Akční hra Fude Samurai vás zkusí naučit japonsky

aktualizováno 
Likvidovat hory nepřátel a u toho se učit japonské znaky, tomu se říká škola hrou.
85

Fude Samurai

Platforma: Android, iOS

  • Svižná hratelnost
  • Pěkné vizuály
  • Naučíte se pár japonských znaků
  • Zdarma je pouze první kapitola
  • Velká tolerantnost při načrtávání symbolů

Vzdělávací hry obvykle nejsou zrovna kdovíjak zábavné, i když se tak snaží tvářit. Jenže když to tvůrci vezmou za správný konec, může vzniknout titul, u kterého člověk rád stráví hromadu času.

Autoři Fude Samurai to za správný konec vzali. Jádro projektu je akční. Hlavní postava samuraje automaticky běží kupředu a do cesty se mu staví různá monstra v podobě kostlivců a létajících bytostí. Likvidujete je tak, že se jich jednoduše dotknete.

Za to získáváte body a ty je možno utratit za několik speciálních schopností, jako je štít, zastavení času nebo se lze na moment změnit v rozzuřenou bytost, která zmasakruje vše v dosahu. K aktivování speciálních schopností slouží různé tahy prsty po displeji.

A prstem budete kmitat často, protože se vás hra pokusí naučit trošku z japonštiny. Čas od času se objeví minihra v podobě nutnosti načrtnout některý z japonských symbolů. Nejdříve to není nic složitého, protože znaky vidíte. Postupem času ovšem budete bez pomoci a nezbude než zapátrat v paměti, jak daný znak nakreslit. Ale naštěstí si můžete dělat poznámky, jak symboly vypadají.

Fotogalerie

Za kreslení znaků jste hodnoceni. Za správný tah dostáváte kladné body, za špatný záporné. Důležité je, aby konečná bilance byla plusová. Pokud se vám chvíli nebude dařit a ocitnete se v mínusu, pak vás hra nepustí dál.

Objevují se i jiné minihry, například variace na pexeso. Nebo je vám ukázán symbol a vy musíte odpovědět, co znamená. Jsou to docela zábavné vsuvky, díky nimž se možná i něco naučíte. Ovšem překladatele z japonštiny po dohrání Fude Samurai dělat určitě nebudete.

Moc pěkně vypadá grafika v kresleném, ale detailním stylu. Zvládnuty jsou i zvuky a ovládání. I když to je možná až příliš tolerantní, protože znaky stačí načrtávat velmi zhruba.

Fude Samurai je velmi povedený vzdělávací titul, který něco málo naučí a hlavně pobaví.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz