VIDEO: Po honičce vytáhli policisté řidiče z nabouraného auta až se zbraní

  14:43aktualizováno  14:43
Třiatřicetiletý řidič Škody Octavia v centru Hradce Králové ujížděl policejní hlídce rychlostí až 110 kilometrů za hodinu. Ujet se mu však nepovedlo, po několika stovkách metrů prudce narazil u přechodu pro chodce do středového ostrůvku. Kuriózní je, že pouhé čtyři hodiny předtím mu přestal platit zákaz řízení.

Incident se stal ve středu před čtvrtou hodinou ráno. 

„Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení při své běžné činnosti chtěli v ulici Hořická v Hradci Králové zkontrolovat vozidlo, jehož řidič však náhle šlápl na plyn a ujížděl směrem k terminálu. Po asi 350 metrech v ulici Chelčického nezvládl odbočení vpravo a těsně za křižovatkou narazil u přechodu pro chodce do středového ostrůvku, kde zůstal stát,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Ve voze s ním seděla ještě spolujezdkyně. Na záběrech z policejního vozu je vidět rychle ujíždějící octavii tmavé barvy. V jednu chvíli se vůz pohybuje v odbočovacím pruhu vlevo, ale rázem na křižovatce stáčí volant prudce doprava. 

Kamera v policejním autě ještě stihla zaznamenat, jak odbočující octavia v plné rychlosti naráží do ostrůvku a zůstává stát. Aby hlídka přinutila vystoupit dvojici z auta, míří na ně zbraněmi. Když spolujezdkyně konečně vystupuje a s rukama za hlavou si kleká na zem, z auta se ještě line dým od vystřelených airbagů. 

Fotogalerie

„Řidič ani jeho spolujezdkyně neutrpěli při nehodě žádné zranění. Třiatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce, která ukázala výsledek 0,3 promile alkoholu. Test na přítomnost návykových látek odmítl a také se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve,“ sdělila mluvčí.

Policisté z evidence zjistili, že mu den předtím, tedy před pouhými čtyřmi hodinami, přestal platit zákaz řízení.  „Muž se do protokolu přiznal, že před jízdou vypil dva panáky rumu. Naopak odmítl, že by byl uživatelem drog,“ uvedla Kormošová.

Za několik přestupků hrozí řidiči u správního orgánu pokuta do výše 50 tisíc a zákaz řízení až na dva roky. Škodu na vozidle odhadli na 40 tisíc a na středovém ostrůvku na dva tisíce.

Autor:

Nejčtenější

Den po smrti čtyř lidí kopou na přejezdu v Černožicích základy pro závory

Přejezd v Černožicích (15.7.2019).

V Černožicích, kde v neděli zemřeli čtyři lidé po srážce auta a vlaku na přejezdu, místní už řadu let žádají závory. Na...

Čisté K. O., popsal svědek ránu pěstí, kterou muž v baru zabil vojáka

David Hübner u Krajského soudu v Hradci Králové (22.7.2019).

U Krajského soudu v Hradci Králové začal soud s Davidem Hübnerem. Podle obžaloby v únoru před diskotékou v Trutnově dal...

Žadatelka o dávku v hmotné nouzi udeřila pracovnici úřadu práce

Ilustrační snímek

Až čtyři roky vězení hrozí osmačtyřicetileté ženě z Hradce Králové za to, že na místním úřadu práce zaútočila na...

Rychnov vyhlásil sbírku na pomoc pozůstalým dětem po vraždě v restauraci

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Radnice v Rychnově nad Kněžnou vypsala veřejnou sbírku na pomoc třem pozůstalým dětem po ženě, kterou ve čtvrtek večer...

Výbuch lahve na šlehačku není trestný čin, zraněnou o vadě včas informovali

Nebezpečná lahev na přípravu šlehačky

Policie odložila případ z letošních Vánoc, kdy 52letou ženu z Hradce Králové těžce zranila exploze tlakové lahve na...

Další z rubriky

Čisté K. O., popsal svědek ránu pěstí, kterou muž v baru zabil vojáka

David Hübner u Krajského soudu v Hradci Králové (22.7.2019).

U Krajského soudu v Hradci Králové začal soud s Davidem Hübnerem. Podle obžaloby v únoru před diskotékou v Trutnově dal...

Pašerák ujížděl před celníky na kolečkových bruslích do lesa, tam zapadl

V batohu byly tablety pro výrobu drog.

Na kolečkových bruslích se snažil ujet muž, který si v batohu vezl z Polska tablety pro výrobu drog. Celníkům na...

Chlumec postaví autobusový terminál, souhlas dědiců sháněli ve Francii

Autobusové nádraží v Chlumci nad Cidlinou zatím neposkytuje cestujícím žádné...

Vedení radnice v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku se podařilo po osmi letech jednání získat klíčové souhlasy se...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz