Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

  17:00aktualizováno  17:00
Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.
80

Mekorama

Platforma: Android, iOS

  • Zajímavý design úrovní
  • Vytváření vlastních levelů
  • Ne zrovna ideální úhly kamery
  • Některé úrovně jsou trochu „přeplácané“

Sází na trojrozměrné úrovně (je jich padesát), ve kterých provádíte malého jednookého robota přes různé překážky až do cíle.

Zní to nenáročně, ale už po několika misích vám bude jasné, že šedá kůra mozková dostane zabrat. V úrovních najdete různá „hejblata“ a budete muset vymyslet, jak je využít ve svůj prospěch. Často to není na první pohled zřejmé.

Za co se platí

Free 2 Play

Za hru neplatíte, investovat peníze můžete jen ve chvíli, kdy si myslíte, že si to Mekorama zaslouží. Pokud poskytnete příspěvek (nejnižší částka je dvacet korun), pak se vám uvolní přístup k nápovědám.

Mekorama

Mekorama

Mise se hodně liší, takže musíte neustále měnit taktiku a zkoušet nové postupy. Pokud se někdy „zaseknete“ (a že k tomu skoro určitě dojde), tak buďto můžete zkusit jinou úroveň a k té, která vám nešla, se vrátit později, nebo požádat o nápovědu.

Fotogalerie

V případě druhé možnosti je ovšem nutné nejdříve přispět tvůrci nějakou částkou (startuje se na dvaceti korunách). Ale nejste k tomu vůbec tlačeni. Nikdo a nic vás neomezuje, pokud nechcete utrácet.

Autor Martin Magni rovnou upozornil, že zaplatit můžete až v případě, kdy si myslíte, že si to hra zaslouží. A to je hodně milý přístup. Navíc jde o opravdu zábavný kousek.

Mise jsou často několikapatrové, plné různých nástrah a mechanismů. Tady se autor hodně vyřádil. Design úrovní je povedený, i když někdy malinko matoucí.

Mekorama

Mekorama

Ale s trochou experimentování a trpělivosti se do cíle dostanete vždy. Až vám dojde všech padesát levelů, nic se neděje. V Mekoramě si můžete vytvářet i levely vlastní. Je to velmi intuitivní, ale současně je k dispozici hromada možností. A pokud se vám do toho nechce, tak si s využitím QR kódů stáhnete mise, které dali dohromady jiní nadšenci. Díky tomu vám Mekorama vydrží velmi dlouho.

Jediný výraznější problém je kamera, která často zabírá ne úplně ideální úhly. Ano, je možné si je upravovat, ale přesto je někdy zdlouhavé neustále si přizpůsobovat záběr tak, aby vám vyhovoval a poskytl nejlepší výhled na dění. Vizuálně je hra vcelku povedená. Grafika je jednoduchá, ale s ohledem na to, že má titul jen několik málo MB, vůbec nevypadá zle.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Témata: hra, Robot, kamera, peníze

Nejčtenější

Další z rubriky

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz