Hra Despicable Me: Minion Rush je plná Mimoňů z filmu Já, padouch

aktualizováno 
U příležitosti druhého dílu animovaného filmu Já, padouch vychází herní doplněk s Mimoni v hlavní roli. A stojí za vyzkoušení.
80

Despicable Me: Minion Rush

Platforma: Android, Android

  • Pěkné vizuální zpracování
  • Různé minihry
  • Nevyladěné ovládání
  • Pár technických problémů

Despicable Me: Minion Rush

Žánrově projekt spadá do skupiny titulů nazývaných "endless runner", tedy projektů, kde neustále běžíte kupředu a cílem je zdolat co největší vzdálenost bez nehody. Na první pohled nic originálního, nicméně tvůrci se snažili svůj titul obohatit.

Mimoň pobíhá například v obrovské továrně, kde se mu do cesty staví různé trubky nebo nebezpečný plyn. Podíváte se i na běžnou ulici plnou vozidel v podobě osobních aut i autobusů. Prostředí je variabilní a především graficky velmi dobře zvládnuté. Díky tomu je lepší mít slušnou mašinku, aby byla hra plynulá.

Přesto se projekt nevyhnul několika technickým problémům. Někteří uživatelé (a není jich málo) se potýkají s tím, že hra zamrzává, spouští se extrémně dlouho nebo se obtížně zveřejňují výsledky na sociální síti Facebook.

Ne úplně vyladěné je ovládání. Obvykle pohyb postavy ovlivňujete tažením prstu, což funguje skvěle, ale objeví se i lokace, kde je nutné naklánět přístroj. V tomto případě nejsou reakce dost citlivé.

Fotogalerie

Slibovaná zpestření jsou například bonusové předměty. Ty sice najdeme i v konkurenčních projektech, ale v tomto případě tvůrci popustili uzdu fantazii, takže je jich tu nejen velké množství, ale některé jsou opravdu netradiční. Například lze sebrat jednorožce a projet se mu na zádech. Dále narazíte i na minihry v podobě soubojů s takzvanými bossy. Hra díky tomu není brzy stereotypní.

Milé je, že se dá v klidu hrát i bez drobných plateb. Jako herní měna slouží banány, na které narazíte v úrovních a tokeny, které jsou odměnou za splněné úkoly. Banánů je dostatek, ale tokeny získáte málokdy (nejsnadnější cesta je jejich zakoupení za skutečné peníze), ale naštěstí nejsou pro hraní nutné.

Despicable Me: Minion Rush je velmi slušná hra, ale škoda několika technických problémů.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 239 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz