Had z Nokie jako hra na hrdiny? Zdánlivě šílená variace, která funguje

aktualizováno 
Ačkoliv historie hry Snake, česky Had, spadá do pozdních sedmdesátých let, dnes je známá zejména díky telefonům Nokia. Dovedete si ovšem představit Hada jako hru na hrdiny? Jde to. Pokud máte iOS, zkuste hru Nimble Quest. Je zdarma.
90

Nimble Quest

Platforma: Android, iOS

  • Velmi, ale skutečně velmi chytlavé
  • Lze hrát zdarma
  • Stylová retro grafika
  • Bez pěnez nutnost hrát pořád od začátku

Princip hry Snake je primitivní: hráč ovládá hada, se kterým sbírá jídlo a snaží se nenarazit nejen do zdí, ale ani sám do sebe. S každým pozřeným jídlem se totiž prodlouží i jeho tělo. Nimble Quest funguje na stejném principu. Hru ovšem zasazuje do fantasy prostředí, obaluje stylovým retro hávem a prohlubuje vrstvou s hrdiny, kteří sbírají zkušenosti.

Hráč se chopí jednoho z hrdinů a pobíjí v různých arénách náhodně generované nepřátele, například pavouky, kostlivce, rytíře a další havěť. Boj probíhá na autopilota, tedy stačí se k nepříteli přiblížit. Už tady se ovšem projevuje volba hrdiny.

Nimble Quest

Nimble Quest

Nimble Quest

Nimble Quest

Zatímco slepý Slash bojuje rychlými dýkami na blízko, Gizmo hází na nepřátele bomby pěkně z dálky. Hrdinů je celkem šestnáct a závisí především na preferenci stylu, který vám vyhovuje. Ostatní hrdinové se k vám během masakrování nepřátel průběžně připojují, čímž vzniká onen vláček z Hada.

Fotogalerie

V arénách se náhodně objevují předměty, které usnadňují hraní. Červené lahvičky doplňují zdraví, vločka dočasně zmrazí nepřátele a podobně.

Kromě toho sbíráte krystaly, které můžete přetavit nejenom k posílení předmětů, ale i vylepšování hrdinů. Zkušenější hrdinové toho víc vydrží, útočí z větší vzdálenosti a častěji.

Nutno dodat, že ačkoliv popis hry může vyvolat všelijaké reakce, po herní stránce je to špička. Nimble Quest je totiž neuvěřitelně chytlavý. Ačkoliv hra zahrnuje možnost drobných plateb, hrát lze bez problémů zdarma. A minimálně za vyzkoušení to stojí.

Dlužno také dodat, že nápad není originální, zmiňme například další mobilní hru Call of Snakes. Nimble Quest je ovšem jednoznačně nejzábavnější.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz