Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš

Hry za pár korun z měsíce srpna

  12:00
Tip měsíce – GAME4U Speciál 5: akční adventure The Devil Inside & Time Machine za 299,- Kč *** Akční závody Ignition na LEVEL CD za 179,- Kč *** Šachy 2002 – kompletně česky za 599,- Kč *** Strategie Commandos na GAME4U 21 za 199,- Kč *** Operation Blockade, Tsunami 2265 a řada dalších zahraničních budgetů…

Devil Inside Vážení čtenáři, opět po měsíci vás vítám u pravidelného seriálu" Hry za pár korun". Běží už dlouho, přesto si neodpustím pro ty, kdo se s ním snad setkávají poprvé, připomenutí, oč vlastně jde. Rozebíráme v něm možnosti, jak si pořídit hry s nejlepším poměrem cena / výkon. V následujících odstavcích tak najdete přehled slev, budgetových titulů a her přiložených k herním časopisům, které se vešly do rozmezí 0 – 599,- Kč.
Protože v srpnu většina hráčů zmizela na dovolenou či k táboráku, není se čemu divit, že se distributoři s nabídkami nepřetrhli. Těch pár zajímavých, které se nakonec objevily, se nemohlo rovnat předchozím měsícům, ale přesto jste si mohli přijít na své. Posuďte sami:

Tip měsíce – Devil Inside & Time Machine
Tipem měsíce se tentokrát jen těžko může stát něco jiného, než vynikající 3 CD čítající kombo akčních adventur Devil Inside a The Time Machine, které se objevilo v pořadí již pátém GAME4U speciálu. Obě hry u nás vyšly v českém překladu, takže pokud nevládnete základním cizím jazykem, můžete i přesto klidně sáhnout do peněženky. V první zmiňované vás čeká netradiční hororová podívaná, která je o to zajímavější, že je snímána televizními kamerami v přímém přenosu, a tak je na vás, abyste, nechcete-li být staženi z vysílání, zajistili divákům akční podívanou. Jak už název druhé z her napovídá, bude se v ní jednat o pohyb časem, a to oběma směry, jak to nastínil ve své slavné knize Stroj času legendární sci-fi spisovatel H. G. Wells. Ačkoli si hra naštěstí nebere příklad ze strašného filmu, který se právě nedávno dostal do kin, nepatří k tomu nejlepšímu, co francouzské Cryo (in memoriam) vytvořilo. Zaujala-li vás některá z těchto her, můžeme vám jen doporučit koupi GAME4U speciálu číslo 5, který na stáncích a v herních obchodech naleznete za příznivých 299,- Kč.

IgnitionHerní časopisy padají jako mouchy
Herní časopisy padají jako mouchy, psal v době pádu nakladatelství Art Consulting ve své reklamě Level. My si dnes tuto větu můžeme bez ostychu vypůjčit, protože ze všech tří titulů, které do našich krajin přinášejí plné hry na CD, vyšel v srpnu pouze Level. GameStar si – stejně jako minulý rok – dal po vydání prázdninového dvojčísla menšího "šlofíka" a redakce Score se pere s následky velké vody, která jejich redakci poblíž holešovické tržnice doslova a do písmene srovnala se zemí, a tak není divu, že se vydání 103. čísla trochu opozdilo.
Level 08/2002 nicméně obsahuje docela pěknou, byť nijak zvlášť výjimečnou, závodní hru trochu ve stylu Micro Machines. Zamlouvá-li se vám pět let starý Ignition za 179,- Kč, není nic jednoduššího, než skočit ke stánku a časopis i se dvěma CD zakoupit.

GAME4U a Nejlepší hry – kocour strikes back
Kromě již v kolonce "tip měsíce" zmíněného speciálu číslo 5 s Devil Inside a Time Machine pochopitelně vyšlo v srpnu i "standardní" vydání GAME4U. I to přineslo nadmíru atraktivní titul – kdo by si nenechal líbit španělskou realtimovou strategii z prostředí druhé světové války, Commandos od Pyro Studios, za pouhých 199,- Kč? Seženete na stáncích, kde se v průběhu měsíce objevila i reedice jedenáctého čísla "Nejlepších her Martina Ludvíka", takže stojíte-li o pěknou dětskou adventuru Chata kocoura Leopolda, připravte si 150,- Kč a vydejte se na cestu k trafice. Ne, že by to byla vyloženě špatná nabídka, ale zajímalo by mě, kdy (a jestli vůbec) se v již dlouho skomírající edici "Nejlepší hry" objeví nějaký nový a opravdu zajímavý titul. Pokusy o vnucení remitendy starších čísel znovu a znovu nespokojeným čtenářům přece nemohou trvat věčně…

Chata kocoura LeopoldaLevné knihy – ty nejlepší ceny
Po delší době jsme pro vás opět podnikli výpravu do "Levných knih", konkrétně se jednalo o prodejnu na Václavském náměstí v Praze. Poslyšte, jaké zajímavé hry jsme tam objevili: RPG Hexplore (vyšlo na Level CD) za 89,- Kč, adventuru Prisoner of Ice za 39,- Kč, vynikající vesmírnou strategii Master of Orion 2: Battle at Antares (vyšlo na Level CD) za 30,- Kč, akční fantasy Get Medieval (vyšlo na GameStar CD) za 39,- Kč, Star Trek: Judgement Rites za 99,- Kč, S.T.O.R.M. za 99,- Kč a za tutéž cenu i Chaos Control a point-n-click adventuru Dark Seed 2 (vyšlo na Level CD). Podivně v nepoměru byly ceny za Descent 1 a 2 - zatímco první díl stál 59,- Kč, dvojka vás přišla jen na 20,- Kč. Tip je tedy jasný :o). Za dvacku jste si mohli koupit i podmořskou Sub Culture (vyšlo na GameStar CD), 39,- Kč vás pak stály vynikající adventury Dark Earth a Shadow of the Comet (obzvláště tu první vřele doporučujeme!).

Cenega – Disneyovky a formule
U největšího herního distributora si můžete nově levně koupit následující tituly: 499,- Kč dáte za Command & Conquer: Red Alert, o stovku více stojí plošinovka Tarzan. 299,- Kč vás bude stát simulátor Red Baron 3D, leteckou arcade akci Red Shark v češtině koupíte za 599,- Kč, Worms 2 se nabízejí za 399,- Kč, máte-li rádi Disneyovky, pak jistě nepohrdnete Donald Duck's Quack Attack Action za 599,- Kč. Stejně vás bude stát i vynikající simulátor F1 2002 a Walt Disney World Quest Magical.
Změn se dočkaly i ceny pro PSX, konkrétně se to týká titulů Croc (599,- Kč), Dune 2000 (599,- Kč), Knockout Kings 2000 (599,- Kč), Superbike 2000 (599,- Kč), Hidden & Dangerous (599,- Kč), SpecOps Steal Patrol (599,- Kč) a TOCA 2 (599,- Kč).

popisekDynamic Systems – opět jen eGames
Minule jsme na pár levných her ze série eGames zapomněli, a tak si je připomeneme ještě teď: Mahjongg Master za 399,- Kč, Puzzle Master a Solitaire Master za 199,- Kč a Space Arcade Collection a Speedy Eggbert za 399,- Kč.
Vlastníte-li pro změnu PlayStation, pak vám jistě přijdou k chuti hry z edice Best of - Gekido za 399,- Kč a N'Gen za 599,- Kč.

Zahraniční budget – hojný měsíc
Protože okurková sezóna propukla tentokrát snad v ještě větším rozsahu, byli jsme nuceni recenzovat i velkou řádku budgetových titulů. Některé z nich nás "nezklamaly" v bídných očekáváních, jiné ovšem příjemně překvapily jejich kvalitou.

Antz Extreme Racing
Poněkud úchylná závodní hra Antz Extreme Racing patří spíše do té první skupiny – oproti jiným shitům, které se v srpnu objevily, má šanci si najít své nadšené hráče.
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Hezká závodní hra s horším zvukem pro mladší nebo infantilní hráče. Pokud znáte film, bude se vám líbit moc, pokud ne, dostanete chuť AntZ zhlédnout alespoň na DVD.
Hodnocení: 65%

Eurofighter Typhoon: Operation IcebreakerBritney's Dance Beat
O hře Britney's Dance Beat jsme si již předem mysleli, že půjde o žumpu nejhrubšího zrna, dokonce jsme váhali, zda ji vůbec recenzovat, ale nakonec se z ní vyklubala dokonce jen lehce podprůměrná záležitost...
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Počítačová hra, vzývající zpěvaččin kult, poměrně pěkně zpracovaná, na můj vkus však poněkud krátká. Fanoušci nechť si přičtou několik (desítek) procent.
Hodnocení: 38%

Eurofighter Typhoon: Operation Icebreaker
Jediným datadiskem, který se v srpnu objevil, byl právě Operation Icebreaker k simulátoru letadla Eurofighter Typhoon. Nepřinesl nic převratného a nabízí tak jen průměrnou zábavu fanouškům tohoto přeci jen okrajového herního žánru.
Z recenze na BonusWebu (Jan Kramárik): Průměrný datadisk ke hře Eurofighter Typhoon, který je určen převážně začínajícím hráčům leteckých simulátorů.
Hodnocení: 55%

Operation Blockade
Typickým představitelem budgetové hry je právě jednoduchá akční záležitost Operation Blockade. Bohužel se zároveň jedná také o typického představitele špatné, ba přímo příšerné a nehratelné budgetové hry, takže vaší pozornosti ji doporučíme jen stěží...
Puzz 3D Thomas Kinkade: Painter of Light Z recenze na BonusWebu (Pavel Prouza): Jedna ze spolehlivě nejhorších her v tomto roce a krásný důkaz letní impotence herních vydavatelů.
Hodnocení: 31%

Puzz 3D
Máte rádi skládačky puzzle? A máte rádi jejich 3D variantu? Tak skočte do obchodu a kupte si nějakou opravdu pěknou krabici s logem Ravensburger, ale rozhodně nezkoušejte sahat po hře Puzz 3D!
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Touhle hrou by měli mučit nehodné počítačové hráče v nejhlubším pekle. Chraň vás ruka Páně, ji vůbec zkoušet.
Hodnocení: 1%

Skateboard Park Tycoon WorldTour 2003
Na původní SBPT máme smíšené vzpomínky. Hra nestála za nic, ale 10.000 znaků dlouhou recenzí jsme vyhráli sázku s Eskadrem, šéfredaktorem tehdy ještě fungujícího herního webu iGames. Druhý díl se vydařil o poznání lépe a můžeme ho již zařadit do šuplíčku s označením "snesitelné".
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Dobře zpracovaná hra s málo chybami za nízkou cenu. A navíc ze skejťáckého prostředí, které je mládeži povětšinou velmi blízké.
Hodnocení: 64%

Tsunami 2265Tsunami 2265
Ještě pár dní před vydáním jsme považovali italskou manga střílečku Tsunami 2265 za černého koně letošních prázdnin. Bohužel, výsledek předčil naše očekávání - ve špatném směru. :o(
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Spojení arkádové střílečky a akční adventury, které navzdory příznivým prvním dojmům nedopadlo zrovna nejlépe.
Hodnocení: 40%

Nu, a to je asi vše, co pro vás tentokrát mám. Doufám, že jste si mezi vybranými tituly našli svého favorita - a pokud ne, nezoufejte. Třeba to vyjde zase za měsíc. Těším se nashledanou!

Autor:
Témata: simulátor
  • Nejčtenější

KVÍZ: Ukažte, že máte pro strach uděláno. Jak moc dobře znáte hororové hry?

I když se ve skutečném životě nechce bát nikdo, ve světě videoher je to něco jiného. Strach a...

Nové Grand Theft Auto pod lupou. Deset věcí, které o něm musíte vědět

Po dlouhých letech jsme se konečně dočkali první ukázky z šestého dílu Grand Theft Auto. Přinášíme...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chystá se další hra ze světa Dungeons & Dragons. A opět bude kooperativní

Studio Starbreeze, nejlépe známé díky své zlodějské sérii Payday, oznámilo, že naplno pracuje na...

A je to tady. Nejočekávanější hra všech dob má konečně první trailer

Oficiálního představení šestého dílu legendární videoherní série Grand Theft Auto 6 jsme se měli...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fortnite vylepší závodní režim a svět postavený z lega

Nová kapitola vysoce populární hry Fortnite přinesla nejenom obvyklou obměnu herní mapy v hlavním...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

KVÍZ: Ukažte, že máte pro strach uděláno. Jak moc dobře znáte hororové hry?

I když se ve skutečném životě nechce bát nikdo, ve světě videoher je to něco jiného. Strach a...

Nové Grand Theft Auto pod lupou. Deset věcí, které o něm musíte vědět

Po dlouhých letech jsme se konečně dočkali první ukázky z šestého dílu Grand Theft Auto. Přinášíme...

Chystá se další hra ze světa Dungeons & Dragons. A opět bude kooperativní

Studio Starbreeze, nejlépe známé díky své zlodějské sérii Payday, oznámilo, že naplno pracuje na...

A je to tady. Nejočekávanější hra všech dob má konečně první trailer

Oficiálního představení šestého dílu legendární videoherní série Grand Theft Auto 6 jsme se měli...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...