve většině případů je intuitivní, přesto však můžete narazit na několik zákysů. Takových, které byste s klávesnicí pravděpodobně neřešili.

Fotogalerie

Limbo je s cenovkou téměř 120 korun jedním z dražších titulů pro zařízení s operačním systémem iOS. Přesto však tuto investici bohatě odmění. Je to titul výjimečný. Hra, která nesurfuje po trendy vlnách a nesnaží se zalíbit každému.

Těžko však osloví méně trpělivé hráče. Obtížnost je totiž v některých pasážích nadstandardní, a tak opakujete a opakujete a opakujete.

Pokud tedy hledáte nevšední zážitek, neměli byste Limbo minout. Je to klasický žánr s nezvyklým zpracováním. To hře pomáhá vytvořit velmi svébytnou identitu a proměňuje ji na červenou entitu v moři šedé konkurence. Jen více takových her.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 239 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz