Švédská gólová radost (ilustrační foto)

Švédská gólová radost (ilustrační foto) | foto: Reuters

Hokejisté Švédska udolali v úvodu Českých her Rakousko 1:0

• 0
Hokejisté Švédska ve svém úvodním utkání Českých her porazili domácí Rakousko 1:0. Zápas hraný ve Vídni rozhodl ve 46. minutě v přesilové hře Linus Karlsson. V sobotu se Seveřané utkají v Ostravě s Českem.

Rakousko na třetím turnaji seriálu Euro Hockey Tour nahradilo Rusko, které bylo z mezinárodních hokejových akcí vyloučeno po ruské invazi na Ukrajinu.

Zápas v rakouské metropoli nabídl minimum šancí. V 25. minutě Raffl napřáhl z mezikruží z první a těsně minul švédskou branku. Na druhé straně Karlsson obkroužil branku, ale trefil jen rameno gólmana Starkbauma.

Tre kronor rozhodli o výhře ve 46. minutě, když po 25 vteřinách využili početní výhodu. Karlsson napřáhl před kruhem a ranou pod horní tyč zařídil svému týmu plný bodový zisk.

Švédsko - Rakousko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 45:38 Karlsson (Själin, Wallmark). Rozhodčí: Siegel, Smetana – Nothegger, Riecken. Diváci: 3000.

Švédsko Högberg (Dansk) – Persson, Lindholm, J. Pettersson, Själin, Ollas Mattsson, Roos – Karlsson, Wallmark, Nordström – Karlkvist, F. Olofsson, Rosdahl – Hartmann, Kellman, Bromé – Lundin, Aman, Lang.

Rakousko Starkbaum (Kickert) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich, Wolf, Hackl, Wimmer, Brunner – Lebler, Haudum, Ganahl – Schneider, Nissner, Raffl – Feldner, Baumgartner, Zwerger – Huber, Achermann, Wukowits.