Majestic Sword je propracovaná a dynamická akční hra na hrdiny

aktualizováno 
Majestic Sword je komplexní hra na hrdiny, která je vystavěna na jednoduchých herních mechanismech. Sází především na svižnou hratelnost.
85

Majestic Sword

Platforma: Android

  • Spousta možnoství vylepšování
  • Svižná hratelnost
  • Příjemná grafika i hudba
  • Automatické používání lektvarů
  • Občasné výpadky obrazu

Stáhnout z Google play

Už dávno neplatí, že tituly pro mobilní zařízení musejí být primitivní hříčky, které dohrajete za dvacet minut. Majestic Sword je poctivým projektem, který nabízí hodiny a hodiny velmi slušné zábavy.

Je sice pravda, že oproti standardním hrám na hrdiny jsou některé principy zjednodušeny, ale nechybí nic podstatného, co máme na žánru rádi. K dispozici jsou čtyři herní postavy v podobě dvou bojovníků, lučištnice a kouzelnice.

Můžete přímo ovládat jakéhokoliv z hrdinů, další má na starosti umělá inteligence. A docela se snaží, takže vám hodně pomáhají. Tým tvoří dvě postavy a kdykoliv mezi úrovněmi je možné je obměnit.

Mise sázejí jen na jediné: na likvidaci desítek a desítek různých nepřátel v podobě goblinů, démonů a podobných fantasy nestvůr. Stačí dojít k protivníkovi a vaše postava začne útočit sama. Na vás je, abyste se pohybovali od jednoho k druhému a případně zvolili, zda chcete útočit zepředu či zezadu.

Může se tak zdát, že vaše činnost je degradovaná na nezbytné minimum, ale není tomu tak, protože uhýbat před šípy a vybuchujícími netvory a přebíhat od zrůdy ke zrůdě je docela náročné. Kromě toho aktivujete i speciální schopnosti, takže budete mít neustále co dělat.

Fotogalerie

Také si vylepšujete magické talenty za zkušenostní body, které získáváte během hraní, a upravujete i vybavení. K tomu slouží mince, které padají z nepřátel. Důležité jsou i diamanty, za něž otevíráte nové schopnosti a předměty.

Vzácných kamenů je poskrovnu. Samozřejmě se dají nakoupit přes mikrotransakce, ale bez problémů se obejdete i bez investic skutečných peněz.

Velmi důležité jsou také lektvary, které doplňují zdraví a magickou energii, ale překvapivě je neaktivujete sami. Hra je automaticky použije za vás, pokud je to potřeba. Někdy ovšem ne dost rychle a postava zemře.

Dalším záporem je technická nevyladěnost. Někdy se jednoduše objeví černá obrazovka a vy nemůžete nic dělat, jindy se samovolně přeházejí různé ikony. Ale nestává se to příliš často, a hru tak můžeme doporučit.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz