Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hotovo! Finové během čtyřiadvaceti hodin vyhráli nad Kanadou, ale zároveň prohráli s Německem. Po prohře s Dánskem se tak postarali o další překvapení. Přitom to byli hokejisté ze severu Evropy, kteří byli po většinu utkání lepší, především ve třetí třetině. Avšak Aho jen vyrovnal.

V prodloužení nedotáhl Kapanen svůj forhendový blafák a Němci z kontru využili Eisenschmidem protútok dva na jednoho proti Nutivaarovi. Německo je šesté ve své skupině a čeká jej v úterý souboj se čtvrtou Kanadou, která má však zítřejší utkání s Lotyšskem k dobru. Tudíž stříbrný tým z letošní olympiády zřejmě nepostoupí do čtvrtfinále.

Konec zápasu.

62:00
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Což Němci trestají! Z kontru ujeli do protiútoku dva na jednoho proti Nutivaarovi. Jenže i tak nahrával Kahun zleva přes zmiňovaného ležícího hráče na zadní tyč a MARKUS EISENSCHMID ukončil zápas střelou pod břevno. Asistence: Dominik Kahun.

Palola

Rozhodčí: Gouin (Kanada), Hribik (Česko) – Fluri (Švýcarsko), Gleb (Rusko)

61:49
Šance

Kapanen mohl rozhodnout, zleva se dostal před bránícího hráče, ale nedotáhl svůj forhendový blafák okolo levého betonu brankáře.

61:04

Po nahrávce Teräväinena vypíchl německý hráč Ahovi kotouč z pohledu Finů na útočné modré čáře.

60:28

Dennis Seidenberg zleva proti Granlundovi ztratil útočné pásmo a přesunul se s kotoučem na holi do střední třetiny.

60:02

Prodloužení hrané tři na tři začalo.

60:01

Začalo prodloužení.

Prodloužení, anebo samostatné nájezdy rozhodnou tenhle zápas. Pro Finy je bod (asi) málo. Zejména ve třetí třetině si vytvořili drtivý tlak, ale vytěžili z něj jen srovnání, když Sebastian Aho z pravého kruhu na přední tyč využil přesilovou hru.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:55

Jenže následně už nikdo nevystřelil a čeká nás prodloužení.

59:35
Šance

Finové si berou timeout.

59:28

Aho nabral na pravém křídle velice dobrou rychlost, pak se snažil na středu procpat kotouč na branku Savinainen, ale tenhle scénář nepřipustil Holzer a Hager.

58:50

Draisaitl a Kahun útočili po pravé straně, ale k zakončení na Hussa nedošlo.

58:24

Kapanen vystřelil zprava na bližší tyč do levého betonu Niederbergera.

57:54
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Bylo by to kruté pro Finy, kdyby Němci tenhle zápas vyhráli! SEBASTIAN AHO zpracoval kotouč na pravém kruhu při nahrávce Granlunda z levého kruhu a střelou k přední tyči srovnává. Asistence: Mikael Granlund, Teuvo Teräväinen.

57:37

Teräväinen si vyměnil kotouč s Ahem, ale poté otřel své zakončení z pravého kruhu o soupeře.

57:09

Granlund tlačil kotouč z levého kruhu k druhé tyči, kde Niederberger vykopl levý beton.

56:27

Ahovi na pravé straně po vyhraném buly po levici německého brankáře utekl kotouč do středního pásma.

56:20
Trest

Němci šlapali vodu a Finové budou mít možnost, jak svůj tlak vyšperkovat třeba i v situaci šest na čtyři! Michaelis (GER) putuje na trestnou lavici za krosček proti Riikolovi před německou brankou.

56:00

Kapanen se po kličce zbavil bránícího hráče, ale následná teč Jormakky ze středu dopadla vedle levé tyče.

55:21

Finský kolotoč trval dál před německou obranu. Finsko by si zasloužilo srovnání a prodloužení za tlak ve třetí třetině.

54:41
Šance

Teräväinen střílel zleva na přední tyč do pravé ruky Niederberga, ale nikoliv do vyrážečky!

54:16

Teräväinenova střela z levého kruhu měla pořádnou razanci, ale šla do bránícího hokejisty.

53:34

Také Rantanen byl na pravém křídle pořádně nebezpečný, ale Niederberger s pomocí bránící hráče udržel vedení Němců.

53:01

Kapanen nahrál zprava do ohně, kam si sjel jeho spoluhráč Jormakka, ale nezpracoval kotouč, jinak by byl sám před brankou.

52:24

Ehliz byl na levé straně v útočném pásmu u kotouče jako první, ale Koivisto se stihl vrátit do obrany a překazil vše Němcům.

51:58

Po nahrávce Noebelse zakončoval Tiffels zleva vedle delšího dolního rohu branky střelou přes beka.

51:35

Finská převaha ve třetí třetině je zřejmá, ale zatím stále vedou Němci o gól.

51:09

Granlund neuspěl zprava proti protihráči a Němci vyhodili kotouč do středního pásma, aby nemohl být pískaný icing.

50:46

Ve třetí třetině se stále hraje bez vyloučení.

50:15

Hager nahrával na pravý kruh křížem, ale tam pálil jeho spoluhráč do bránícího hráče, který srazil kotouč vedle bližší tyče.

49:56

Finové v ofsajdu na levé straně.

49:35

Tolvanen a Jormakka bojovali v pravé části útočného pásma, ale Němci tenhle souboj nakonec vyhráli.

49:14

Husso a ještě jeden Fin postrčili kotouč na pravé křídlo, odkud rychlý Riikola byl vychytaný Hussem při střele na přední tyč.

48:39

Savinainen si zprava počínal taktéž na hranici pravidel, ale bude hrát nadále pět na pět.

47:53

Yannic Seidenberg na pravé straně pouze odevzdal kotouč a kontr rozjíždí Aho.

47:07

Teräväinen dělal Němcům na pravé straně problémy, ale ti vše ustáli bez zákroku Niederbergera.

46:21

Heiskanen a Pesonen dostali puk na levý kruh, ale tam bylo zakončení Anttily z jedničky zablokováno.

45:44

Němci v posledních zhruba dvou minutách vyrovnali hru a Husso už se tolik nenudí jako v úvodu třetí třetiny.

45:10

Draisaitl měl na levé straně proti sobě dva hráče, ale dovezl kotouč do útočného pásma, kde mu ruku podal Müller.

44:47

Jeden z Finů byl na levé straně držený a tady se asi mělo vylučovat.

44:40

Draisaitl nahrál na levou stranu Ehlizovi, ale po zakončení na přední tyč si pomohl Husso lapačkou.

44:28

Teräväinenovu střelu z pravého kruhu kryje uprostřed své branky bez problémů Niederberger.

44:10

Icing Finska na pravé straně vinou Nutivaary.

43:40

Finové jsou aktivnější ve třetí třetině, Němci se hlavně brání.

43:19

Müller měl za německou brankou na starost Antillu až vypálil zprava Jormakka.

42:43

Finové nahodili kotouč do útočného pásma a posléze měl kotouč na hokejce Antilla za brankou, jenže po otočce na pravé straně nepřekonal Niederbergera.

42:29

Husso neriskoval a radši lapačkou před dojíždějícím protihráčem přerušil hru.

41:50

Husso si zahrál hokejkou, ale následně nenašli společnou řeč Nutivaara a ještě jeden Fin na pravé straně na hranici útočné modré čáry.

41:20

Ehliz zleva bez úspěchu napadal rozehrávku, ale Nutivaara posléze po přechodu do útočného pásma nezakončil.

40:39
Šance

Rantanen měl po kříži zleva na pravém kruhu tutovku, ale sám před brankářem střílel vedle přední tyče.

40:03

Granlund porazil na první vhazování Tiffelse.

40:01

Druhá třetina byla vyrovnaná. Nikdo neměl převahu. Podstatnější, že Němci jsou blíže k výhře a Finové můžou po prohře s Dánskem opět překvapivě prohrát. Ve druhém dějství se prosadil Tiffels dorážkou okolo pravé nohy Hussa a ke konci poté Krupp zápěstím a s přispěním clonícího Plachty. V závěru také Finové trošku dávali najevo své negativní emoce a podrážděnost. Asi moc nepočítali s tím, že by mohli mít s Německem také problémy.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:43

Aho servíroval puk křížem zprava na levý kruh, ale tam neudržel rovnováhu jeho spoluhráč.

39:17

Aho útočil po pravé straně až z jedničky od modré čáry trefil Honka střelou na přední tyč pravý beton Niederbergera.

38:48
Gól

BJÖRN KRUPP využil na postu levého beka na modré čáře nahrávky Hagera a zápěstím i díky cloně Plachty dostal puk za Hussa. Němci otáčí vývoj zápasu! Asistence: Patrick Hager, Markus Eisenschmid.

38:26

Němci postupovali po pravé straně na finskou branku, ale všemu nakonec zabránil hokejkou na obranné modré čáře Nutivaara.

37:51

Antilla byl na levé straně středního pásma tím posledním, kdo se dotkl kotouče při finském oslabení.

37:45

Střela Yannica Seidenberga z osy hrací plochy byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

37:36

Aho to nemyslel zle nahrávkou z levého kruhu, ale Heiskanen zprava z druhé vlny posunul kotouč špičkou hokejky nad horní tyč.

37:14

Finové se dvakrát v krátkém sledu ubránili a nyní jdou do útoku po levé straně.

36:39

Dlouhá kombinace Němců v útočném pásmu až tvrdá střela Plachty z hranice levého kruhu byla vykopnuta pravým betonem Hussa na přední tyči.

35:51
Trest

Je to tak! Mäenalanen (FIN) dostane dvě minuty za nedovolené bránění zprava na útočné modré čáře.

35:51

Kivisto je na levém křídle v ofsajdu a navíc by se mělo vylučovat z řad Finů.

35:30

Němci byli pod tlakem, ale neprosadil se zprava Nutivaara a ani z levé strany Anttila.

35:07

Nutivaara poslal kotouč zprava do brankoviště, kde byl Pesonen, ale také lapačka Niederbergera.

34:43

Koivisto a Nutivaara se setkali s kotoučem v obranné třetině až zakončení prvního zmiňovaného bylo sraženo do ochranné sítě.

34:21

Kostrbatá rozehrávka Finů, ale ti stále drží kotouč, konkrétně Aho na pravé straně středního pásma.

34:04

Granlund byl na levé straně přistižen v ofsajdu, komerční pauza.

33:41

Střele Nutivaary zprava na přední tyč nescházela razance, ale proti ní použil Niederbger svůj levý beton.

33:24

Icing Finska.

32:59

Finové vyhodili kotouč po pravé straně do středního pásma a Němci se nedostali do vedení při přesilové hře.

32:47
Šance

Při křižné nahrávce byl na pravém kruhu blízko Draisaitl k překonání Hussa, ale svojí střelu umístil vedle bližší tyče, ke které se přesouval finský brankář a natahoval levý beton.

32:16

Po nahrávce Draisaitla skončila střela Dennise Seidenberga vedle levé tyče.

31:34

Dva na jednoho při oslabení! Anttilova tvrdá střela z pravého kruhu byla vyřazena Niederbergem a ten neinkasoval ani při snaze Aha o dorážku bekhendem.

31:12

Kotouč šel při střele Hagera z levého kruhu vedle zadní tyče.

30:58
Trest

Savinainen (FIN) posílá Finy do čtyř po hákování Michaelise před brankou Hussa.

30:44

Mebus padl na pravé straně na led, ale faul to podle rozhodčích nebyl.

30:10

Heiskainen a Granlund si přihrávali v obranném pásmu, ale Plachta dobře forčekoval až následovala ztráta Kapanena ve střední třetině.

29:52

Zakázané uvolnění Němců na levé straně.

29:20

Tolvanen vypálil zleva vedle přední tyče směrem na vyrážečku Niederbergera.

28:39

Jormakka vybojoval kotouč na levé straně. Následně vykopl nohu Niederberger proti zakončení zprava na druhou tyč.

28:04

Kahun byl aktivní za finskou brankou a Němci se drželi v útočné třetině až udělal chybu na pravé straně Uvira.

27:30

Riikola zakončoval s příklepem zleva vedle bližšího dolního rohu branky.

27:02

Honka přihrával na levou stranu Kapanenovi, ale ten ihned prohrál jeden na jednoho na útočné modré čáře.

25:56
Gól

Němci vyhráli buly na pravém kruhu. Následně přišla střela z osy hřiště. Dva Finové tečovali kotouč tak nešťastně, že se FREDERIK TIFFELS otočil okolo bránícího hráče a po pravé noze Hussa vyrovnal. Asistence: Yannic Seidenberg, Marc Michaelis.

25:47

Po nahození Němců přikryl Husso kotouč lapačkou a vhazovat se bude právě před brankářem Finů.

25:35

Ehliz se staral o zábavu v německém útočném pásmu až Husso zasáhl proti zakončení Müllera zleva.

25:10

Tolvanenovi na pravé straně utekl kotouč, stejně byl pískaný ofsajd.

24:42

Němci jsou kompletní, tahle přesilovka Finů nepatřila mezi ty povedené.

24:12

Pietta na pravé straně šetřil čas a poté umístil puk pouze za finskou branku.

23:38

Aho a Teräväinen dirigovali přesilovku Finů až Aho z pravého kruhu poslal kotouč vedle přední tyče.

23:02

Po rozehrávce Teräväinena neprošli Finové do útočného pásma a stále hrají pouze ve střední třetině.

22:45

Střelu Aha zleva chytil Niederberger, hra je přerušena.

22:37
Trest

Dvě minuty pro Plachtu (GER) za nedovolené bránění proti Anttilovi.

22:12

Koivisto střílel z otočky na hranici levého beku po dobré práci Jormakky, ale k přesnému zakončení měl daleko.

21:39

Kahun směřoval svou nahrávku zprava na levý kruh, ale o tomhle moc dobře věděla finská obrana.

20:59

Holzer odehrál kotouč z pravé poloviny středního pásma pouze k protihráči a začátek akce Finů tak bere Savinainen.

20:23

Heiskainen rozehrál na levou stranu, kde bojoval Granlund, avšak Němci si jej pokryli.

20:01

Finové byli rozhodně aktivnější v první třetině. Dobře vstoupili do zápasu. Jako jediný se prosadil ve třetí minutě Tolvanen z levého kruhu na zadní tyč. Je radost se koukat na finskou hru. Jak hrají Finové s lehkostí, mají dobrý pohyb a bruslení. Jsou určitě aspirantem na medaili v Dánsku. Předvádí pohledný hokej. Němci toho naopak směrem dopředu moc neukázali a je vidět, že se po senzačním stříbru na olympijských hrách trápí.

20:00

První třetina skončila.

19:46

Savinainen neměl šanci na úspěch za německou brankou proti snad třem hráčům.

19:22

Kombinace Rantanena a Savinainena v pravé části útočného pásma střelou neskončila.

18:44

Nutivaara byl volný na levé straně a posléze jsme viděli souboj za branku Němců, po kterém pokračuje na levém kruhu Granlund.

18:04

Kahun si udělal výlet na pravé straně, ale bránící hráč mu čistě vypíchl kotouč.

17:20

Draisaitl byl bráněný na hranici pravidel, ale nevylučuje se po zákroku v útočném pásmu Finů z pohledu kamery na levém kruhu.

17:04

Po chybě Kapanena hráli Němci po levé straně, ale několik Finů vystoupilo na své obranné modré čáře proti Hagerovi.

16:37

Kapanen kroužil na levém kruhu, následně byla finská střela z druhého kruhu zablokovaná.

16:15

Teräväinen nahrál ze středu na pravý kruh Granlundovi, ten nastřelil puk do brankoviště, kde marně dorážel Aho a Savinainen.

15:31

Němci po levé straně vyhodili a Finové rozehrávají za vlastní brankou.

15:14
Trest

Při finském útoku po levé straně sekl Noebels (GER) Riikolu a dostane dvě minuty.

15:01

Po dlouhém tlaku Finů zasahuje Husso a dáme si komerční pauzu.

14:47

Husso toho proti střele zleva moc neviděl, ale jeho spoluhráči mu pomohli.

14:05

Hagger zatlačil se svými spoluhráči Finy, ale z tlaku vyplynulo pouze zakončení Yannica Seidenberga zleva vedle první tyče.

13:29

Anttila zakončil z otočky mezi kruhy pouze do levého vykopnutého betonu Niederbergera.

13:00

Aho a Pesonen začali útok Finů až si Němci dali pozor na pravé straně na Mäenalainena.

12:40

Draisaitl byl na pravé straně v ofsajdu.

12:07

Honka byl součástí rozehrávky Finů až neprošel Jormakka v pravé části střední třetiny přes soupeře.

11:27

Husso zastavil kotouč hokejkou pro Koivista. Následně jsou Finové usazení v útočném pásmu a kombinují i s Ahem.

10:55

Rantanen neměl špatnou pozici na pravé straně a zkoušel to zápěstím k druhé tyči, skóre se však nezměnilo.

10:24

Hokka a Heiskanen rozehrávali po levé straně, ale Finové ukončili své snažení ihned po přechodu do útočného pásma.

10:04

Plachta si na levé straně obhodil protihráče. Načež z pravého kruhu posléze vypálil Eisenschmid, avšak pouze na přední tyč do lapačky Hussa.

09:10

Draisaitl svedl zprava souboj s Koivistem, finský bek byl úspěšnější a Manninen tak může útočit.

08:47

Postavení mimo hru také při útoku Němců po levém křídle.

08:39

Ofsajd Finska na pravé straně.

08:24

Finové působí hodně sebevědomě, věří si, dobře se pohybují.

07:56

Aho byl na levé straně podle finských fanoušků faulovaný, ale rozhodčí takový názor nesdíleli.

07:31

Finové jsou zatím aktivnější a Husso je prakticky bez práce.

06:53

Granlund udělal kličku na pravém kruhu po levé ruce obránce a poté se natahoval po kotouči v pádu, hákovaný však podle rozhodčích nebyl.

06:11

Icing Němců na levé straně.

05:46

Koivisto si vyměnil kotouč se spoluhráčem a poté zakončoval z první z osy modré čáře, odražený kotouč si poté před brankou nenašel Anttila.

05:04

Granlund tečoval u přední tyče zakončení Pokky zprava, ale puk šel mimo branku od hokejky prvního zmiňovaného.

04:33

Kahun se spoluhráčem na středu chtěli využít finské chyby v rozehrávce, ale Husso si pohlídal zakončení bekhendem.

04:08

Draisaitl měl kotouč dlouho na hokejce, ale bránící hráč jej dobře stínoval a nepustil k zakončení na Hussa.

03:49

Niederberger přerušil hru levou rukou a vhazovat se bude před německou brankou.

03:34

Nutivaara sehrál akci s Honkou, ale nikdo z Finů v útočném pásmu nevystřelil.

03:04

Rantanen si na pravé straně kryl kotouč až o něj přišel, Němci však reagovali chybou ve středním pásmu.

02:56

Souhra Anttily se spoluhráčem na levé straně končí ofsajdem.

02:26
Gól

EELI TOLVANEN projel zprava na levý kruh a střelou zápěstím k zadní tyči otevírá skóre zápasu. Před branku si ještě sjížděl Riikola, aby clonil brankáři. 0:1. Asistence: Juuso Riikola.

02:00

Kahun na tom byl velice dobře, co se týče forčekinku a Finové po pravé straně odevzdali kotouč Němcům.

01:27

Kahun ztratil kotouč na pravé straně na útočné modré čáře, následně tak rozehrává Nutivaara.

00:54

Dva Němci si nerozuměli na levé straně a odpověď vymýšlí Aho s Teräväinenem.

00:21

Pokka minul zprava od modré čáry první tyč, ale ještě za brankou bojují Finové.

00:03

Granlund vyhrál první buly.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Německo: Pielmeier (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Mebus – Plachta (A), Hager, Eisenschmid – Draisaitl, Ehliz, Kahun – Michaelis, Noebels, Tiffels – Krämmer, Uvira, Hofflin – Pietta.

Finsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Rozhodčí: Gouin (Kanada), Hribik (Česko) – Fluri (Švýcarsko), Gleb (Rusko).

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v únoru letošního roku v rámci olympiády. Finsko tehdy porazilo Němce 5:2. Ti tak mají svému soupeři dnes co vracet.

Finsko

Finové jsou na druhém místě ve skupině B s dvanácti body a mají tak stále ve hře první místo. Ti od začátku šampionátu gólově nadělovali. Zejména Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen dělají soupeřům vrásky na čele a patří mezi vůbec nejproduktivnější hráče turnaje. Nejprve výsledky 8:1 smetli Jižní Koreu a Lotyšsko. 7:0 pak porazili Nory. Poslední duel proti domácímu Dánsku jim ale nevyšel, kdy padli těsně 2:3. Ovšem tři ztracené body si vrátili zpět po jasné výhře 5:1 nad Kanadou a i dnes by rádi plně bodovali.

Nejproduktivnější hráči Finska

1. Sebastian Aho 13 bodů (5+8)
2. Teuvo Teräväinen 13 bodů (5+8)
3. Mikko Rantanen 8 bodů (3+5)

Německo

Němečtí hokejisté jsou v tabulce ve skupině B, která se hraje v Herningu, na šestém místě a na svém kontě mají devět bodů. Stříbrní medailisté z letošní olympiády jsou zatím za očekáváním a stále musí bojovat o postup do vyřazovacích bojů. Zatím dokázali zvítězit pouze jednou, a to proti Jižní Koreji, kterou porazili 6:1. Ovšem s Dánskem, Norskem a Lotyšskem odešli jako poražený tým. Se severskými soupeři si alespoň dokázali připsat po jednom bodu, ale to pro ně rozhodně není potěšující. Aby si uchovali naději na play-off, měli by dnes rozhodně bodovat, což proti Finům nebude vůbec nic jednoduchého.

Nejproduktivnější hráči Německa

1. Leon Draisaitl 9 bodů (2+7)
2. Yasin Ehliz 5 bodů (3+2)
3. Matthias Plachta 5 bodů (0+5)

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji nás čeká souboj mezi Německem a Finskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.