Vojtěch Střondala (vpravo) z české dvacítky v souboji s kanadským hokejistou...

Vojtěch Střondala (vpravo) z české dvacítky v souboji s kanadským hokejistou Aidanem Dudasem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Sázka na použitelného náhradníka. Útočník Střondala se odvděčil gólem

• 8
Do sestavy české reprezentace juniorů se dostal těsně před posledním utkáním skupiny s Kanadou. Místo Vojtěchovi Střondalovi uvolnil zraněný hokejista Jan Jeník. Neveliký útočník důvěru oplatil, když pohotově využil přesilovou hru.

Litoměřický Střondala se prosadil dorážkou ve 31. minutě, snížením na 1:4 nastartoval výbornou pasáž českých hokejistů. Snaha byla nakonec marná, Češi prohráli 2:7, navíc pro zranění nedohráli brankář Lukáš Pařík, obránce Martin Haš a útočník Karel Plášek.

Premiéra na mistrovství světa tak Střondalovi krapet zhořkla.

Je použitelný

Trenér Václav Varaďa hodnotí

„Střondala je hráč s finální nahrávkou i dobrým zakončením i přes malý vzrůst (170 cm). Hraje nepříjemný hokej, je použitelný. Proto jsme ho nasadili na první přesilovou hru, nechtěli jsme rozbíjet tu druhou.“

Základní část MS vidělo přímo v hledišti přes 112 tisíc diváků. Organizátoři ještě uvolní přes tisíc vstupenek na čtvrtfinálová utkání v Třinci a pár desítek na Česko - Švédsko. Také na boje o medaile se lístky ještě uvolní, až budou jasné dvojice pro semifinále.

Jak náročné bylo naskočit hned proti Kanadě?
Bylo to těžké, pro mě i celý tým. Škoda, že jsme zbytečně faulovali a nedokázali jsme v posledním zápase zvítězit.“

První třetina se nepovedla, že?
Něco jsme si k ní v šatně řekli. Co změnit a jak hrát. To se nám ve druhé třetině povedlo, jenže jsme dostali nešťastný gól, a to nám zase vzalo vítr.

Po vašem gólu jste hledal někoho v hledišti?
Ani ne, myslím, že rodina s přítelkyní seděla na druhé straně, jen jsem oslavoval. Byl to krásný pocit, ale hezčí by bylo vítězství.

Schoval jste si puk? Bude vás to něco stát?
Já na schovávání puků moc nejsem a doufám, že mě to nic stát nebude (smích).

Naruší vysoká porážka psychiku?
My tohle nesmíme vnímat. Musíme se soustředit na další zápas a jít do něho naplno.