Herní Iron Man 3 předloze ostudu nedělá, ale chybám se nevyhnul

aktualizováno 
Oficiální herní doplněk k filmovému hitu má příjemnou hratelnost i bohatý obsah. Ztrácí ovšem po technické stránce.
80

Iron Man 3 - The Official Game

Platforma: Android, iOS

  • Bohatý obsah
  • 18 typů brnění
  • Propracovaná grafika
  • Rychle vybíjí baterii
  • Nedostatečně precizní ovládání
  • Dlouhé čekání na brnění

Ovládat budete Tonyho Starka alias Iron Mana. Ten létá sám, o to se starat nemusíte, vám zbývá zajistit, aby zdolal co největší vzdálenost, do ničeho nenarazil a likvidoval nepřátele.

Uhýbání je realizováno tažením prstem, střílení buď ťukáním, nebo opět tažením. Někdy však ovládání reaguje nepřesně a Iron Man střílí, místo aby uhýbal. Metodu pohybu je možné přenastavit. Ale ani tak není ovládání dost precizní.

Ve hře jsou důležité tři komodity: zkušenosti, Stark kredity a diamanty. Zkušenosti slouží k zpřístupnění nových brnění, kredity k jejich sestavení a také k vylepšování tří schopností (speciální útok, standardní útok a zdraví) a diamanty pak zvládnou urychlit většinu činností.

Zkušenosti jsou odměnou za to, jak daleko doletíte a kolik nepřátel zlikvidujete. Kredity sbíráte během hraní a také je dostáváte za plnění vedlejších misí (zdolání určité vzdálenosti, zlikvidování daného počtu nepřátel, zakoupení nového brnění a další). Nejvzácnější jsou diamanty, které dostanete při postupu na novou úroveň, nebo za náročnější úkoly.

Fotogalerie

Situaci si můžete ulehčit za reálné peníze, ale je překvapením, že vás do toho Iron Man 3 příliš nenutí. Bez reálných plateb jsou některé aktivity zdlouhavější, ale ne natolik, aby vám došla trpělivost. Až na výjimku v podobě nových brnění, kdy získání těch lepších zabere opravdu hodně času.

Hra sází na propracovanou grafiku. Proháníte se nad pobřežím, nebo nad leteckou základnou, kolem vás létají stíhačky a vzducholodě a pod vámi se prohánějí automobily. Prostředí je zvládnuto na jedničku.

Ale vybírá si to svou daň. Pokud si budete chtít zahrát, počítejte s tím, že hra zabere skoro 800 MB a je nutný výkonnější mobilní telefon, nebo tablet. Nemilé je i to, že docela slušně zahřívá přístroj a rychle vybijí baterii. Někteří uživatelé si také stěžují na časté "padání", ale mně se to stalo jen jednou.

Po herní stránce tedy Iron Man 3 boduje, po té technické už tolik ne.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 97 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz