Události: Mario trumfnul předsedu vlády!

  0:30aktualizováno  0:30
Svérázný italský instalatér sleduje lesbickou scénu s mimozemšťankou? A co na to předseda vlády?
Super Mario Galaxy

Super Mario Galaxy

Universe at War: Earth Assault (PC, Xbox 360)Nový BonusWeb je na světě, ale v aktuálním souhrnu nejzajímavějších událostí uplynulých sedmi dnů se o něm rozepisovat nebudeme. Raději se mrkneme na herní scénu a začneme tradičně snůškou hratelných demoverzí, jež se v předchozích dnech objevily na internetu. Bezpochyby nejzajímavější kousek si svoji premiéru odbyl jen pár hodin před vydáním těchto "Událostí" a jde o singleplayerové demo sci-fi realtimové strategie Universe at War: Earth Assault s tutoriálem a dvěma prvními misemi z Hierarchy kampaně. Stratégům by ostatně neměly chybět ani demoverze fantasy RTS Stranger a válečné RTS Sudden Strike III: Arms for Victory. Z dalších pak můžete mrknout na adventuru Sam & Max - Season 2 Episode 1: Ice Station Santa, balíček map Flight Simulator X: Rescue Pilot nebo akční RPG Legend: Hand of God a arkádové závody Alarm for Cobra 11: Crash Time (obě demoverze v němčině). Na Xbox Live Marketplace pak nově najdete multiplayerové demo aktuální first person akce Timeshift.

LittleBigPlanetKdo si hraje, nezlobí!
Jak často hrají rodiče na PC a konzolích společně se svými dětmi? Podle posledního výzkumu to v USA není vůbec růžové a pochybujeme, že by se situace v České republice nějak výrazně lišila. The Associated Press podrobil výslechu 2016 dospělých a bylo zjištěno, že 43 procent rodičů s dětmi nikdy nehrálo a pouze 30 procent dotázaných s nimi hraje méně než jednu hodinu týdně, což ani nestojí za řeč. Přitom 81 procent zúčastněných přiznalo, že jejich ratolesti ve věku od 4 do 17 let se hrám pravidelně věnují. Tyto výsledky jsou v podstatě totožné s výzkumem z dubna 2006 a drobné změny se týkají pouze národnostních skupin a jednotlivých regionů. Podstatný je rovněž fakt, že s dětmi pravidelně hrají především mladší či rozvedení rodiče a více času na hraní si udělají i rodiče zaměstnaní jen na částečný úvazek. Z toho plyne, že dnešní uspěchaná doba herním seancím skutečně nepřeje. Mnozí si v každodenní honbě za penězi jen ztěží najdou volný čas a nechtějí jej trávit u her. To ovšem nic nemění na tom, že společné hraní s potomky má své kouzlo. Rodiče se s dětmi naladí na stejnou notu a zároveň mají mnohem lepší přehled o tom, u jakých herních titulů jejich ratolesti tráví volné chvilky. Sami pak budou moci rozumně rozhodnout, které hry jsou pro jejich drobotinu vhodné a na jaké si budou muset ještě pár let počkat.

Mass Effect (Xbox 360)Co se děje v trávě...
Když už jsme nakousli výzkumy, nelze nezmínit průzkum společnosti Harris/Decima, jež v Kanadě na podnět Nintenda zjišťovala, zda je mezi lidmi známější předseda vlády nebo italský instalatér Mario. Stephen Harper se na uvedeném postu hřeje již od ledna 2006, ale Mario jej i tak s přehledem převálcoval. Jsme však přesvědčení, že v našich končinách by měl s Mirkem Topolánkem podstatně větší práci a možná by s pláčem prosil o milost. :) Společnost Nintendo výzkum provedla jako propagaci nového hitu Super Mario Galaxy pro Wii, ale budiž jí to odpuštěno. Jen víc takových zajímavostí!

Pakliže jste někdy zatoužili po dovolené v Singapuru, možná vás po přečtení následující zprávy přejde chuť. Tamní úředníci totiž zakázali prodej očekávaného epického RPG Mass Effect pro Xbox 360, jež se tlačí na post nejlepšího "erpégéčka" letošního roku. Ptáte se proč? Důvodem je lesbická scéna, která snad už nemohla být vkusnější. Pokud hru navíc rozjedete za mužskou postavu, během hry se jí ani nedočkáte, tak v čem je problém? Očividně v samotných expertech ze Singapuru, kterým nestačí rating od 18 let a musí tak kvalitní titul za každou cenu odepsat kvůli takové prkotině. Zákaz je navíc o to absurdnější, že si singapurští hráči mohou Mass Effect objednat třeba z Hong Kongu.

Marketingová kampaň Microsoftu ohledně Halo 3 byla tak mohutná, že mnohým hráčům samotnou hru znechutila ještě předtím, než se nový Master Chief usadil na jejich konzolích. Halo 3 i přesto zabodovalo, ale na výsluní se nehřálo dlouho. Jako blesk z čistého nebe totiž udeřila first person akce Call of Duty 4 a po necelém týdnu od uvedení došlo k jejímu vyprodání ve většině amerických obchodů. Analytik Todd Greenwald ze společnosti Nollenberger Capital Partners se nechal slyšet, že počet prodaných kusů Call of Duty 4 trumfne i samotné Halo 3. Zatímco Halo 3 je exkluzivním titulem pro Xbox 360, multiplatformová akce od Infinity Ward vychází pro Xbox 360, PlayStation 3, PC i DS a má tudíž mnohem větší šance. O úspěchu Call of Duty 4 ostatně svědčí i téměř stoprocentní hodnocení od kritiků z celého světa. Activision tak prožívá Unreal Tournament III (PC)přešťastné období, jelikož v současné době netěží pouze z Call of Duty, ale trhá rekordy i s Guitar Hero III, jež je zatím k dostání pouze v USA a na konci měsíce konečně zavítá i do Evropy.

Na pulty zahraničních obchodů se za pár dní dostane anglická verze očekávané multiplayerové akce Unreal Tournament III, ale v českých luzích a hájích se objeví až na začátku prosince. Důvodem je lokalizace, kterou pro místní hráče připravuje společnost CD Projekt a jež přijde vhod především v singleplayerové příběhové kampani, kterou nám vývojáři z Epic Games tentokrát přichystali. Aby českým hráčům nebylo líto, že musí na Unreal Tournament III čekat déle než ostatní, CD Projekt nabízí malý bonus v podobě barevné knížečky s artworky, která je v zahraničí k dostání pouze v rámci sběratelské edice hry. Teď už jsme jen zvědaví, jak dopadne český překlad.

Prosincové číslo známého zahraničního magazínu Electronic Gaming Monthly se ani tentokrát neobešlo bez sbírky více či méně zajímavých drbů. Nejvíce nás zaujala informace o možném vydání God of War III (PlayStation 3) a Gears of War 2 (Xbox 360) během příští předvánoční sezóny. Pokud se oba zmiňované tituly skutečně objeví zhruba za rok, budeme se jen těžko rozmýšlet, který z nich vyzkoušíme jako první. To je ostatně případ i letošního podzimu, kdy z přívalu současných AAA herních titulů začínáme už trochu bláznit. Nezapomeňte však, že jde zatím o neoficiální informace a vše nakonec může být úplně jinak. I redaktoři EGM se mohou mýlit, a přestože naznačovali, že se BioShock dostane i na next-gen mašinku od Sony, tato informace byla bohužel vyvrácena.

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)Jak se prodává "péestrojka" po uvedení levnějšího 40GB modelu? Údajně skvěle! Společnost Sony do zlevnění, jež proběhlo 18. října 2007, prodávala zhruba 30 až 40 tisíc konzolí týdně. Od 22. do 29. října prodeje narostly na 75 tisíc kusů a týden poté překonaly hranici 100 tisíc. PlayStation 3 se zkrátka cenově přiblížila konkurenčním konzolím a zájem o ní vzrostl. Podíl na tom ovšem má i současný příval "áčkových" titulů, mezi nimiž nechybí třeba Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction nebo Uncharted: Drake's Fortune. PlayStation 3 ovšem frčí i na černém trhu - například v Belgii vtrhli dva zlodějíčci do velkoskladu, svázali hlídače a zhruba dvě hodiny nakládali 300 konzolí. Hlídači se naštěstí nic nestalo, ale celková škoda se vyšplhala na 150 tisíc Euro.

Lovci duchů se vrací pod taktovkou Vivendi Universal a exkluzivní preview přináší prosincové číslo zahraničního magazínu Game Informer. Nejde však o hru, kterou nám letos představili vývojáři z týmu Zootfly, ale o zbrusu nový kousek, na jehož scénáři pracuje Dan Aykroyd společně s Haroldem Ramisem. Virtuální Ghostbusters se objeví pro Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, Wii i PC a půjde o přímé pokračování dvou slavných filmů. V hlavních rolích se opět objeví Harold Ramis, Bill Murray i Dan Aykroyd a nebude chybět ani kooperativní multiplayer! Více informací se na internetu nejspíše objeví ještě dnes, jakmile nějaký "dobrák" oskenuje a zveřejní článek z Game Informeru.

Diskuze k článku je zde

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

OBRAZEM: Overwatch od Blizzardu je tak populární, že už má i vlastní set Lega

Bastion z Overwatche v LEGO podobě

Týmová akce Overwatch překonala další hranici. Její hrdinové i ikonická místa jsou nyní k dispozici v podobě oficiální...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

Najdete na iDNES.cz