Agent Mlíčňák - návod

  9:21aktualizováno  10. ledna 2001 11:36
V roli puberťáka Kevina, který se navíc zamiluje do krásné (P)Anny, musíte vyřešit záhadné zmizení zlata. Nestíháte milovat a řešit? Tady najdete návod, jak na to...
Agent Mlíčňák
V roli puberťáka Kevina, který se navíc zamiluje do krásné (P)Anny, musíte vyřešit záhadné zmizení zlata. Nestíháte milovat a řešit? Tady najdete návod, jak na to...

V bance se ztrácí obrovské množství zlata jeho strážcům doslova před očima. FBI ani CIA si už nevědí rady a obracejí se na Hurvínkovo spasení, organizaci, která má na starosti nevyřešitelné případy. A protože je proslulá svou 0% úspěšností, najme si věštkyni, která musí ve Zlatých Stránkách najít vyvoleného. A tím není nikdo jiný, než vy - puberťák Kevin Hoppes, kterého až dosud zajímaly jen diskotéky a o řešení supertajného problému se mu ani nesnilo.

Úkol první - únik ze zamčeného vězení

  • Ukažte strážnému propustku a vejděte do dveří číslo 001.
  • Po vyslechnutí prvního úkolu od kapitána si v cele vyrvěte z postele pružinu a zhoupněte se na lustru, abyste získali žárovku.
  • Dráty, které vám po utrhnutí žárovky budou viset ze stropu napojte do talíře, cvakněte po vypínači a promluvte na strážného vaší cely. Tak rafinovaný únik, jaký jste právě předvedli, určitě nečekal ani kapitán.

    Úkol druhý - kapitánovo tajné heslo

  • Vyjděte ven a vydejte se na cvičiště, které je vlevo za budovou.
  • Ve chvíli, kdy se ocitnete před zdí, zapíchněte do hlíny pružinu a s její pomocí zeď překonejte.
  • Vpravo u zdi je rostlina, z níž musíte utrhnout větvičku a také sebrat pohozený rýč.
  • Jděte zpět do kapitánovy kanceláře a pošimrejte ho větvičkou, kterou jste utrhli z rostliny za zdí.
  • Seberte kapesní nožík, který kapitánovi vypadne z kapsy a přeřežte s ním plot vpravo za budovou.
  • Použijte rýč a vykopejte jím věc, kterou následně vyměňte se strážným za noviny. Přitom mu musíte nenápadně strhnout z opasku granát, čehož si však radostí z "dobré výměny" ani nevšimne.
  • Nyní jděte ke kapitánovi a použijte na něj noviny. Heslo, které vám kapitán prozradí, řekněte barmanovi a máte to za sebou. Zároveň smeťte v báru ze stolku drobky, budou se hodit.

    Úkol třetí - najít kapitána

  • Před budovou je popelnice, z níž musíte sebrat provaz a přivázat na něj granát. Takto vytvořeným "klíčem" pak otevřete šuplík v kapitánově kanceláři.
  • Prášky, které jste v šuplíku našli, smíchejte s "barovými drobky" a vzniklou směs nasypte na vrcholek sloupku na cvičišti. Díky této fintě budete mít za okamžik vrabce v hrsti, resp. v kapse.
  • Nyní se vyšplhejte na provaz a zkuste přeručkovat na druhou stranu. Pochopitelně nejste žádnej nabušenej vidlák, ale inteligentní mladík, tudíž nedisponujete patřičnou fyzickou silou a v bahně se vykoupejte. Není však důvod truchlit, ve vaší kapse se totiž nachází hrníček, který tímto lahodným bahýnkem naplníte.
  • Nyní se vydejte okupovat bar. Ptáčka vypusťte z kapsy na rádio a vyměňte barmanův hrnek s čajem za ten váš s "bahenním mokem" a připijte si s ním na zdraví.
  • "Neobvykle silný čaj" s barmanem to pochopitelně sekne a vy máte volnou cestu do skladu, kde pošimráte nápadně mrkající sud. Třetí zkoušku máte zdárně za sebou a je na čase vrhnout se na samotný případ.

    Agent Mlíčňák

    Pátrání po tajemném lupiči zlata

  • Seberte z lodi zlomené pádlo a vydejte se vlevo k hájovně.
  • Vlezte dovnitř a seberte plesnivý sýr, který je na poličce, a motorovou pilu.
  • Nyní se vydejte do vesnice, kde musíte otevřít auto a vyndat z něj hřeben a páku, kterou ihned použijete k otevření kufru. Z krabice, kterou tam najdete, vytáhněte hever a po důkladnějším prozkoumání také francouzský klíč.
  • Posuňte získaným "francouzákem" basketbalový koš chlapci o kousek níž. Uvolníte si tím cestu dovnitř do domku.
  • Vtrhněte do domku a poberte větrák, flintu a kapesník ze šuplíku.
  • Vyjděte opět ven, dejte se doprava, větrákem vysušte mokré prádlo a jděte to říct stařence. Zde nastane první problém, neboť se Kevin, jako každý rozumný švarný jinoch, zamiluje do krásné (P)Anny, která je vnučkou oné stařenky.
  • Nyní musíte otevřít poklop, ten ale hlídá pejsek, a proto jej zabavíte kostí, kterou najdete pod kamenem o obrazovku níže. Kámen odvalíte heverem.
  • Než vejdete do sklepa, poklopem jednou třískněte (otevřete a zavřete), abyste ranou odrolili omítku na zdi a objevili tak vypínač. Jím po vstupu dovnitř rozsviťte a seberte rýč, který zde uvidíte.
  • Na poli za budovou, u které jste předtím vykradli auto, postrašte výstřelem z pušky ptáky na strašákovi a tomu ukradněte potápěčské brýle a ploutve a ze země seberte srp a hrábě.
  • Nakopněte slepici a vezměte její upadlé pírko, potom najděte jehlu v kupce sena. Pak ještě ucpěte kapesníkem díru v horní otepi sena a použijte sýr na myš, ta se poleká a vběhne vám přímo do kapesníku.
  • U jezera si pokecejte a nabruste srp o studnu, potom pokračujte vpravo k sídlu Pankráce Oblouka.
  • Promluvte si s hlídačem, alespoň dvakrát. Vyžebráte na něm oplatku a když ji dostanete, odejděte a hned se zase vraťte a zakřičte na hlídače, kterej vyděšením odhodí placatici a ta je vaše. Její obsah vám totiž skvěle poslouží jako palivo do motorové pily.
  • Jděte zase vpravo a začněte rýt, o obraz dále pak uřízněte pilou větev a použijte ji na zlomené pádlo. Tím jej opravíte.
  • Vytrhněte ze země zelený keřík a seberte bramboru, která je na kořenech.
  • Jděte k jezeru a použijte pádlo na loď. Dostanete se na ostrov, kde utrhnete obě květiny a vrátíte se k domu stařenky, kde jednu květinu dáte jí a druhou vaší lásce (P)Anně.
  • Poproste babičku o prachovku. Ta vám ji ochotně půjčí a vy ji na oplátku vykoupete v hájovně v sazích v krbu a načerníte s ní bramboru.
  • Oplatku od strážného vložte do otvoru ve tvaru srdce a vzniklé srdíčko zabalte do balícího papíru. Samozřejmě sladké srdíčko nedáte nikomu jinému, než vaší lásce a ona vám za to dá stužku, kterou použijete na opravení hrábí.
  • Před hájovnou 4x přemlouváte veverku, aby vám hodila ořech. Mrskne ho po vás, zapadne to trávy a vy si ho musíte za pomocí hrábí najít. Ten pak vyměňte ve vesnici v domě se dvěma ženskýma za jablko, které leží na stole.
  • U druhé zdi sídla Pankráce Oblouka vhoďte bramboru namalovanou sazemi na granát do dutiny stromu. Poté po něm zkuste vylézt.
  • U první zdi seberte kámen a s ježkem vyměňte jablko za šišku.
  • Použitím šišky, jehly a pírka vyrobíte špiku, kterou musíte sestřelit vosí hnízdo nalevo od Obloukova sídla.
  • Vlezet do tajné chodby, projděte vesnicí k jeskyni a srpem si proklestěte cestu křovím. Do díry pak pusťte myš a otvor rychle ucpěte kamenem a lepidlem. Myš si cestičku ven najde a spolu s ní získáte zlatý nuget.
  • Z brýlí a ploutví si vyrobte potápěčskou soupravu a potom se s ní potopte. Vlevo dole na obrazovce musíte rychle kliknout na kotvu, aby ji Kevin vzal. Máte hodně málo času a je možné, že se vám to na poprvé nepodaří. Nezoufejte, trpělivost růže přináší.
  • Použijte kotvu na provaz a potom ji hoďte na druhou zeď sídla Pankráce Oblouka.
  • Teď podplaťte pláž nugetou, promluvte s Notym, kterého stráž zavolá a pak seberte ze země bankovku, která tam zůstane po jeho odchodu. Prozkoumejte ji a utíkejte se svými objevy pochlubit (P)Anně. Poté se ocitnete v Obloukově sídle.

    Agent Mlíčňák

    Sídlo Pankráce Oblouka, aneb Kevin je u cíle

  • V kuchyni vezměte láhev s chilli a váleček, vedle v pokoji s videem z kýblu koňak a kleště na led.
  • Prozkoumejte noviny a ovladač, který z nich vypadne, schovejte do kapsy. Potom ještě vezměte korkovou zátku, která je ukrytá pod gaučem.
  • Jděte nahoru do knihovny a z papírem, který vytáhnete z koše, zátku obalte. Pro strýčka Příhodu si pak vezměte ještě jeden papír.
  • Prohrabejte se ve stole a v šuplíku s červeným vnitřkem najdete fotoaparát, v růžovém šuplíku je diktafon.
  • Otevřete ještě šuplík se zeleným vnitřkem a z prostřední police knihovny vytáhněte knihu. Objevíte tajnou skrýš, z níž vezmete videokazetu.
  • Jděte do koupelny a strčte papírem obalený korkový špunt do umyvadla. Tím ho ucpete a můžete ho napustit horkou vodou, ve které z láhve s chilli odmočíte nálepku. Tuto pak nalepte na koňak.
  • Dejte láhev s koňakem opatřenou nálepkou od chilli v kuchyni na své původní místo a počkejte, až kuchař odejde. Potom sebraným válečkem rozmlaťte rádio a vezměte si z něj baterie.
  • V kapse se vám povaluje druhý papír, který jste sebrali v koši. Položte jej na horký plát sporáku a takto získaným ohněm romrazte maso v ledničce. To najdete až po jejím druhém otevření, poprvé na vás vybafne eskymák. Maso pak musíte hodit do hrnce s polévkou.
  • Nyní se vraťte do koupelny a kleštěmi na maso seberte z koše ponožku.
  • V obýváku zapněte televizi a ovladačem video.
  • Dejte do diktafonu baterky, nahrajte na něj zpěv Pankráce Oblouka a přitom ho vyfoťte fotoaparátem.
  • Nyní jděte do vedlejší místnosti a identifikujte se robotovi podle pachu (ponožka, obrazu (fotografií) a zvuku (záznam nahraný diktafonem). Robot vás pustí do sejfu.
  • Ze sejfu vezměte skleničku s prášky a přečtěte si deníček, kde se o nich dozvíte více.
  • Až uslyšíte přicházejícího Oblouka, schovejte se schovejte se do levého dolního rohu obrazovky. Po chviličce Oblouka někdo odvolá, ale ten zapomene na stole kliku. Vezměte ji a vložte do díry ve dveřích do koupelny. Pak projděte tajnými dveřmi.
  • Použijte pilulky na větrák a potom jej z druhé strany vypněte.
  • Vražte do laboratoře, počkejte si, než vás počítač opět pustí ke slovu a jděte otevřené skříně v pokoji s videem.
  • Počkejte si, než se objeví Pankrác Oblouk a rozbijte o něj láhev s chilli.

    A to je vše. Teď už si jenom počkejte, jak to všechno dopadlo a jestli vás (P)Anna bude chtít, či dostanete košem.

  • Vstoupit do diskuse (465 příspěvků)

    Nejčtenější

    Gates na ní byl závislý, Rowlingová ji používala místo kouření. Co to je?

    80 %
    Hledání min: Jak si Microsoft začal hrát

    Nejprv měla naučit uživatele používat myš. Poté se stala fenoménem, který už dnes pamatují spíš starší. Řeč je o hře Hledání min, jejíž stejnojmennou knížku recenzujeme.

    Hnusáci a stalkeři. Oblíbená streamerka začala vnímat Twitch jako odporný

    Valkyrae

    Rachell Marie Hofstetterová, kterou fanoušci znají spíš pod jménem Valkyrae, patří k nejpopulárnějším streamerkám na světě. Letos se vrátila na platformu Twitch a už uvažuje, že ji zase opustí.

    Zrodil se nečekaný střílečkový hit, zničenou Zemi ovládají AI stroje

    Arc Raiders

    Nikdo už neví, co se přesně stalo. Lidé žijí v podzemí a podnikají výpravy na povrch zničené Země, kterou ovládají záhadné samoučící se stroje ARC, likvidující vše živé. Hráči se sólo, nebo až ve...

    Nepříjemné překvapení. Grand Theft Auto VI se opět odkládá, nyní o půl roku

    Grand Theft Auto 6

    Autoři ze studia Rockstar Games vydali nečekanou zprávu, že nakonec vysoce očekávaná hra Grand Theft Auto VI nestihne ani slibované květnové vydání. Hru posunuli na druhou polovinu listopadu 2026.

    Hodně hororů a středověký masakr. Jaké hry si PC hráči přejí nejvíce

    Resident Evil Requiem

    Žebříček uživatelských seznamů přání na Steamu se neustále mění, nové hry přichází, vydané jej opouštějí. Víte, které hry si v průběhu posledních měsíců hráči na Steamu přejí nejvíce? Vybíráme dvacet...

    Postapokalyptický survival táhne, Arc Raiders přepisují vlastní rekord

    Arc Raiders

    Když koncem října vyšla postapokalyptická extrakční střílečka Arc Raiders, nečekalo se, že naláká tolik hráčů. A jak ukázala neděle, zájem zatím nejenom že neklesá, ale dokonce ještě roste.

    10. listopadu 2025  11:24 0

    Absolutní šílenství, Simpsonovi a nejpopulárnější videohra spojili síly

    Fortnite Simpsons

    Nová sezona v megaúspěšné akční hře Fortnite přivítala rodinku Simpsonových a celé jejich městečko. Ve virtuálním Springfieldu nyní pobíhají hráči a snaží se vyhrát v boji, kde vítězí pouze ten...

    10. listopadu 2025 9

    Dan Vávra kritizuje nástupce Falloutu, s penězi od Microsoftu šlo naložit lépe

    The Outer Worlds 2

    Osobitý vývojář a společenský komentátor Daniel Vávra po delší době ukázal, že stále zůstává aktivním hráčem, když se pochlubil pokořením aktuálního RPG Outer Worlds 2. Sice se mu prý docela líbila...

    9. listopadu 2025 51

    Call of Duty: Black Ops 7

    Call of Duty: Black Ops 7

    vydáno 8. listopadu 2025  9:24,  aktualizováno  9:25

    Zrodil se nečekaný střílečkový hit, zničenou Zemi ovládají AI stroje

    Arc Raiders

    Nikdo už neví, co se přesně stalo. Lidé žijí v podzemí a podnikají výpravy na povrch zničené Země, kterou ovládají záhadné samoučící se stroje ARC, likvidující vše živé. Hráči se sólo, nebo až ve...

    8. listopadu 2025 6

    Zahrajte si český hit Kingdom Come: Deliverance 2 zcela zdarma

    Kingdom Come: Deliverance 2

    Patříte mezi ty, kteří stále váhají, zda se pustit do české středověké hry Kingdom Come: Deliverance 2? Potom pro vás máme dobrou zprávu, dočasně si ji můžete vyzkoušet zcela zdarma.

    7. listopadu 2025  14:42 10

    Nepříjemné překvapení. Grand Theft Auto VI se opět odkládá, nyní o půl roku

    Grand Theft Auto 6

    Autoři ze studia Rockstar Games vydali nečekanou zprávu, že nakonec vysoce očekávaná hra Grand Theft Auto VI nestihne ani slibované květnové vydání. Hru posunuli na druhou polovinu listopadu 2026.

    7. listopadu 2025 37

    RECENZE: Od nového Painkillera jsme čekali málo, stejně nás zklamal

    40 %
    Painkiller

    Návrat značky Painkiller se zprvu mohl jevit jako dobrá zpráva. Jenže autoři nám místo originální střílečky napříč pekelnými světy naservírovali jen generickou multiplayerovou střílečku, která prostě...

    PC
    7. listopadu 2025 0

    Kdybych opustil Twitch, vydělával bych milion dolarů měsíčně, říká streamer

    Streamer Asmongold

    Oblíbený americký streamer Zack Hoyt, který vystupuje pod přezdívkou Asmongold, prozradil, kolik vydělává streamováním na různých platformách. Rozdíly jsou propastné.

    7. listopadu 2025 1

    Painkiller

    40 %
    Painkiller (2025)

    PC
    vydáno 6. listopadu 2025  14:35,  aktualizováno  15:08

    Naučte své děti plavat bezpečně a zábavně. Podzim je na to ideální doba
    Naučte své děti plavat bezpečně a zábavně. Podzim je na to ideální doba

    Naučte své děti plavat bezpečně a zábavně. Podzim je na to ideální doba

    PlayStation Portal se dočkal největší aktualizace, vylepšuje zásadní funkci

    PlayStation Portal

    Streamovací zařízení PlayStation Portal se setkalo s příznivou odezvou zákazníků, Sony proto svůj handheld průběžně vylepšuje. A právě vyšla dosud největší aktualizace.

    6. listopadu 2025  12:37 0

    Hodně hororů a středověký masakr. Jaké hry si PC hráči přejí nejvíce

    Resident Evil Requiem

    Žebříček uživatelských seznamů přání na Steamu se neustále mění, nové hry přichází, vydané jej opouštějí. Víte, které hry si v průběhu posledních měsíců hráči na Steamu přejí nejvíce? Vybíráme dvacet...

    6. listopadu 2025 8
    Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.