PŘIHRÁVKA. Na druhý český gól nahrával Bednář (úplně vlevo) Vrbatovi.

PŘIHRÁVKA. Na druhý český gól nahrával Bednář (úplně vlevo) Vrbatovi. | foto: ČTK

Moje ruce nebyly nejvolnější, přiznal Bednář

• 15
Nádherně přihrál na druhý český gól. Jenže tuto radost přebilo zklamání z porážky i neproměněného nájezdu. Čeští hokejisté ve čtvrtek v 02 Areně podlehli na úvod Švédských her Finsku 3:5. „Každá šance, kterou nedám, mě hrozně mrzí. Mám na tom neúspěchu svůj podíl,“ litoval slávistický útočník Jaroslav Bednář.

Ve čtvrtek nastoupil místo nemocného Jaromíra Jágra na křídle první formace. A v první třetině se za vyrovnaného stavu 1:1 jako specialista na nájezdy postavil na trestné střílení, jenže jeho forhendový blafák finský brankář kryl.

Věděl jste hned, že ten nájezd pojedete právě vy?
Tušil jsem to. Myslel jsem si, že mě tam Vláďa (kouč Růžička) pošle.

Jenže jste nedal. V čem jste udělal při nájezdu chybu?
Nebyl jsem připravený na to, že se mi ten puk postaví. Přitom jsem si říkal, že je špatný led a stát se to může. Měl jsem hned vystřelit pod vyrážečku a ne tak dlouho držet puk. Byla to čistě taktická chyba. Je to neomluvitelné. Možná by se zápas vyvíjel úplně jinak.

Neproměněný nájezd jste na začátku druhé třetiny napravil, když jste při druhém gólu parádně zadovkou našel volného Radima Vrbatu.
Výborně si zakřičel, dal jsem tu přihrávku až na poslední chvíli, když obránce sjížděl ke mně. Radim to pak nádherně zasunul zpoza branky.

V utkání jste dlouho vedli. Proč se to ve třetí třetině tak pokazilo a dostali jste tři góly?
Bylo to tím, že oni narozdíl od nás proměnili hromadu přesilovek (Finové využili čtyři početní výhody). V tom nás předčili.

Co jste říkal na atmosféru utkání, které sledovalo ve vyprodaném hledišti 16 324 diváků?
Byla výborná. Na extraligu na nás chodí pět šest tisíc. Plný dům je úplně něco jiného. Dvě třetiny jsme vedli a pak jsme o to přišli kvůli vyloučení. To mrzí.

Nesvazovalo vás vyprodané hlediště? Působil jste chvílemi nervózně.
Abych řekl pravdu, tak to bylo rychlejší, než jsem čekal. Několikrát mi odskočil puk. Je pravda, že moje ruce nebyly nejvolnější.