Helicopter Flight Sim vás nepobaví, ani vás nenaučí pilotovat

aktualizováno 
Helicopter Flight Sim je překvapivě nedomyšlený projekt. Jako by ani autoři nevěděli, co chtějí vytvořit.
25

Helicopter Flight Sim

Platforma: Android

  • Modely helikoptér nevypadají zle
  • Nepovedené ovládání
  • Chování helikoptér
  • Nezáživná náplň

Stáhnout z Google play

Helicopter Flight Sim | foto: Bonusweb.cz

Simulátory nejsou projekty pro každého. Obvykle je jejich cílem nejen pobavit, ale v rámci možností také poskytnout co nejrealističtější zážitek. To však u Helicopter Flight Sim neplatí.

Samozřejmě jde o titul pro mobilní telefony a tablety, takže je na místě očekávat určitá zjednodušení, ale nic se nemá přehánět. U recenzované hry to přehnané je.

Řeč je především o ovládání. Vzpomínáme si, že v době, kdy simulátory prožívaly svůj boom, nezbývalo než si přečíst pořádně hutný manuál, aby se člověk naučil daný dopravní prostředek ovládat. V případě Helicopter Flight Sim si vystačíte s dvěma ikonami ovládajícími výšku a směr.

K dispozici je vám šest strojů a každý se chová malinko jinak. Rozdíly jsou však spíše ve vzhledu. Výrazně odlišný zážitek s jednotlivými stroji nečekejte. Všechny helikoptéry ovšem reagují velmi zvláštně a směr letu se mění poměrně ztuha.  

Fotogalerie

Možná nám chtěli tvůrci dokázat, že pilotovat vrtulník není žádný med. Ale v tom případě měli do projektu implementovat i komplexnější ovládání.

Je tak otázkou, co je účelem hry. Na začátku si vyberete helikoptéru, a pak už jen poletujete vzduchem. Vaším cílem není nikam dorazit a očividně ani nezjistíte, jak složité je pilotování. Takže těžko říct, co byste si měli z projektu odnést.

Vývojáři slibují, že si užijeme fotorealistické prostředí. Takové tvrzení je však lehce přikrášlené. Relativně slušně vypadají helikoptéry, ale okolí už je na tom podstatně hůře.

Helicopter Flight Sim tak není něčím, bez čeho bychom se neobešli. Ovládání je příliš zjednodušené, ovladatelnost helikoptér naopak nevyladěná, prostředí nevypadá zrovna skvostně a bezcílné poletování vzduchem rychle omrzí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

25 %

Čtenáři

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz