Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 11. prosince 2023 Dana

Nejočekávanější hry roku 2007 - ostatní

  12:13aktualizováno  12:34
Jsou hry, které nezapadly do žádné ze škatulek, kterými jsme se dosud zaobírali nebo jsou tak speciální, že jsme je prostě museli vybrat do zvláštního přehledu, protože do herních análů mohou promluvit hodně silně.

Postupně jsme si prošli všechny žánrové škatulky, kde jsme vám představili ty nejočekávanější hry roku 2007. Aby byl seznam kompletní, vybrali jsme další pětici, která se z nejrůznějších důvodů jinam nevměsnala. Obvykle jde o zástupce minoritních žánrů či nejrůznější kombinace. Rozhodně však jde o hry nesmírně slibné a jako takové jsme vám je nemohli utajit.

Alone in the Dark 5: Near Death Investigation
Výrobce: Eden Games | Vydavatel: Atari | Datum vydání: březen 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Preview
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Příslib:
Perfektní atmosféra
Intenzivní boj
Napínavý příběh

Obavy:
Příliš krátké
                   

Čtyři díly hororové ságy Alone in the Dark se dají v klidu zařadit do zlatého fondu herního průmyslu, a to ještě někam dopředu. Právě tato francouzská hra jako první uvedla v činnost stále oblíbenější žánr survival hororů, jejichž koncept mnohem úspěšněji (zda lépe, o tom by se dalo polemizovat) převedli na obrazovky Japonci se svými Resident Evilem a Silent Hillem. Alone in the Dark se zdál být mrtvý, naštěstí si někdo uvědomil, že se pořád jedná o silný brand, který má navíc dostatečný potenciál, aby zaujal i v dnešní době. Pátý díl tak je něčím mezi klasickým pokračováním a novou érou této série. Dějově totiž na své předchůdce vůbec nenavazuje, naopak začíná jakoby od znova. Hlavní hrdina se z počátků 20. století dostává do současnosti, kde opět bude řešit zapeklité věci mezi nebem a zemí. Příběh má být plný zpočátku neobjasněných otázek, které budou na hranici lidského chápání. Důležité je, že zde budou co možná nejlépe balancovat, události by nikdy neměly zajít mimo jakoukoliv uchopitelnost, kterou mnozí rádi používají jako berličku, když se v příběhovém klubku zamotají a neví kudy kam. Alone in the Dark 5 rozhodně bude mít hlavu a patu – i proto vás zápletka chytne a nepustí. Na(ne)štěstí s ní strávíte nějaký deset hodin, rozdělených do epizod. Každá bude obsahovat rekapitulaci té předchozí i napínavý a navnazující závěr. Vedle adventurních prvků se nevyhnete ani akci, jež má být především intenzivní. Nelze čekat boje s desítkami nepřátel, většinou si pořádně užijete konfrontaci proti dvěma či třem padouchům, za to však na všechny možné způsoby. Střílení bude jen jedním z nich, vzhledem k častému nedostatku nábojů nikoliv převažujícím. Vtip je v tom, že coby zbraň lze použít nejrůznější součásti interaktivního prostředí.

Alone in the Dark 5: Near Death Investigation Alone in the Dark 5: Near Death Investigation Alone in the Dark 5: Near Death Investigation

Colin McRae DIRT
Výrobce: Codemasters | Vydavatel: Codemasters | Datum vydání: červenec 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Preview
Stáhněte si:
Screenshoty

Příslib:
Čtyři disciplíny
Ideální mix arkády a simulátoru
Bezvadná grafika

Obavy:
Moc obtížné
                   

Přestože Colin Mcrae již kdovíjak profesionálně nezávodí, na virtuálních tratích je s ním stále zapotřebí počítat, ačkoliv to tak také hezkou chvíli nevypadalo. Pátý díl se zdál být završením populární série. Jestliže se tak stalo, pak jedině ve starém slova smyslu, jelikož podtitul DIRT přináší novou etapu. Vedle klasické rallye se totiž soustředí na rallyecross, který byl k vidění již ve druhém díle, ale zde se představí s mnohem větší noblesou, dá-li se tohoto slova ve spojení s blátivými stezkami a těžkým terénem vůbec použít. V Colin McRae DIRT si svou premiéru v sérii odbudou i závody do vrchu, tzv. Hillclimb. Za účelem co nejlepšího zpracování této disciplíny se partička z Codemasters vypravila do amerických Rocky Mountains, aby prašné cesty se strmým stoupáním vyvedla co možná nejrealističtěji. To vše dohromady je však slabým odvarem módu, na který se těšíme nejvíce. Paříž-Dakar, to není jenom Karel Loprais, ale i neuvěřitelné příběhy mnoha další. Nyní si budete moci napsat svůj vlastní. Abyste zde uspěli, budete však muset mít předchozí varianty v malíku. Tento vytrvalostní závod totiž není jen o rychlosti, ale i o navigaci, jejíž kouzlo chtějí autoři do hry také vtěsnat. Samozřejmě způsobem, abychom většinou trefili cíl, takže s tou absolutní realističností bychom ještě počkali, ale to je nakonec jedině dobře. Důležitá je hratelnost a Colin McRae už pětkrát ukázal, že má na nejvyšší mety. Tentokrát se na ně nejspíše dostane znovu, zvláště vezmeme-li v potaz parádní grafické zpracování, ne nepodobné obdivovanému Motorstormu na Playstation 3.

Colin McRae: DIRT Colin McRae: DIRT Colin McRae: DIRT

̈

Left 4 Dead
Výrobce: Turtle Rock | Vydavatel: Valve | Datum vydání: konec 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Novinka
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Příslib:
Originalita
Dva odlišné týmy
The Infected

Obavy:
Vyváženost
                   

Tento titul už od počátku vývoje provázejí titulky jako „nová hra od Valve“ apod. Pravdu však mají jen z poloviny, poněvadž Valve na Left 4 Dead přímo nepracuje, ale svěřilo ho do rukou z Turtle Rock (mají za sebou nepovedený Counter Strike: Condition Zero), kteří by si rádi napravili reputaci. Premisa hry je nadmíru zajímavá a kombinuje singleplayerové prvky s těmi multiplayerovými. Především spoléhá na dva zcela odlišné týmy. Prvním jsou Survivors, skupina přeživších lidí, kteří se ocitnou v moři zaplaveném mutanty z tábora Infected. Ačkoliv by hra měla obsahovat i mód pro jednoho hráče, všechny možnosti se vám otevřou až na síti. Maximálně se proti sobě postaví čtveřice hráčů, ale užít by si měly i dvojice a své kouzlo prý bude mít i hra jeden na jednoho. Survivors jsou z hlediska hratelnosti klasickými hrdiny akčních her, umí tedy zacházet s rozličným zbraněmi a konvenčním vybavením, v Left 4 Dead bychom se v tomto směru však měli dočkat i určitého důvtipu. Teprve Infected však nabídnou nový herní začátek, když se v jejich řadách budete moci zhostit mocných kreatur se zcela speciálními schopnostmi. Zatímco přeživší budou muset postupovat hodně kooperativně, aby na monstra vůbec stačili, mohou si infikovaní klidně postupovat samostatně a plnit si roli, jíž jim předepisuje už jejich specifická podstata. Čtyři lidé totiž ztělesní čtyři různá monstra. Navíc by zde měli být řadoví, počítačem řízení přisluhovači Infected. Koncept je nesmírně lákavý, trochu se nicméně bojíme vyváženosti, která ze hry může udělat multiplayerového krále, nebo ji nechat nekompromisně propadnout. Hru pohání Source engine, který sice už nepatří k nejnovějším technologiím, s mnoha vylepšeními však stále dokáže vykouzlit působivé scény a momenty.

Left 4 Dead Left 4 Dead Left 4 Dead

Test Drive Unlimited
Výrobce: Eden Games | Vydavatel: Atari | Datum vydání: únor 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Preview
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Příslib:
Povedené online závody
Volnost
Kvalitní jízdní model

Obavy:
Aby byl dostatek hráčů
                   

Pokud bychom se dnes lidí ptali na nejstarší závodní sérii, většina z nich by odpověděla Need for Speed, ovšem vedle mnohých dalších, avšak nefunkčních, je mnohem starší například Test Drive, který měl svého času mnohem větší fanouškovskou základnu než současný blockbuster od EA. Jenže jeho autoři nedokázali udržet vysoko nastavenou laťku kvality a okolo šestého dílu klesli do bahna průměru. Než aby na něj navazovali dalším regulérním pokračováním, řekli si, že se pustí na pole, které se pokoušelo zorat i EA, ale neuspělo. Závodění online je dosud velkým vývojářským oříškem, jenž by však konečně mohl být rozlousknut. Test Drive Unlimited nabídne stovky kilometrů silnic na havajských ostrovech. Koncept je přitom směšně jednoduchý. Můžete se volně projíždět nebo jen bloumat po mapě, každopádně každou chvíli narazíte na nějakou tu závodní událost, která vás vyzývá k účasti. Zde se pak postavíte proti stejně naladěným souputníkům a jdete se poprat o stupně vítězů, jelikož jiné umístění honorováno není. Za peníze si pak kupujete nejen nové vozy, ale i vybavené do svého virtuálního domečku, kde však většinu času stejně strávíte v garáži. Pokud se toho kterého závodu nezúčastní dostatečný počet živých hráčů, doplní je hra sama o závodníky řízené umělou inteligencí. Fyzikální model je mnohem robustnější než u Need for Speed. Pořád se sice jedná o arkádu, ale s tím, že každý kontakt s okolím vás zbrzdí. Je třeba počítat i s policií, která na nejvyšší, třetí stupeň pohotovosti, dokáže být velmi nepříjemná.

Test Drive Unlimited Test Drive Unlimited Test Drive Unlimited

The Crossing
Výrobce: Arkane Studios | Vydavatel: Valve | Datum vydání: konec 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Stáhněte si:

Příslib:
Skloubení single a multiplayer výhod
Atraktivní prostředí současné Paříže
Trvanlivá hratelnost

Obavy:
Povede se to vše skloubit?
                   

Ještě předtím než francouzské studio Arkane dokončilo oceňovaný Dark Messiah of Dark and Magic, začalo pracovat na ještě ambicióznějším projektu. The Crossing. Stejně jako Left 4 Dead by se zde měly mísit přednosti singleplayerového a multiplayerového zážitku, a to ještě ve větší míře. Poněkud netradičně autoři hru zasadili do na oko strohé současnosti, kdy v Paříži padla vláda a rozpoutal se boj mezi žoldáky a templáři, kterých se v nejrůznějších konspiračních teorií snad nikdy nezbavíme. Jedna z herních variant počítá s tím, že hráč bude, například v roli žoldáka, hrát příběhovou kampaň, do které se mu bude moci zapojit templář, jakožto jeden z nepřátel. Jiný mód zase nechá žoldáky bít se mezi sebou v arénách a templáře naopak plnit kooperativně nejrůznější úkoly. Po určité době se oba tábory postaví proti sobě, aby změřily síly, přičemž templáři mají být mnohem silnější, tudíž jich bude nastupovat systematicky méně. S Left 4 Dead má The Crossing společný i engine a podle obrázků se ani zde nebude mít Source za co stydět. Grafici si dávají záležet především na architektuře v jakémsi moderním funkcionalistickém stylu. Tohle by mohla být trefa do černého!

Crossing Crossing Crossing

Autor:
  • Nejčtenější

A je to tady. Nejočekávanější hra všech dob má konečně první trailer

Oficiálního představení šestého dílu legendární videoherní série Grand Theft Auto 6 jsme se měli...

Ještě nedávno nejočekávanější hra na Steamu konečně vyšla, je to propadák

Online zombie střílečka The Day Before dlouho vévodila žebříčku nejočekávanějších her platformy...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Spousta velkých ženských zadků, hodnotí trailer na GTA 6 dabér minulého dílu

Devadesátisekundová ukázka z chystané hry Grand Theft Auto 6 obletěla počátkem týdne celý internet...

Oprášil starou konzoli, aby se rozloučil se svojí opuštěnou herní postavou

Fanoušek hry Skyrim narazil na svoji první konzoli xbox z dětství a v návalu nostalgie se rozhodl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Veteráni z Blizzardu vzali Kickstarter útokem, jejich hra uspěla během minut

Studio Frostgiant složené z bývalých pracovníků společnosti Blizzard touží obnovit slávu...

Přechytračil by Vševěd i Messnera? Ví o krutém přeměřování horských vrcholů

Premium Guinnessova kniha letos odebrala jeden ze známých rekordů Reinholdu Messnerovi. Slavný horolezec už není považován za...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

„Neostříhám vás, jste Židovka.“ Noví antisemité: migranti a jejich malý džihád

Premium Yaël v jedenatřiceti zjistila, že jít teď ke kadeřníkovi, kam chodila roky, není jen tak, protože je Židovka. Když se...

Legendární Doom slaví třicetiny. Šokoval brutalitou, ale hraje se dodnes

Od vydání prvního dílu 3D střílečky Doom už uplynulo 30 let. I po té době zůstává jednou z...

Modifikace hry změnila lesbický pár na heterosexuály. Ihned ji zakázali

Nová modifikace hry Baldur’s Gate 3 vyvolala pozdvižení. Mění totiž pohlaví jedné z významnějších...

Herní týden: Konečně první trailery na GTA 6 a televizní Fallout

Uplynulý týden nám nadělil první trailery z očekávané městské akce Grand Theft Auto VI a seriálu...

Nejlepší hry roku 2023? Nominujte své favority

Závěr roku již tradičně patří čtenářské anketě Hra roku na Bonuswebu. Hlasování v hlavní anketě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

Zemřel herec Ladislav Županič, jehož proslavily Troškovy filmy a muzikály

Ve věku 80 let zemřel herec a dabér Ladislav Županič. Vedle divadla se uplatnil i v rozhlase, filmu a televizi. O úmrtí...

Mám kládu v kalhotách. Hvězdný Depardieu má nové trable kvůli svému chování

Francouzská televize France 2 vzbudila rozruch, když se rozhodla odvysílat nelichotivé záběry slavného herce Gérarda...

Tatra má novou tvář. Vytvořil ji český designér lokomotiv a hodinek

Tatra vstupuje na trh s třetí generací těžkých nákladních vozidel Tatra Force. Zcela nová řada vozidel dostala tvary a...