Atomic Defense je chytlavá logická hra od českého studenta gymnázia

aktualizováno 
Atomic Defense patří do kategorie titulů, které sice staví na jednoduchých principech, ale jsou velmi chytlavé a zábavné.
70

Atomic Defense

Platforma: Android

  • Zábavné herní mechanismy
  • Chytlavé
  • Grafická stránka
  • Nevyvážená obtížnost

Stáhnout z Google play

Na projekt Atomic Defense nás upozornil otec tvůrce, studenta gymnázia, a požádal nás o názor.

V Atomic Defense je vaším cílem uchránit jádro umístěné ve spodní části obrazovky před padajícími barevnými kuličkami. K dispozici máte pět životů. Jinak řečeno, uniknout vám může pět kuliček, pak je nutné danou úroveň opakovat.

Mise jsou časově omezeny a vy musíte přežít, dokud se limit nedostane na nulu. Bránění probíhá tak, že tahem prsty vytváříte přímky, díky nimž odrážíte šedou kuličku, která dokáže rozbíjet kuličky barevné.

Fotogalerie

Na rozdíl od her podobného typu, ve kterých po vystřelení nemáte nad kuličkou příliš velkou kontrolu, tady lze kdykoliv měnit její směr s pomocí načrtávaných čar.

Jako usnadnění slouží dvě speciální schopnosti. Vločka zpomalí všechny barevné kuličky na obrazovce, a poskytne vám tak více času k jejich zničení, blesk pak barevnou kuličku ihned zlikviduje.

Postupem času začne kuliček přibývat, jsou rychlejší, kmitají ze strany na stranu a objeví se překážky, které mění směr vaší kuličky. Náročnost Atomic Defense je poměrně vysoká už po pár úrovních. Možná by nebylo od věci, kdyby obtížnost nestoupala tak prudce.

Technické zpracování není na vysoké úrovni, grafika je velice jednoduchá. U ovládání si není na co stěžovat, nestalo se nám, že by se přímka neobjevila hned po prvním tahu prstem.

Atomic Defense nás příjemně pobavila. Vizuálně sice neoslní, ale po herní stránce jde o povedený projekt. Pokud bude vypilovaná obrazová stránka a bude vyvážena obtížnost, pak má titul slušnou šanci stát se oblíbenou záležitostí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz