Ve strategii Pocket Trains budujete železniční impérium

aktualizováno 
Převoz zboží a budování železničního impéria jsou základní stavební kameny strategie Pocket Trains. Je to hříčka, u které buď strávíte hodně času, nebo ji smažete po pár minutách.
75

Pocket Trains

Platforma: iOS, Android

  • Povedený pixel art
  • Lze hrát opravdu zdarma
  • Může vydržet hodně dlouho
  • Potřetí to samé
  • Není hra v pravém slova smyslu

Problém Pocket Trains je v tom, že balancuje na pomezí strategie a stavebnice. Titul zcela naplňuje dnes již zprofanované rčení, že cesta je cíl. S nikým nesoupeříte, nemůžete prohrát a vlastně ani vyhrát.

Náplň hry je prostá: budujete tratě mezi městy a přepravujete zboží a zákazníky. Za utržené peníze rozšiřujete železniční síť, případně vylepšujete vše, co se dá. Každý den hra vygeneruje úkol, kdy je třeba například splnit určitý počet dodávek do daného města. A to je vlastně vše. Na hráči je, aby vybalancoval poměr mezi ziskem za převezené zboží a vzdáleností.

Fotogalerie

Můžete namítnout, že na tom není nic zábavného, ale tvůrci, kteří mají na svém kontě úspěšné hry Tiny Tower (stavíte nekonečný věžák) či Pocket Planes (přepravujete zboží a pasažéry v letadlech), zřejmě vědí, co na hráče platí. Je to hra, která skvěle ukrátí těch pár minut při čekání na MHD, ale na delší hraní vkuse to není.

Pocket Trains je k dispozici zdarma. Autoři vydělávají na dvojí měně, kdy ta vzácnější urychlí vše, co se urychlit dá. Otázka je, jaký by to mělo smysl. Urychlím vlak, který zakázky vyřídí za 15 minut. Dobře, ale posléze mu stejně zadám nové. Se vzácnější měnou se tak pouze dopracuji dříve k tomu, co bych stejně časem získal. Sympatické ostatně je, že hrát můžete skutečně zdarma.

Nemám s (ne)hrami tohoto typu problém, ostatně u Tiny Tower jsem strávil hromadu času. Líbí se mi použitý pixel art, potíž mám pouze s tím, že autoři pouze vyměnili kulisy a drobně pozměnili herní mechanismy. Ve výsledku je to ovšem  znovu to samé. Potřetí už by to přeci jen chtělo více přitlačit na pilu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 106 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz