Diskuse k článku

Místo rabínů budou v hradecké synagoze jezdit modelářská auta

Synagoga na třídě ČSA v Hradci králové dlouho chátrala. Nyní našla židovská obec po letech nového nájemce. Společnost Bohemian Express chce v budově postavit dráhu a lákat především začínající modeláře. Života se dočká i vedlejší chátrající budova, kterou koupila třebechovická hotelová škola.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pan Kotrč z Lidového domu V

jakože dříve tam jezdili

rabíni? 8-o8-o

0/0
20.5.2011 11:40

Honx

Re: jakože dříve tam jezdili

;-DR^R^R^

0/0
20.5.2011 12:28

kytt 3.0

aha

takže najednou patří synagoga Židovské obci? To máte blbé, že si ještě pamatuju mladofronťácký článek o tom, kterak po odstěhování knihovny připadla budova městu HK a to nevědělo, co s ní, protože nemohlo najít kupce... cedule "na prodej" tam visela odhadem víc jak rok, ne-li déle. Najednou tedy "Židovská obec", hmmmm... Pročpak nám MF Dnes lže?

0/0
20.5.2011 10:41

21TrAC

Re: aha

No, nevím jestli máte úplně pravdu. teda co já si pamatuju, co a jak se psalo, tak vždy bylo psáno, že to patří židům (možná si to pletete s protilehlou "Obchodkou", s kterou město dlouho nevědělo co dál). Já jsem si ale spíš na kauze "synagoga" všiml jiné věci. Dokud tam byla knihovna, furt se psalo, jak se musí stavět nová budova, že tahle je nevhodná ale hlavně židovská obec tlačí knihovnu pryč, že mají lukrativnější zájemce na praktičtější využití synagogy atd. No a postavilo se nové X, knihovna asi spokojená, ale právě místo těch lukativních zájemců a vhodnějšího využití synagogy tam leta o to nikdo neměl zájem a až teď tam budou modeláři...

0/0
20.5.2011 11:11

Honx

Kdy to začne fungovat?

Zatím pořád jen informace že to jednou bude, ale reálný ani jen orientační termín žádný...

0/0
20.5.2011 9:46

Najdete na iDNES.cz