Tiny Guardians nejsou tak originální, jak se snaží tvářit. Ale zabaví

  17:27aktualizováno  17:27
Sympatická kombinace žánrů v roztomilém zpracování.
80

Tiny Guardians

Platforma: Android, iOS

  • Grafické zpracování a zvuky
  • Příjemně náročné
  • Nepohodlné ovládání na menších obrazovkách
  • Málo misí

Vývojáři ze společnosti Kurechii hlásají, že jejich projekt Tiny Guardians nabízí zvrat. Ale faktem je, že nejde o nic zlomového. Pravda, titul je „věžovkou bez věží“, ale neznamená to, že by herní mechanismy byly výrazně odlišné od toho, co nabízí konkurence.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Za Tiny Guardians zaplatíte necelých 110 korun. Poté je můžete hrát bez omezení. Pokud budete mít zájem, je možné dokoupit nové bojovníky a kostýmy, ale úplně v klidu se dá obejít i bez toho. K úspěšnému dokončení hry to rozhodně není nutné.

V hlavní roli je hrdinka jménem Lunalie, kterou musíte provést jednotlivými úrovněmi, aniž by ji někdo zabil. K jejích ochraně slouží různé karty reprezentující odlišné bojovníky. Ti obklopí Lunalie a brání ji před vlnami nepřátel.

Obměnou oproti standardnímu receptu věžovek je tedy to, že se Lunalie a její bodyguardi pomalu posouvají kupředu. To ale herní zážitek příliš neovlivňuje.

Fotogalerie

Během střetů se stejně vaše skupinka zastaví a nepokračuje dál, dokud nejsou všichni nepřátelé v dosahu mrtví.

Co mě potěšilo je, že je dovoleno měnit pozice bojovníků, díky čemuž do dění zasahujete podstatněji, než je v žánru zvykem. Nekončíte tím, že zvolíte nějakého válečníka (věž) a čas od času ho vylepšíte. Je nutné také měnit složení jednotky a její formaci tak, aby co nejlépe reagovala na útočníky.

Typů bojovníků je poměrně slušné množství, obvykle jde o klasické fantasy postavy, ale najdete tu například i tanečnici. Některé karty s hrdiny získáte během hraní, jiné se nakupují za prémiovou měnu v podobě zlaťáků.

Rozdíly mezi bojovníky jsou výrazné, takže je opravdu na místě pořádně zvažovat, koho povolat do boje. Naštěstí, jednotlivé postavy je možné přímo v úrovních rychle prodat a zakoupit jiné. Ale to není zadarmo, je nutné mít dostatek magické energie. Získáváte ji za porážení protivníků.

Magická energii je nutná i pro vylepšování válečníků. Je dobré rozmyslet si, zda je na místě povolat do boje dalšího bijce nebo vylepšit ty, které už máte. Projekt nabízí slušné taktické vyžití.

Navíc, je tu i nádech hry na hrdiny. Za zvládnutí misí dostanete jednu až ti hvězdičky. Za hvězdičky pak vylepšujete schopnosti pro jednotlivé třídy bojovníků. Tato vylepšení jsou, na rozdíl od těch, která získáváte za manu, permanentní.

Je nutné upozornit, že obtížnost je poměrně vysoká a to i v případě, že si zvolíte nejnižší náročnost (dostupné jsou tři). Připravte se na časté opakování úrovní. A pokud je zabita Lunalie, budete muset celou misi procházet znovu.

Za zmínku určitě stojí i zpracování, které sází na roztomilé retro vizuály. Pokud ale budete hrát na přístroji s menší obrazovkou, tak se připravte, že ovládání bude o něco komplikovanější. Jestliže budete chtít například vylepšit nějakého bojovníka, budete na něj muset ťuknout prstem. To nezní složitě, ale ve chvíli, kdy probíhá litá bitva a na obrazovce se prohání hromada vašich svěřenců i protivníků, je to docela fuška.

Určitě by nebylo od věci nabídnout také více úrovní. Je jich docela malé množství.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz