Catapult King je hrou ve stylu Angry Birds. Láká na parádní 3D grafiku

aktualizováno 
Catapult King je vizuálně povedený titul s překvapivou strategickou hloubkou. Není sice úplně dokonalý, ale zábavný je určitě.
90

Catapult King

Platforma: Android, iOS

  • Nutnost strategického uvažování
  • Slušný počet úrovní
  • Povedená trojrozměrná grafika
  • Někdy obtížnější orientace
  • Zdlouhavější zaměřování

Po velkém úspěchu Angry Birds bylo jasné, že se objeví mnoho variací. Některé špatné, některé slušné, některé velmi povedené. Catapult King patří k těm nejlepším.

Vaším hlavním úkolem je vysvobodit upištěnou princeznu, kterou unesl drak. Ale mezi vámi a drakem stojí desítky a desítky hradů se strážci. Vy máte k dispozici katapult. Náplní každé úrovně je zlikvidovat s pomocí omezeného počtu střel všechny rytíře. Nepovinné je zničení, co největší části daných hradů. Vyplatí se to, protože za to jsou body.

Čím lépe si během misí počínáte, tím více získáte pokladů a magických lektvarů. Ty slouží k nakupování kouzel v podobě tornáda, zemětřesení, nebo přesnějšího zaměřování. Unikátních schopností je dost a dovedou hodně ulehčit situaci.

Lektvary se dají i koupit za reálné peníze, ale většinou je to zbytečné. Úrovně se totiž dají zvládnout i bez kouzel, k těm je nutné se uchylovat jen ve výjimečných případech, takže rozhodně nejste tlačeni do mikrotransakcí.

V pozdějších úrovních budete mít zdarma k dispozici speciální střely, které prorazí kamennou zeď, nebo se rozletí na tři části. Je důležité rozmýšlet si, na co kterou střelu použít. Mise jsou totiž vystavěny na poctivém zvažování dalších kroků a se zběsilým pálením si nevystačíte.

Fotogalerie

Hra je trojrozměrná. Prostředí vypadá hodně lákavě, ale zaměřování je o něco složitější, než pokud by bylo jen dvourozměrné. Někdy není úplně snadné zacílit a bude nutné si některé úrovně zopakovat, než se začnete prostorově orientovat.

Ovládání probíhá tak, že výšku letu střely nastavíte s pomocí ozubeného kola a poté se dotknete střely a tažením určíte, jakou silou bude vymrštěna. Pokud se během tažení rozmyslíte a budete chtít změnit výšku letu, nezbude vám, než vrátit střelu zpět do startovní pozice a znovu manipulovat s ozubeným kolem. Trochu to zdržuje.

Jde však jen o drobné chybky. Jinak je totiž Catapult King hodně povedenou variací na Angry Birds, která si vaši pozornost určitě zaslouží.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 176 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz