RECENZE: V Tiny Tower Vegas stavíte nekonečný chrám hazardu

aktualizováno 
Staráte se o hotel kombinovaný s kasínem, vozíte návštěvníky výtahem do různých pater a oddáváte se hazardním hříčkám.
75

Tiny Tower Vegas

Platforma: iOS, Android

  • Minihry oživují hru
  • Více zajímavějších úkolů
  • V podstatě relaxační hra
  • Nelze volit typ patra
  • Základ hry už je okoukaný

Tiny Tower Vegas | foto: Ondřej Zach

Ani Tiny Tower Vegas není hra v pravém slova smyslu, protože nemá cíl a na hráče neklade prakticky žádné nároky. Stačí ji spustit jednou za den, potvrdit vybrání peněz, doplnit zboží na patrech, případně postavit patro nové.

Pokud máte volnou chvilku, můžete vozit návštěvníky do požadovaných pater, případně plnit čas od času se vyskytující úkoly, kdy je obvykle potřeba někoho nebo něco nalézt.

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Největší novinkou, která díl s podtitulem Vegas přibližuje hernímu světu, jsou však hazardní hříčky. Můžete si zahrát notně ořezaný poker, oko nebo na slotovém automatu.

Za krok zpět považuji nemožnost zvolit si typ stavěného patra, Vegas jede podle předem stanoveného klíče. To znamená, že po apartmánu vždy následuje nějaká restaurace a podobně.

Nově je také důležité vylepšovat všechna patra, čímž se zvýší kapacita a naopak sníží nutnost často doplňovat zboží. Hra běží na modelu free 2 play a fajn je, že vás do ničeho netlačí.

Za co se platí

free 2 play

Tiny Tower Vegas si můžete stáhnout zdarma a ve hře jsou tři měny: mince, bankovky a žetony. Mince vyděláváte prodejem zboží v obchodech, bankovky v rámci hazardních radovánek a žetony plněním úkolů.

Bankovky se hodí pro urychlování věcí, lepší výtah a estetické drobnosti jako  třeba jiný vzhled recepce či střechy. Žetony potřebujete při hazardu a sami přitom určujete, kolik jich vsadíte.

Každý den získáte zdarma pár bankovek a jednu volnou hru ve všech postavených hernách. K tomu můžete čas od času kouknout na reklamní video, a získat tak dva žetony. Pokud vyloženě netrváte na koupi všech estetických předmětů, hra je skvěle hratelné i v režimu „nedám vám ani korunu“.

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Tiny Tower Vegas

Změnilo se také vylepšování výtahu, kdy si za těžce vydělané peníze nekupujete nový, ale pouze vylepšujete rychlost toho stávajícího. Za herní i skutečnou měnu lze pořídit různé motivy recepce, výtahu a střechy, takže hosty můžete přivítat třeba v čínském či NASA stylu.

Fotogalerie

Hra obsahuje také kompetitivní složku, kdy se přidáte k některému z klubů a ve vybraném kasinu se snažíte vydělat co nejvíce peněz. Na ty nejlepší čeká odměna v podobě žetonů a speciální střechy. Problém je v tom, že dané kasino musíte mít postavené, jinak smůla.

Tiny Tower Vegas je nejlepší z dosud vydaných dílů (Tiny Tower a Tiny Death Star), jenže když potřetí vstoupíte do téže řeky, už je to trochu okoukané. Na druhou stranu, Vegas hraji už více než měsíc a pořád mě to baví. Hra tak opět naplňuje dnes již zprofanované řčení, že cesta je cíl. Tvůrci zamakali na činnostech, což je fajn, jenže jádro hry už je přece jen trochu vyčerpané.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz